Günün Tıraşı (SOTD)
(06/11/2014, Saat: 13:45)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 169fb2f6dd929fdccb3b4300ca9ad2cc.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
Sıhhatler olsun üstadım.Smile
Ej de89 ile rahat bir tıraş oldunuz umarım.
Astra mavi ile de89 uyumu nasıl üstadım?
Sağolun @bayercy üstad. Astra Mavi uysal yapısıyla birçok makina ile uyum sağlıyor. Edwin Jagger ile de bayağı uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Rahat ve keyifli bir tıraştı. Teşekkür ederim.
Yalnız elimdeki stok tükeniyor maalesef, bitince Rapira'lara yükleneceğim ama yerini doldurur mu bilmiyorum Smile. Doldurmazsa ben de @theunnamed üstad gibi Impa Ticaret'in kapısını çalacağım sanırım. Ilerleyen zamanda günün tıraşında görürsek theunnamed'den yeni üretim mavi Astra'nın yorumunu alacağım, benimkiler eski üretim çift Kağıtlı olanlardan. Oda memnun kalırsa Astra mavi ile devam diyebilirim Smile.

Paketi koyduğum gibi duruyor bir köşede üstad, sırada GEM ve Schick injector var ama araya bir haftalık iKon 101/R41 + Astra sıkıştırabilirim sizin için Smile

(07/11/2014, Saat: 00:00)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun @bayercy üstad. Astra Mavi uysal yapısıyla birçok makina ile uyum sağlıyor. Edwin Jagger ile de bayağı uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Rahat ve keyifli bir tıraştı. Teşekkür ederim.
Yalnız elimdeki stok tükeniyor maalesef, bitince Rapira'lara yükleneceğim ama yerini doldurur mu bilmiyorum Smile. Doldurmazsa ben de @theunnamed üstad gibi Impa Ticaret'in kapısını çalacağım sanırım. Ilerleyen zamanda günün tıraşında görürsek theunnamed'den yeni üretim mavi Astra'nın yorumunu alacağım, benimkiler eski üretim çift Kağıtlı olanlardan. Oda memnun kalırsa Astra mavi ile devam diyebilirim Smile.

www.BarbarosRazors.com

(07/11/2014, Saat: 01:33)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paketi koyduğum gibi duruyor bir köşede üstad, sırada GEM ve Schick injector var ama araya bir haftalık iKon 101/R41 + Astra sıkıştırabilirim sizin için Smile

Acelesi yok üstad, daha 3 paket var Sırada benimkilerden. Ama denediğinizde deneyimlerinizi duymak isteriz. Teşekkürler şimdiden Smile.

1c40fce3b3f0a97bfe912acbe6e2ea53.jpg
Cok güzel bir tıraş olduSmile
Tüm arkadaşlara günaydın ve sihhatler olsun.
Hayırlı CumalarSmile
George Butler Sheffield gerçekten çok harika bir ustura, çeliği çok iyi, hem çok keskin hem çok yumuşak tıraş veriyor. Ağzı keskinliğinden bir şey kaybetmedi ilk tıraşlarda. Barbon kremi bir süredir çekmecede unutmuşum, daha sık kullanılanlar listeme ekleyeceğim artık. Başarılı bir krem ve denenmeli kesinlikle.
  • Barbon krem
  • Super badger fırça
  • George Butler 'Keen' 6/8 Sheffield ustura
  • Avon Men balm
  • Aramis Tuscany EDT
303bkuv.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(07/11/2014, Saat: 09:32)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1c40fce3b3f0a97bfe912acbe6e2ea53.jpg
Cok güzel bir tıraş olduSmile
Tüm arkadaşlara günaydın ve sihhatler olsun.
Hayırlı CumalarSmile

(07/11/2014, Saat: 11:08)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: George Butler Sheffield gerçekten çok harika bir ustura, çeliği çok iyi, hem çok keskin hem çok yumuşak tıraş veriyor. Ağzı keskinliğinden bir şey kaybetmedi ilk tıraşlarda. Barbon kremi bir süredir çekmecede unutmuşum, daha sık kullanılanlar listeme ekleyeceğim artık. Başarılı bir krem ve denenmeli kesinlikle.
  • Barbon krem
  • Super badger fırça
  • George Butler 'Keen' 6/8 Sheffield ustura
  • Avon Men balm
  • Aramis Tuscany EDT
303bkuv.jpg

Sıhhatler olsun Bayercy ve Chinaski.
Chinaski üstad, sizin usturaları görünce canım güzel bir Çelik ustura çekmiyor desem yalan olur Smile.

Bayercy hocam, Astra mavi ile sizin Şahsi deneyiminiz nasıl oldu? Uyum sağladı mı?

@btoprak komşum teşekkür ederim, çelik ustura zahmetli olsa da alışınca çok keyifli. Ne yalan söyleyim benim de canım sürekli yeni ustura almak istiyor zor tutuyorum kendimi Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(07/11/2014, Saat: 16:36)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun Bayercy ve Chinaski.
Chinaski üstad, sizin usturaları görünce canım güzel bir Çelik ustura çekmiyor desem yalan olur Smile.

Bayercy hocam, Astra mavi ile sizin Şahsi deneyiminiz nasıl oldu? Uyum sağladı mı?

Astra mavi f/p olarak en gözde jiletim halihazırda @btoprak üstadım.
Ilginç bir jilet, konforlu bir jilet ama yumuşak aletlerle bile yakın tıraş elde edilebiliyor. Örnek verecek olursam , treet, asco denedim aynı hissi ve tıraşı elde edemedim. Rapira da yetersiz çünkü her paket ayrı bir karakteristikte.
Bulunursa kaçırılmaması gereken bir ürün. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum belki psikolojik ama eski seri yani çift kagitlilar daha iyi.
2 günlük sakal,
*progress 1,5 ayar
*tipsoft finest fırça (tşk.Onur komşum,fırça kendine gelmeye başladı)
*tabac stick sabun
*treet jilet 2 (denemek içindi ancak çok kör)
*osma şap
*tabac a/s

progress ; her defa yazdığım gibi 1,5 ayar çok keyfli.
tipsoft finest fırça ; sabun rodajı ile bayağı performans göstermeye başladı.
tabac ; yorum yapmaya gerek var mı ?
treet ; denemek için almıştım ama mavi astra ve gilette sarının yerini kesinlikle alamaz

Bu seferki traşımı daha az perde ve sürtünmeyle denemek istedim.
Yüzü soğuk suda zeytinyağlı sabunla yıkadım,iki perde arko sabun ile iyice fırçaladım (sabun aralarında şap sürdüm ve duruladım) 3.cü köpürtmeyi tabac ile sonlandırdım.1.perde hiç bastırmadan (1,5 ayarda) sakal çıkış yönünde bitirdim,ve asıl konu 2.perdeyi köpürtme yapmadan şap sürdüm ve progress 2,5 ayarda yavaş ve bastırmadan kalan sakalları elimle yoklayarak rötuşladım (lord üstad sağolsun).Çok yakın,konforlu,tahrişsiz süper bir traş oldu.
Tahriş yaşayan arkadaşların denemelerini tavsiye ederim

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,956 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,581 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,297 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,956 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,749 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,983 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,522 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: