En Son Ne Aldınız ?
(10/11/2014, Saat: 23:59)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Bu yöntem bence çok tehlikeli. Ben doğru bulmuyorum. Yarım tıraş bıçakları zaten tıraş aletlerinde kullanılması veya tasarruf için değil; ustura için, ustura kullanımında kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Dolayısıyla çift taraflı (Double Edge) tıraş aletlerine uygun değildir. Yarım tıraş bıçağını çift taraflı (DE) tıraş aletine taktığınızda tam tıraş bıçağındaki bağlantı yuvaları ortadan kalktığı için çift taraflı tıraş aleti (DE) ile tıraş bıçağı arasındaki bağlantıyı da devreden çıkartmış olursunuz. Dolayısıyla yarım tıraş bıçağı çift taraflı (Double Edge) Alete takıldığında emanet gibi durur. Bu durumda eğer tıraş bıçağı tıraş esnasında tıraş aletinin kafasından kayarsa ciddi ve kalıcı kesiklere neden olabilir.

Ayrıca tasarruf açısından da bir etkisi yok. Tam tıraş bıçaklarıyla aynı iş. "Ben tıraş bıçağının bir tarafını kullanıp, diğer tarafını da sonraki tıraşlarımda kullanacağım" diyorsanız, tıraş bıçağının kullanacağınız tarafına asetat kalemiyle vs. işaret koyup sonraki tıraşlarınızda da işaretsiz kısmını kullanabilirsiniz; ama zaten tıraş bıçakları çok maliyetli olmadığı için bence pek gerekli de değil.

Bilginiz için teşekkür ederim.Yarım perma sharp'ı güzelce yerleştirip yumayı iyice sıkıştırdıktan sonra bi sıkıntı yaşamıyorum.2 sefer tıraş oldum.Güzel sinekkaydı oldu aynı ustura gibi.Haftada bir tıraş oluyorum saçlarım kısa olduğu için.Kısa saça sakal yakışmıyor.Birde bunu yapma sebebim perma sharpların oldukça sahtesi var piyasada.Yarım olduğu zaman orjinal oluyor.
(10/11/2014, Saat: 23:22)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jaguar fırça ile füme sabun alıcam bide ilkiz sokakta sabunluk buldum onu alıcam.Bunları uygun fiyata bulmamda yardımcı olurmusunuz.Öğrenciyim

Jaguar Fırça, Füme Sabun, plastik/çelik tıraş tası, tıraş bıçakları gibi malzemeleri Ulus Alsancak Çarşısı'ndaki REKLAM FİLTRELENMİŞTİR Mustafa Bey'den ( @mustaphaturk ) temin edebilirsiniz.
(11/11/2014, Saat: 00:28)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jaguar Fırça, Füme Sabun, plastik/çelik tıraş tası, tıraş bıçakları gibi malzemeleri Ulus Alsancak Çarşısı'ndaki REKLAM FİLTRELENMİŞTİR Mustafa Bey'den ( @mustaphaturk ) temin edebilirsiniz.

Teşekkür ederim yardımlarınız için saolun.Vizeler de bitti zaten bu aralar gitmeyi düşünüyorum.
(11/11/2014, Saat: 00:22)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilginiz için teşekkür ederim.Yarım perma sharp'ı güzelce yerleştirip yumayı iyice sıkıştırdıktan sonra bi sıkıntı yaşamıyorum.2 sefer tıraş oldum.Güzel sinekkaydı oldu aynı ustura gibi.Haftada bir tıraş oluyorum saçlarım kısa olduğu için.Kısa saça sakal yakışmıyor.Birde bunu yapma sebebim perma sharpların oldukça sahtesi var piyasada.Yarım olduğu zaman orjinal oluyor.

Yine de ben de yaptığınız işin riskli olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine impa ticaret gibi forumda da herkesin bildiği bir yerden jilet siparişinizi vererek orjinallikten emin olabilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/11/2014, Saat: 01:38)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine de ben de yaptığınız işin riskli olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine impa ticaret gibi forumda da herkesin bildiği bir yerden jilet siparişinizi vererek orjinallikten emin olabilirsiniz.

Peki bişey sorcam bu şekilde yuma gibi 2 taraflı aletler olduğu gibi tek taraflı aletlerin de olduğunu görmüştüm sanki bi yerde.Varmı öyle bişey ? Benim daha çok hoşuma gidiyor yani böyle berberimden eski yeşil jelatinli yarım perma sharp almıştım onun için yaptım bunu.Bundan sonra bu şekilde kararlıyım saolun daha tedbirli dikkatli olurum.Ama bu yeşil yarım perma sharp beni 1-2 tıraş daha götürür nerden bulurum bundan ? Resmini de çeker gönderebilirim.Diğer 100 lü yarım perma sharplardan değil bu onların jelatini beyaz.Berberler yeşil olandan takıyor usturalarına.
(11/11/2014, Saat: 01:51)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki bişey sorcam bu şekilde yuma gibi 2 taraflı aletler olduğu gibi tek taraflı aletlerin de olduğunu görmüştüm sanki bi yerde.Varmı öyle bişey ? Benim daha çok hoşuma gidiyor yani böyle berberimden eski yeşil jelatinli yarım perma sharp almıştım onun için yaptım bunu.Bundan sonra bu şekilde kararlıyım saolun daha tedbirli dikkatli olurum.Ama bu yeşil yarım perma sharp beni 1-2 tıraş daha götürür nerden bulurum bundan ? Resmini de çeker gönderebilirim.Diğer 100 lü yarım perma sharplardan değil bu onların jelatini beyaz.Berberler yeşil olandan takıyor usturalarına.

Tek taraflı SE makineler mevcut. GEM gibi. Jileti farklı, kendine özel.

Bir diğer çeşidi Schick, Cobra gibi feather professional jiletlerle uyumlu makineler ki bunlara da normal yaprak jilet takılmaz, takılmamalı Smile

Makineler bölümünden incelemeleri okuyunuz.

Başlangıç olarak Ulus Alsancak Çarşısındaki REKLAM FİLTRELENMİŞTİR Üstad Mustafa beyle görüşünüz. Zamanla ürünleri tanıdıkça tıraş keyfiniz artacak. Lakin yeni, tehlikeli şeyler denemeyin. Cildinizi riske atmayın. Yuma halen kullandığım zevkli makinelerden, hiçbir tarafını kırıp bükmeyin. Olduğu gibi kullanın.
IMPA Ticaretten,
- Merkur Progress
- MWF Sabun
- Floid after shave
aldım. Üçünden de çok memnunum.
Progress ne zamandır aklımdaydı. Ağırlığı çok oturaklı ve tıraşı çok keyifli. Floid'in kokusu tütün. İlk başta kokusu hoşuma gitmedi ama sonrasında çok hoş gelmeye başladı. Özellikle yüzdeki hissi çok iyi. Cildi çok iyi yumuşatıyor, bebak badem sütü gibi.
Mustafa Bey'e teşekkürler.
Selamlar,
(11/11/2014, Saat: 16:02)Viyaduk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: IMPA Ticaretten,
- Merkur Progress
- MWF Sabun
- Floid after shave
aldım. Üçünden de çok memnunum.
Progress ne zamandır aklımdaydı. Ağırlığı çok oturaklı ve tıraşı çok keyifli. Floid'in kokusu tütün. İlk başta kokusu hoşuma gitmedi ama sonrasında çok hoş gelmeye başladı. Özellikle yüzdeki hissi çok iyi. Cildi çok iyi yumuşatıyor, bebak badem sütü gibi.
Mustafa Bey'e teşekkürler.
Selamlar,

Ben teşekkür ederim.
Amacina uygun, görevini yapan ürünler sizi; yorumariniz beni mutlu ediyor Smile
Keyifli tıraşlar...
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Kalfa hocam,serbest mi yasak mı bilmiyorum ama renkli yazılarınız biraz göz yorucu.
Serbest ise de siyah tercih etseniz daha iyi olabilir.
Teşekkürler.
Merkur IMPA'da kac para? USD vy avro bazinda

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: