En Son Ne Aldınız ?
(05/11/2014, Saat: 14:49)frenzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tabac edtnin yaş olarak hitap ettiği kesim ne? Orta yaş ve üzeri diye biliyorum ama forumda seveni çok. Yoksa forumun çoğunluğu orta yaş ve üzeri arkadaşlardan mı oluşuyor? Smile

Benim yaş otuz beş. Yolun yarısı eder. Demek ki tam zamanında almışımSmile
Şaka bir yana herhangi bir kokuyu severek kullanmak için belli bir yaş veya cinsiyete ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim.
Örneğin Tabac eşimin en sevdiği kokulardandır. Ara ara kullandığına şahit oluyorumSmile
Yani bi kokuyu sevdiysen klişeler hikayedir bana göre.
Bazı kokukar otoritelere göre çok güzeldir sen koklarsın iğrenç bulursun (Örneğin YSL Kouros). Ama sırf otorite beğendi diye burnunun direğini de sızlatmanın manası yok. Buyursun otorite sıksın mutlu mutlu koklasın.
Bana göre kişinin beğendiği en iyisidir.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(05/11/2014, Saat: 15:09)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yaş otuz beş. Yolun yarısı eder. Demek ki tam zamanında almışımSmile
Şaka bir yana herhangi bir kokuyu severek kullanmak için belli bir yaş veya cinsiyete ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim.
Örneğin Tabac eşimin en sevdiği kokulardandır. Ara ara kullandığına şahit oluyorumSmile
Bazı kokukar otoritelere göre çok güzeldir sen koklarsın iğrenç bulursun (Örneğin YSL Kouros). Ama sırf otorite beğendi diye burnunun direğini de sızlatmanın manası yok. Buyursun otorite sıksın mutlu mutlu koklasın.

O konuda hemfikiriz hocam, yaş ve beğeni konusunda. Yani herhangi bir kokuyu begenmek yaşa bakmaz dediğiniz gibi ama herkes de her kokuyu taşıyamaz gibime geliyor. Ya da şöyle düzelteyim cümlemi; herkes her kokuyu taşıyamaz ya da her koku herkese yakışmayabilir. Veyahut bir kokuyu herzaman heryerde kullanmak yakışık almayabiliyor. Sanıyorum bu parfümü tasarlayanların da yaş olarak bir hedef kitlesi vardı. Yani 18lik gençler için yapmadıklarını tahmin ediyorum. Ama genç biri bu parfümü alıp kullanamaz mı? Elbette kullanır. Ama siz de durduğu gibi durur mu? Bence durmaz..
Smile

(05/11/2014, Saat: 15:09)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yaş otuz beş. Yolun yarısı eder. Demek ki tam zamanında almışımSmile
Tipsoft Premium Silvertip bir güzellik aldım efendim. Hediye jiletler için de ustura kullanıcısı olmama rağmen bir progress edineceğiz artık bir sonraki aşamada. OnurBey'e ilgi ve nezaketi için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
(05/11/2014, Saat: 15:36)frenzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O konuda hemfikiriz hocam, yaş ve beğeni konusunda. Yani herhangi bir kokuyu begenmek yaşa bakmaz dediğiniz gibi ama herkes de her kokuyu taşıyamaz gibime geliyor. Ya da şöyle düzelteyim cümlemi; herkes her kokuyu taşıyamaz ya da her koku herkese yakışmayabilir. Veyahut bir kokuyu herzaman heryerde kullanmak yakışık almayabiliyor. Sanıyorum bu parfümü tasarlayanların da yaş olarak bir hedef kitlesi vardı. Yani 18lik gençler için yapmadıklarını tahmin ediyorum. Ama genç biri bu parfümü alıp kullanamaz mı? Elbette kullanır. Ama siz de durduğu gibi durur mu? Bence durmaz..

Bilmiyorum komşum eskiden gençler arasında revaçta olan Polo Classic gibi bir koku şimdilerde dede parfümü muamelesi görebiliyor. Yani bi parfüme atfedilen kullanma yaşı zaman içinde farklılık gösteriyor. Eskiden 25 yaşta güzel durduğu söylenen bu koku şimdi bu yaş için fazlaca ağır deniyor.
Aslında koku değişmiyor da insanların kokuya atfettiği konum değişiyor.
Dediğim gibi bu tip değerlendirmeler çok subjektif geliyor bana.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(05/11/2014, Saat: 16:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile

Üstat gizliden gizliye takipteyim kullandığın parfümlerin Smile
En son Zegna da kaldınSmile
(05/11/2014, Saat: 16:38)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat gizliden gizliye takipteyim kullandığın parfümlerin Smile
En son Zegna da kaldınSmile

Hocam bende takipteyim,beğenilerimiz yakın.
Tıraş bakımı ve ekipmanı bir noktadan sonra doyuma varıyor ! Koku günün her anı olmalı Smile

article-2681031-1F60C06D00000578-314_634x523.jpg
Ben en son shavingshack.com dan edwin jagger de 89 aldim. Buranin kupon kodu varmis, buraya uye olmadan siparisi vermis oldugum icin yararlanamadim. Saglik olsun, birdahakine artik.
(05/11/2014, Saat: 16:53)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende takipteyim,beğenilerimiz yakın.
Tıraş bakımı ve ekipmanı bir noktadan sonra doyuma varıyor ! Koku günün her anı olmalı Smile

article-2681031-1F60C06D00000578-314_634x523.jpg

"Tıraş bakımı ve ekipmanı bir noktadan sonra doyuma varıyor ! Koku günün her anı olmalı Smile "

Üstadım şu yukarıda kurduğun cümleyi yaklaşık 1-2 aydır evde hanıma söyleyip duruyorumSmile (Bu aralar parfüm alımları arttı daSmile )
Sadece beğeniler değil düşüncelerde yakınmış okuyunca dejavu yaşadım.
Yaşa @fasulity Hocam Smile

Kaliteli porsuk fırça
34C,EJ 89 yada temiz bir Vintage Gillette alet
Orta halli sabun yada krem,jilet,AS
Sağlıklı tıraş oldun bitti.

Hava sıcaklığı,mevsim,bulunduğun ortam,kıyafet bir sürü değişkene göre kokular olmalı Smile
Bir zamanlar çantasında iki çeşit parfüm taşıyanları anlayamazdım

(06/11/2014, Saat: 17:23)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Tıraş bakımı ve ekipmanı bir noktadan sonra doyuma varıyor ! Koku günün her anı olmalı Smile "

Üstadım şu yukarıda kurduğun cümleyi yaklaşık 1-2 aydır evde hanıma söyleyip duruyorumSmile (Bu aralar parfüm alımları arttı daSmile )
Sadece beğeniler değil düşüncelerde yakınmış okuyunca dejavu yaşadım.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: