Günün Tıraşı (SOTD)
Progress
7 O'clock Sharp Edge
Tipsoft Finest
@trache komşumun modifiye ettiği sabun "adını unuttum" Smile
Zaza Şap
Floid Suave
Yine @trache komşumun hediye ettiği rus menşeili krem "adını telaffuz edemiyorum" Smile

Progress ile ilk tıraş. Kalibrasyonu tam kapalı olduğunda, nokta ile artı işareti hizada.

Buna göre yanak bölgesini 3, çene ve boyunu 1,5 ayarda 2 perdede bitirdim.

EJ 89 a göre oldukça yakın traş verdi.

Yakın traş vermesine nazaran kesik ve tahriş yaşamadım. Bebek totosu ile kaymakımsı bir ayarda traş oldu.

Traş esnasında çıkan çatırtının nameleri halen kulaklarımda.

Kısacası güzel alet, güzel tıraş.
(01/11/2014, Saat: 00:14)Atto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress
7 O'clock Sharp Edge
Tipsoft Finest
@trache komşumun modifiye ettiği sabun "adını unuttum" Smile
Zaza Şap
Floid Suave
Yine @trache komşumun hediye ettiği rus menşeili krem "adını telaffuz edemiyorum" Smile

Progress ile ilk tıraş. Kalibrasyonu tam kapalı olduğunda, nokta ile artı işareti hizada.

Buna göre yanak bölgesini 3, çene ve boyunu 1,5 ayarda 2 perdede bitirdim.

EJ 89 a göre oldukça yakın traş verdi.

Yakın traş vermesine nazaran kesik ve tahriş yaşamadım. Bebek totosu ile kaymakımsı bir ayarda traş oldu.

Traş esnasında çıkan çatırtının nameleri halen kulaklarımda.

Kısacası güzel alet, güzel tıraş.

Sıhhatler olsun komşum, ben progress'i 1,5 ayarda her tür jiletle kullanarak (Lord Üstad Önerisi Tşk), çıkartıyorum.
Straht hocam, inanin ben de o gunu bekliyorum. Ama malesef cildim cok hassas. Tatli, kahve, cekirdek, cikolata, kakao tarzli yiyecek-icecek bile sivilce olusumuna hiz katiyor. Tek carem Progres )))
  • Tabac çubuk sabun
  • Super porsuk fırça
  • Puma No:32 9/16 ustura
  • Watson's TS losyon 'Forrest Fresh'
DE kullandığım tıraşın üzerinden iki tıraş geçti ve yüzüm jiletin travmasını atlattı, Tabac ile muhteşem bir tıraş oldu.
wrn7ll.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(01/11/2014, Saat: 14:01)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Tabac çubuk sabun
  • Super porsuk fırça
  • Puma No:32 9/16 ustura
  • Watson's TS losyon 'Forrest Fresh'
DE kullandığım tıraşın üzerinden iki tıraş geçti ve yüzüm jiletin travmasını atlattı, Tabac ile muhteşem bir tıraş oldu.
wrn7ll.jpg

Jilet sonrası travma Smile wow cool Smile
Hocam Sihhatler olsun
Watson i beğeniyorum
10/7 verdim
Gerçi @ooppss hocanin ultra f / p AS lerine rakip olamaz Smile
@ihtilaf üstat ne kadar tahrissiz de olsa jiletler yaramıyor benim yüzüme. Hem de mavi Astra iyi gelmedi bana.
Watson bence de başarılı. Nemlendirme ve yatıştırıcı etkisini beğeniyorum. Bence de 7 si var Smile
Mavi astra sert yada Orta sakallara yaramıyor
Günlük tıraş WTG yönünde iyi fakat terse capraza gelince yolmaya başlıyor
SI yada poli silver ,gillette blue extra ,gillette platinium da size yaramiyorsa, celige talim Smile
Üstat kullanabildigim jiletler zaten saydiklariniz yani PolSilver, Feather, Gillette in bir kaç çeşidi. Ama çeliğin pürüzsüz hissiyatı ve konforunu tercih ediyorum. Jiletli ustura da denedim tıraşı çok yakın ama konforlu tıraş olamadım onla da. y/k olarak çelik diyorumSmile
*PannaCrema - Namaste
*Semogue 1305
*Sanguine R5
*Treet Platinum
*Rebul Mandalina/Zara İstanbul EDT (Bunu Portekizden aldım, burda varsa tekrar alırım 15 TL fiyata göre inanılmaz kalıcı ve hoş bir koku)
*Müzik: Stevie Wonder - Supersition/Wild Cherry - Play That Funky Music

1e393119f9e5fe3b06e5b4e6c81fa7fb.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(01/11/2014, Saat: 16:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet sonrası travma Smile wow cool Smile
Hocam Sihhatler olsun
Watson i beğeniyorum
10/7 verdim
Gerçi @ooppss hocanin ultra f / p AS lerine rakip olamaz Smile
Üstad watson ı da denedim ama anlaşamadık. Kokusu ağır geldi. Bir aftershave e göre oldukça kalıcı fakat çok kaliteli bir kokuymuş gibi gelmedi
Ben de hafifçe şap sürüp üzerine watson sürüp 10 dakika sonra yıkıyordum. Kalan koku bana yetiyordu ama evden de kullanmamam yönünde telkinler alınca watson ı lavaboya döktüm, ev 1 gün boyunca watson koktu.
Ben de şişesine kolonya doldurdum mutluyum şimdi Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,183 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,585 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,306 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,065 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,784 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,013 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,757 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,069 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: