En Son Ne Aldınız ?
@Atto üstada sonsuz teşekkürlerimle,
Anatolian mod. Fakirs troy x rda,
316 L Titanium alaşımlı S.S.
Arada aletlere sap olarak kullanıyorum: )
oit9c4.jpg
21bvx1k.jpg
2rorlgl.jpg
(09/11/2014, Saat: 20:20)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Atto üstada sonsuz teşekkürlerimle,
Anatolian mod. Fakirs troy x rda,
316 L Titanium alaşımlı S.S.
Arada aletlere sap olarak kullanıyorum: )
oit9c4.jpg
21bvx1k.jpg
2rorlgl.jpg

Keyifli puflamalar Smile
(09/11/2014, Saat: 17:17)mckemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta impa ticarete gittim.Progress ve birkaç parça şey aldım.Ama ben aldıklarım yerine impa dan bahsetmek istiyorum.Progress i zaten herkes biliyor.Orada duyduğum ve nadiren de olsa forumda da yazılan impa ya gittim çok ilgisizlerler memnun kalmadım vb.yorumlar üzerine yanlış tanınmalarını önlemek için birkaç şey yazmak istiyorum.
İmpa yı çok uzun süredir biliyor alışveriş yapıyorum.Hatta ilk keşfedenlerden Mustafa beye foruma üye olmasını söyleyenlerden biriyim.Mehmet ve Mustafa bey herşeyden önce dürüst ve iyi niyetli insanlar.Para için esnaflık yapmıyor yalan yanlış şeyler söyleyip zorla mal satmıyorlar.Bunlara rağmen yapılan art niyetli yorumlar impa yı karalamaktan başka birşey değil.Gerçi yöneticiler sağ olsun hemen müdahale ediyor böyle şeylere.İmpa gibi yurtdışı
fiyatlarına ürün satan yok.Ben yurtdışından ürün almak yerine impa dan almayı tercih ediyorum.Kargoyla gümrükle uğraşmadan en uygun fiyata ürünlerimi almış oluyorum.Ayrıca elin yabancısı kazanacağına esnafımız kazansın.Zaten aldığımız herşey yabancı.Benim impayla hiçbir bağlantım yok.Sizler gibi müşterisiyim.Ben sadece tanıdığım iyi dürüst esnafların yalan yanlış yorumlarla karalanmasını istemiyorum.Hepsi bu.Sürç-i lisan ettiysem affola.

İmpa ticaret hakkındaki yorumlarınıza katılıyorum.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Esnaflık sadece alışveristen para kazanma işi değil elbette. Etik kuralları olan, insana saygıyı, çelebiliği, tok gözlülüğü, tevekkül sahibi olmayı gerektiren bir yaşam biçimi aynı zamanda. Esasen Ahilik temeline dayanan toplumsal bir olgu. İmpa ticaret/ Mustafa Bey' in gerçek bir esnaf olduğunu anlamam için telefonla yaptığım 15 tl. lik bir alışveriş yetti. Telefonda, yıllardır tanışan iki arkadaşın samimiyeti seviyesindeki ilgisi ve nezaketi hemen dikkatimi çekti. Bu arada değeri 15 liralık ufak bir parça sipariş ettim ilk alışverişte. Evet belki tutar küçüktü ama ' Ben siparişi hemen gönderiyorum. 15 lira için eft ile uğraşmayın. Istanbul'a geldiğinizde helalleşiriz ' demesi yamyamların esnafım diye cirit attığı günümüzde açıkçası beni çok duygulandırdı. Kendisi bana güvendi. Ben de kendisine güveniyorum. Artık verdiği fiyatın malın değeri olduğu varsayımı ile alışverişimi impadan yapacağım Smile)
İmpa ticaret hakkındaki yorumlara katılıyorum. Ben de Mustafa Bey'den 27 TL dolayında ufak bir sipariş verdim. Bütün iletişimi forumda özel mesajla sağladık. Son derece hızlı bir şekilde bütün sorularıma eksiksiz yanıt verdi. Havaleyi yaptığımda dekontu yollamak için mail adresi istedim. Hiç gerek yok ben ürünlerinizi kargoya veriyorum dedi ve bütün ürünler ertesi gün elime ulaştı.

İmpa Ticaretten: Rapira, Wilkinson, Bolzano, Gillette Sharp Edge ve Perma-Sharp jilet ve Zaza şap taşı aldım.

k4t4sp.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(09/11/2014, Saat: 17:17)mckemal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta impa ticarete gittim.Progress ve birkaç parça şey aldım.Ama ben aldıklarım yerine impa dan bahsetmek istiyorum.Progress i zaten herkes biliyor.Orada duyduğum ve nadiren de olsa forumda da yazılan impa ya gittim çok ilgisizlerler memnun kalmadım vb.yorumlar üzerine yanlış tanınmalarını önlemek için birkaç şey yazmak istiyorum.
İmpa yı çok uzun süredir biliyor alışveriş yapıyorum.Hatta ilk keşfedenlerden Mustafa beye foruma üye olmasını söyleyenlerden biriyim.Mehmet ve Mustafa bey herşeyden önce dürüst ve iyi niyetli insanlar.Para için esnaflık yapmıyor yalan yanlış şeyler söyleyip zorla mal satmıyorlar.Bunlara rağmen yapılan art niyetli yorumlar impa yı karalamaktan başka birşey değil.Gerçi yöneticiler sağ olsun hemen müdahale ediyor böyle şeylere.İmpa gibi yurtdışı
fiyatlarına ürün satan yok.Ben yurtdışından ürün almak yerine impa dan almayı tercih ediyorum.Kargoyla gümrükle uğraşmadan en uygun fiyata ürünlerimi almış oluyorum.Ayrıca elin yabancısı kazanacağına esnafımız kazansın.Zaten aldığımız herşey yabancı.Benim impayla hiçbir bağlantım yok.Sizler gibi müşterisiyim.Ben sadece tanıdığım iyi dürüst esnafların yalan yanlış yorumlarla karalanmasını istemiyorum.Hepsi bu.Sürç-i lisan ettiysem affola.

Bende bu yorumlara katılıyorum. İmpa ticaret,yurtdışı fiyatlarıyla aynı. Mustafa beye de ayrıca teşekkür ederim bir ürün aldım ve şimdi değiştirip onun yerine başka ürün yollayacak. Bence esnaflıkta en önemli etken satılan ürünün kalitesi yada fiyatı değil onun sunuş şekli ve iyi niyetidir. Bu da impa da mevcut.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Tryablade.com' dan biraz bıçak aldım Big Grin.

11ugv90.jpg
Haydi hayırlı tıraşlar...

(09/11/2014, Saat: 22:30)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticaret hakkındaki yorumlarınıza katılıyorum.
syg

(10/11/2014, Saat: 01:00)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Esnaflık sadece alışveristen para kazanma işi değil elbette. Etik kuralları olan, insana saygıyı, çelebiliği, tok gözlülüğü, tevekkül sahibi olmayı gerektiren bir yaşam biçimi aynı zamanda. Esasen Ahilik temeline dayanan toplumsal bir olgu. İmpa ticaret/ Mustafa Bey' in gerçek bir esnaf olduğunu anlamam için telefonla yaptığım 15 tl. lik bir alışveriş yetti. Telefonda, yıllardır tanışan iki arkadaşın samimiyeti seviyesindeki ilgisi ve nezaketi hemen dikkatimi çekti. Bu arada değeri 15 liralık ufak bir parça sipariş ettim ilk alışverişte. Evet belki tutar küçüktü ama ' Ben siparişi hemen gönderiyorum. 15 lira için eft ile uğraşmayın. Istanbul'a geldiğinizde helalleşiriz ' demesi yamyamların esnafım diye cirit attığı günümüzde açıkçası beni çok duygulandırdı. Kendisi bana güvendi. Ben de kendisine güveniyorum. Artık verdiği fiyatın malın değeri olduğu varsayımı ile alışverişimi impadan yapacağım Smile)

(10/11/2014, Saat: 12:02)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticaret hakkındaki yorumlara katılıyorum. Ben de Mustafa Bey'den 27 TL dolayında ufak bir sipariş verdim. Bütün iletişimi forumda özel mesajla sağladık. Son derece hızlı bir şekilde bütün sorularıma eksiksiz yanıt verdi. Havaleyi yaptığımda dekontu yollamak için mail adresi istedim. Hiç gerek yok ben ürünlerinizi kargoya veriyorum dedi ve bütün ürünler ertesi gün elime ulaştı.

İmpa Ticaretten: Rapira, Wilkinson, Bolzano, Gillette Sharp Edge ve Perma-Sharp jilet ve Zaza şap taşı aldım.

(10/11/2014, Saat: 16:35)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bu yorumlara katılıyorum. İmpa ticaret,yurtdışı fiyatlarıyla aynı. Mustafa beye de ayrıca teşekkür ederim bir ürün aldım ve şimdi değiştirip onun yerine başka ürün yollayacak. Bence esnaflıkta en önemli etken satılan ürünün kalitesi yada fiyatı değil onun sunuş şekli ve iyi niyetidir. Bu da impa da mevcut.

Ben de size katılıyorum. Zaten Mustafa Bey'in nezaketi, alışverişin her noktasında A'dan Z'ye özeni, ülkemizde bulunması neredeyse imkansız olan ürünleri getirtip uygun fiyatlarla satışa sunması büyük bir nimet.

@impaticaret Mustafa Bey; dürüst, hakiki bir esnaftır. Ben de yurtdışından alışveriş yerine kendisinden alışveriş yapmayı tercih ederim.
Merhabalar. Benim geleneksel tıraşa başlıyalı çok oldu ama eksiklerim var yani wilkinson makine ile perma sharp la başlamıştım.Şimdi yuma daha yakın güzel tıraş sağlıyor ona geçtim.Ona yarım perma sharp takıyorum berberlere özel olandan tasarruf açısından bide.Ancak 5 ay falan önce aldığım gillette jel vardı bitmesini bekliyorum bi tane jaguar fırça ile füme sabun alıcam bide ilkiz sokakta sabunluk buldum onu alıcam.Bunları uygun fiyata bulmamda yardımcı olurmusunuz.Öğrenciyim .Birde merak ettiğim Gillette sarı sharp edge yi nerde bulabilirim elinde olan varmı ?denemek isterim.
(10/11/2014, Saat: 23:22)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi yuma daha yakın güzel tıraş sağlıyor ona geçtim.Ona yarım perma sharp takıyorum berberlere özel olandan tasarruf açısından

Bu yöntem bence çok tehlikeli. Ben doğru bulmuyorum. Yarım tıraş bıçakları zaten tıraş aletlerinde kullanılması veya tasarruf için değil; ustura için, ustura kullanımında kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Dolayısıyla çift taraflı (Double Edge) tıraş aletlerine uygun değildir. Yarım tıraş bıçağını çift taraflı (DE) tıraş aletine taktığınızda tam tıraş bıçağındaki bağlantı yuvaları ortadan kalktığı için çift taraflı tıraş aleti (DE) ile tıraş bıçağı arasındaki bağlantıyı da devreden çıkartmış olursunuz. Dolayısıyla yarım tıraş bıçağı çift taraflı (Double Edge) Alete takıldığında emanet gibi durur. Bu durumda eğer tıraş bıçağı tıraş esnasında tıraş aletinin kafasından kayarsa ciddi ve kalıcı kesiklere neden olabilir.

Ayrıca tasarruf açısından da bir etkisi yok. Tam tıraş bıçaklarıyla aynı iş. "Ben tıraş bıçağının bir tarafını kullanıp, diğer tarafını da sonraki tıraşlarımda kullanacağım" diyorsanız, tıraş bıçağının kullanacağınız tarafına asetat kalemiyle vs. işaret koyup sonraki tıraşlarınızda da işaretsiz kısmını kullanabilirsiniz; ama zaten tıraş bıçakları çok maliyetli olmadığı için bence pek gerekli de değil.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: