Günün Tıraşı (SOTD)
(07/10/2014, Saat: 20:51)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ginseng active
Ej Barley
Semogue 830
Feather (2)
Arko
Ali Biyikli sap
Nivea hassas cilt icin balsam

Feather ikinci kullanisi pek guzel olmadi. Shaving.ie sitesinden aldim, cakma gibi durmuyor. Boyunda, biyik bolgesinde tahris yapti, arti boyunda kanama. Atg olmadim.

Hocam,
polisilver,super iridum,mavi astra,voskhod,personna blue,gillette blue extra sizin jiletleriniz
Feather,eski perma ve yeşil astra,gillette sharp edge,sputnik uzak durun
(07/10/2014, Saat: 21:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam,
polisilver,super iridum,mavi astra,voskhod,personna blue,gillette blue extra sizin jiletleriniz
Feather,eski perma ve yeşil astra,gillette sharp edge,sputnik uzak durun

Kısaca böyle dersek doğru olur mu ?

Bazı Hassas Cilt Jiletleri :

Polisilver
Super Iridum
Mavi Astra
Voskhod
Personna Blue
Gillette Blue Extra

Bazı Normal Cilt Jiletleri :

Feather
Eski Perma
Yeşil Astra
Gillette Sharp Edge
Sputnik
Hocam diğer izahatı şöyle yapabilirim,
@seiko nun cildi çabuk peeling olup aşınabiliyor böyle ciltlere ilk saydığınız grup
Cildi direncli gruba da ikinci işaret ettiğiniz grup olabilir

(07/10/2014, Saat: 21:12)Atto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısaca böyle dersek doğru olur mu ?

Bazı Hassas Cilt Jiletleri :

Polisilver
Super Iridum
Mavi Astra
Voskhod
Personna Blue
Gillette Blue Extra

Bazı Normal Cilt Jiletleri :

Feather
Eski Perma
Yeşil Astra
Gillette Sharp Edge
Sputnik
  • Soğuk su ile hazırlık
  • HTGAM Synergy 'Cavendish' sabun
  • Omega 80005 pure bristle fırça
  • Taylor Eye Witness Sheffield ustura
  • Avon Men balm
  • Gillette AS Splash 'Cool Wave'

Taylor usturanın geometrisi iyi değil HHT testlerini geçemiyor, her anlamda tıraşa hazır olmadığını söyleyebilirim lakin gayet yakın tıraş sağlıyor.
ru359e.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
29c6exf.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(07/10/2014, Saat: 21:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam diğer izahatı şöyle yapabilirim,
@seiko nun cildi çabuk peeling olup aşınabiliyor böyle ciltlere ilk saydığınız grup
Cildi direncli gruba da ikinci işaret ettiğiniz grup olabilir

Aynı dert bende de var. Doğru tahmin etmişim demek ki.

Açıklama için teşekkürler hocam.
(07/10/2014, Saat: 21:29)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Soğuk su ile hazırlık
  • HTGAM Synergy 'Cavendish' sabun
  • Omega 80005 pure bristle fırça
  • Taylor Eye Witness Sheffield ustura
  • Avon Men balm
  • Gillette AS Splash 'Cool Wave'

Taylor usturanın geometrisi iyi değil HHT testlerini geçemiyor, her anlamda tıraşa hazır olmadığını söyleyebilirim lakin gayet yakın tıraş sağlıyor.

Komşum "geometrisi iyi değil" diyerek kastınız nedir? Bıçakta yamukluk mu var yoksa zamanında yanlış bilenip Bıçak mı yenmiş? Nedir yani yamukluk ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/10/2014, Saat: 19:21)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Onlytnt
Sıhhatler olsun üstad, GEM serüveni yeni bir boyut kazanıyor mu acaba Smile ?

Teşekkür ederim. Boyut böyle kalır yahu, rotasyonda kullanırım arada Wink.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(07/10/2014, Saat: 22:06)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum "geometrisi iyi değil" diyerek kastınız nedir? Bıçakta yamukluk mu var yoksa zamanında yanlış bilenip Bıçak mı yenmiş? Nedir yani yamukluk ?

Komşum ustura bana geldiğinde bilenmekten sırt-ağız doğrultusu değişmişti. Sanırım sırtı çok aşındırmışlar. Ben restorasyon sırasında düzeltmeye uğrastım epey ama tam dümdüz bir doğrultuda olmadı malesef. O yüzden bilenirken taşa tüm ağız temas etmiyor. Gene de taskind üstadım çok iyi bilemiş usturayı ki tıraşı gayet yakın ama usturadan tam verim alamıyorum. Çünkü tüm ağız aynı oranda değil. Tekrar taşlanması(re-grind) gerekebilir ve ya yamalı çözüm olarak elektrik bandı kullanabilirim. Duruma göre bakacağım komşum.
Bu arada senin usturalar ne durumda?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(07/10/2014, Saat: 22:25)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ustura bana geldiğinde bilenmekten sırt-ağız doğrultusu değişmişti. Sanırım sırtı çok aşındırmışlar. Ben restorasyon sırasında düzeltmeye uğrastım epey ama tam dümdüz bir doğrultuda olmadı malesef. O yüzden bilenirken taşa tüm ağız temas etmiyor. Gene de taskind üstadım çok iyi bilemiş usturayı ki tıraşı gayet yakın ama usturadan tam verim alamıyorum. Çünkü tüm ağız aynı oranda değil. Tekrar taşlanması(re-grind) gerekebilir ve ya yamalı çözüm olarak elektrik bandı kullanabilirim. Duruma göre bakacağım komşum.
Bu arada senin usturalar ne durumda?

Anladım komşum, açıklama için teşekkürler. Benim usturalar benden iyice nefret edicek valla. Aldığım gibi duruyorlar, bilenmeleri için birine göndermem lazım çünkü hiç biri tıraşa hazır değil hatta birine hiç ağız açılmamış gibi. Kendim de daha taş almak istemiyorum, gemiye çıkınca kendim gidip almak istiyorum, kargo parası çok istiyorlar=) Beğendiğin varsa sana yollayayım dene-kullan =)

A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,360 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,598 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,660 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,929 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: