Günün Tıraşı (SOTD)
Rimei
Astra Mavi
FS 24mm finest
Tiki Captain
A.Biyikli şap
Arko Action
Nivea Cool Kick

Rimei ile Astra mavi ikilisini uyuşacaklarını düşünerek ilk defa denedim. Gayet güzel bir ikili oldular, Astra aktı gitti fakat boyunda biraz yanma oldu yine inatla oraya tersten girdiğimden dolayı Tongue.

Arko Action' a rağmen Tiki' nin kokusu geliyor hala. Çok kral sabun.
Haydi hayırlı tıraşlar...
4877d3fcd9fafb8202766ac52a185e0a.jpg
www.BarbarosRazors.com

SOTD fenomeni ''kapı tokmağı badger'' fırçayı gördük Big Grin
Sıhhatler olsun,yeşil astrayla dargındınız bir dönem Smile

(23/10/2014, Saat: 00:16)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4877d3fcd9fafb8202766ac52a185e0a.jpg
Teşekkürler üstad, tokmak harikalar yaratıyor. Bu tıraştan sonra da bir domuzcuğa daha yol vermeye karar verdim. Zaten dünde belirtmiştim benim gönlümü fethedemedi Smile

Astra ile yaklaşık 1.5 yıl sonra tıraş oldum. Vay bee neler kaybetmişim bu zamana kadar.. diyemedim maalesef Big Grin

Ama ilk zamanki gibi de kesmedim kendimi. Sonraki tıraşlarda diğer aletlerle şans vereceğim (Özellikle 101 ile nasıl gidecek onu merak ettim bu tıraşta. Bir sonraki SOTD için spoiler olsun Big Grin).

(23/10/2014, Saat: 00:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOTD fenomeni ''kapı tokmağı badger'' fırçayı gördük Big Grin
Sıhhatler olsun,yeşil astrayla dargındınız bir dönem Smile
www.BarbarosRazors.com

bu günkü traşım,

mühle R 89
omega 31052 domuz fırça
speik krem
astra mavi (2)
osma şap
speik balsam

Papazeriği tekniği olan,perde aralarında şap kullanıyorum uzun zamandır.Soğuk traş ve kullandığım teknik nedeniyle 2 perde,günlük veya 2 günlük sakal traşı oluyorum.Tüm traşlarım tahrişsiz ve konforlu geçiyor,tek sorun şap sabunun köpüğünü kesiyor ancak fazla yükleme ile aşıyorum.
teşekkürler Papazeriği komşum.
Bu arada speik balsam ve kremi şiddetle tavsiye ederim,ben çok memnun kaldım
Domuz fırçalar pek bende günlük kullanıma gelmiyor.Dinlenmiş cilt ve sakal da iyi gidiyor.
Porsuk ve domuzun fiyatları / ulaşabilme şartları aynı olsa kaç kişi domuz kullanır acaba ?

(23/10/2014, Saat: 00:36)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstad, tokmak harikalar yaratıyor. Bu tıraştan sonra da bir domuzcuğa daha yol vermeye karar verdim. Zaten dünde belirtmiştim benim gönlümü fethedemedi Smile

Astra ile yaklaşık 1.5 yıl sonra tıraş oldum. Vay bee neler kaybetmişim bu zamana kadar.. diyemedim maalesef Big Grin

Ama ilk zamanki gibi de kesmedim kendimi. Sonraki tıraşlarda diğer aletlerle şans vereceğim (Özellikle 101 ile nasıl gidecek onu merak ettim bu tıraşta. Bir sonraki SOTD için spoiler olsun Big Grin).
Merkur 34c

Polsilver super iridium

Proraso shaving cream eucalyptus

Omega 10019

Tet e tet balsam

a4434ff281f1b7ab7e6475eb0174f823.jpg
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Henüz daha resim koyamıyorum,güzel bir porsuk fırça alınca resim koyacağım. Bugün 7 O clock ile 4. tıraşımı oldum ve jileti geri dönüşüme yolladım. Bugünkü tıraşımı oldukça güzel ve konforlu oldu, sadece başımın belası boyun altında birkaç noktada kanama yaşadım. Sanırım teknik yavaş yavaş oturuyor,ilk geleneksel tıraşım tam bir rezaletti çünkü. Bugün tıraşım oldukça hoşuma gitti hemde bebek poposu kıvamında...WinkBig GrinWinkTongue
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(23/10/2014, Saat: 10:48)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz daha resim koyamıyorum,güzel bir porsuk fırça alınca resim koyacağım. Bugün 7 O clock ile 4. tıraşımı oldum ve jileti geri dönüşüme yolladım. Bugünkü tıraşımı oldukça güzel ve konforlu oldu, sadece başımın belası boyun altında birkaç noktada kanama yaşadım. Sanırım teknik yavaş yavaş oturuyor,ilk geleneksel tıraşım tam bir rezaletti çünkü. Bugün tıraşım oldukça hoşuma gitti hemde bebek poposu kıvamında...WinkBig GrinWinkTongue

Sıhhatler olsun komşum, fotoğraf olmasa da kullandığınız ekipmanlardan kısaca bahsedebilrisiniz, beğendiğiniz ve ya aklınıza takılan şeyleri sormanızı tavsiye ederim üstatlar çok yardımcı olacaklardır eminim.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/10/2014, Saat: 11:46)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum, fotoğraf olmasa da kullandığınız ekipmanlardan kısaca bahsedebilrisiniz, beğendiğiniz ve ya aklınıza takılan şeyleri sormanızı tavsiye ederim üstatlar çok yardımcı olacaklardır eminim.

Teşekkürler..henüz çok yazılası ekipmanım yok muhle dışında, muhle r89,gillette 7 o clock, banat fırça (çok kötü),arko sabun ve arko tıraş sonrası krem..Bu arada bugün 2. perde de zeytinyağı sürdüm cildim çok kurumasın gerilmesin diye,doğru bir yaklaşım mı acaba??
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,915 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,468 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,220 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,418 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,588 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,854 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,321 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: