Günün Tıraşı (SOTD)
(19/11/2014, Saat: 14:34)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ee111a06e76b1bf389eb540799d899f9.jpg
Üstat gönlümüzü açtınız. Harika fotoğraf. ..
Teşekkür ederim üstadım
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
MWF
R&B Boar
GEM 1912
GEM PTFE (3)
Lapitak Balm
www.BarbarosRazors.com

snfgi1.jpg
*T&H Super Badger
*TOBS - Greyfurt
*Imperial Razor Co. New York - Germany
*Body Shop - White Musk Balsam

Öncelikle @taskind üstada tekrardan Teşekkürler. Usturalarım tam isyan bayrağını çekecekken aldı biledi ve hediyelerle beraber geri yolladı. Geleneksel tıraştan çok forumun bu dost canlısı sıcak ortamı beni daha çok çekiyor.

Tıraşa gelicek olursam; ilk çelik ustura tıraşıma özendiğim için TOBS krem ile kasede uzun uzun köpük hazırladım (T&H fırça "bence" kesinlikle büyük bir kasede köpürtülmek için yapılmış) sonra yüzümü evire çevire gerdire gerdire tıraşa başladım. Jiletli ustura aksine çelik ustura cidden cildin gerilmesini istiyor, jiletli kardeşi incecik jileti ile her türlü keserken çelik abisi gerdirmeye ihtiyaç duyuyor. Bu tıraşımda çelik ustura kullanıcılarının neden jiletli usturanın bıçağını kısa gördüğünü ve kullanışsız bulduğunu anladım. Çelik ustura ile cildi gerdirip kulaktan çeneğe tek çekiş ile yanağımızı kıldan arındırmamız mümkün=) Evet tek çekiş ile bütün yanağı kaplıyor. Bir diğer sevdiğim şey ise sesi oldu. Sanki cildimden ince bakır teller çıkıyor da bende onları kör bir bıçak ile kazıyormuşum gibi çatır çutur sesler eşliğinde tıraş oldum=) Bu ustura böyle ses yapıyorsa Singing Razor denen usturalar nasıl ses çıkartıyor çok merak ediyorum.

Kısaca her şey beklediğimden daha da güzeldi. 2 perde de bol sesli az tahrişli çok zevkli tıraş oldum, herkese de tavsiye ederim=)

af685356934293c793880c1456093e6e.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(20/11/2014, Saat: 17:21)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *T&H Super Badger
*TOBS - Greyfurt
*Imperial Razor Co. New York - Germany
*Body Shop - White Musk Balsam

Öncelikle @taskind üstada tekrardan Teşekkürler. Usturalarım tam isyan bayrağını çekecekken aldı biledi ve hediyelerle beraber geri yolladı. Geleneksel tıraştan çok forumun bu dost canlısı sıcak ortamı beni daha çok çekiyor.

Tıraşa gelicek olursam; ilk çelik ustura tıraşıma özendiğim için TOBS krem ile kasede uzun uzun köpük hazırladım (T&H fırça "bence" kesinlikle büyük bir kasede köpürtülmek için yapılmış) sonra yüzümü evire çevire gerdire gerdire tıraşa başladım. Jiletli ustura aksine çelik ustura cidden cildin gerilmesini istiyor, jiletli kardeşi incecik jileti ile her türlü keserken çelik abisi gerdirmeye ihtiyaç duyuyor. Bu tıraşımda çelik ustura kullanıcılarının neden jiletli usturanın bıçağını kısa gördüğünü ve kullanışsız bulduğunu anladım. Çelik ustura ile cildi gerdirip kulaktan çeneğe tek çekiş ile yanağımızı kıldan arındırmamız mümkün=) Evet tek çekiş ile bütün yanağı kaplıyor. Bir diğer sevdiğim şey ise sesi oldu. Sanki cildimden ince bakır teller çıkıyor da bende onları kör bir bıçak ile kazıyormuşum gibi çatır çutur sesler eşliğinde tıraş oldum=) Bu ustura böyle ses yapıyorsa Singing Razor denen usturalar nasıl ses çıkartıyor çok merak ediyorum.

Kısaca her şey beklediğimden daha da güzeldi. 2 perde de bol sesli az tahrişli çok zevkli tıraş oldum, herkese de tavsiye ederim=)

af685356934293c793880c1456093e6e.jpg
Nihayet Smile Sıhhatler olsun hocam. Siz de katildiniz artık çelik kervanına.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Strath üstad sihhatler olsun. Güzel anlatımınız insana şöyle bir usturayla tıraş olsam dedirtiyor.
Sıhhatler olsun @straht sonunda çeliği de değdirdin yüzüne. Bakalım next episode da neler olacak. Straht jilete geri dönecek mi Smile
www.BarbarosRazors.com

@Chinaski

Teşekkürler. Komşum geç olsun güç olmasın=) Çelik kervanını giderek büyütücez, belki bir tün herkes Galatasaraylı olmayacak ama her geleneksel tıraşsever çelik ustura kullanacak=D

@bayercy

Teşekkürler üstat. Çelik olmasa bile şöyle bir coolcut 4 veya R5 alın zaten 3-5 aya sizi de çelikçi yaparız =)

@theunnamed

Komşum Teşekkürler. Çelik bambaşkaymış çok keyif aldım. Siz nasıl seti dağıtıp bıraktınız anlamıyorum=)

DE alet illaki kullanırım hani evde olmasa bile gemide taşıydı kayışıydı hem taşımak hem uğraşmak dert olur yani gemiye gidince jilet yine tek çözüm=)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Progress 500
Supermax Platinum
Nivea Mild
Banat Perfect
Mans Dynamic AS
Bluuness balm

Platinum bıçaklardan devam. Supermax Platinum oldukça keskin ve kayıp giden bir bıçak. Astra' ya benzer bir karakteri var sanki, daha keskin ve dalıcı bir his bırakıyor. Tahrişe müsait. Oldukça dikkat ederek üç perde yaptım. Son perdede takıldı biraz, Progress' in kafa yapısının da etkisi ile tam sinek kaydı olmadı. Çok çok hafif bir yanma oldu fakat Nivea yüzümü yaktığı için onun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Başka bir sabun veya krem ile takrar deneyeceğim bu bıçağı ama bence güzel bir bıçak.

Bim' den Mans Dynamic ve Sport kolonya aldım bugün. Dynamic olanı kullandım. Koku ve nemlendirme açısından Arko' dan daha iyi yahu Smile. Sport olan direk Fahrenheit kokusu, Dynamic' i Kenzo kokularından birine benzetti arkadaşım.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,806 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,209 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,394 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,574 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,826 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,272 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,238 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: