Günün Tıraşı (SOTD)
(04/10/2014, Saat: 17:04)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun üstat. Bugün ben de iki noktadan kanattim tıraşımda ki geleneksel tirasa başladığımdan beri acemiyken olmustu bir kez bu ikinci oldu. Kurban bayramının azizliği olsa gerekSmile

Sağolasın üstadım Kurban bayramının azizliği oldu aynen Smile size de geçmiş olsun bu arada. Ben de aylardır pek kendimi kesmiyordum ancak akacak kan damarda durmuyor demek Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Öncelikle iyi bayramlar olsun cümlemize.
Uzuncadır gelemediğim forumumuza "günün tıraşı" ile bir merhaba diyeyim istedim.
Modlarımızın izniyle, birazcık inceleme tadındaki bugünkü tıraşımı paylaşıyorum.

Hazır jellerden Energizer üretimi " Edge" ,
Derby'nin eski seri çift bıçaklı kullan at modeli( acil durum ve jilet taşıyamadığım yerlerde kesinlikle tercihimdir)
Biotherm Homme aftershave( balsam felan diyorlar ama alkollü bir emülsiyon)
Favoriler için sürgülü lionnese ve permasharp
Kapanışta Rebul Asc hassas.

Edge hazır jel ilk kullanışım, memnun kaldım.
Rebulun hemen tüm ürünlerini ( as balm hariç) zaten severim, tıraş serisi kolonyası "hassas" ile favorim. Her ne kadar hassas cilt vs sıkıntım olmasada ( bilakis yağlı karışık bir suratım var) tıraş sonrası fazla yanma hissi beni rahatsız ediyor, hatta migrenimi tetikliyor.
Gelelim uzuncadır favori olan ürünüme; Biotherm Homme emülsiyon.
Zaten alkollü emülsiyonlara bir düşkünlüğüm oluşmuştu( ki bundan önce yegane deneyebildiğim ve artık pek ulaşamadığım Alt Innsbrück )
Tesadüfen aldığım ( fiyatı tuzluydu yanlış hatırlamıyorsam) bu ürün tıraş sonrası hafif alkollü hissi, kokusu ve cildimde benim sevdiğim bir etki bıraktığı için oldukça memnun kaldım. Daimi ürünler listemde en üste oynar diye tahmin ediyorum. Yurtiçinden temin edilebilmesi ise ayrı bir avantaj nezdimde.
(04/10/2014, Saat: 17:57)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese sıhhatler olsun.
@Aedan üstat siz epey sentetikci oldunuz galiba Smile
@recklesstr @bayercy @nacho_grande @ihtilaf ustadin önerisiyle artık günün tıraşında kesik, çizik, tahriş yaşayanlara ceza kesiyoruz Smile
Şaka bir yana herkese geçmiş olsun.

Ustadim suda bekletme derdi yok... Urunu az harcar.... Tahris etmez yumusaktir... Cabuk kurur... Bakteri uretmez... Porsuklar hayattadir iskence gormez... Sanirim yeterli nedenim var Smile
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
dd03148c78f7bb23e04d1060806ec723.jpg
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
b2796cc9526152fc045cb2da7e4605ee.jpg
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
2h3onls.jpg

T.N. Dickinson's Witch Hazel kullandim, cildim hem kuru hem yagli (T kismi).
Fena degil ama kokusunu pek begenmedim, yalniz oldum olasi after shave-balm kokularini begenmem.

Tras bicagi feather, jilet personna. Tras oncesi jeli Feather, iyi yaglandiriyor.
EJ DE89 Barley
Treet Platinum
TOBS Jermyn St.
Geltir LE
A.Biyikli şap
Old Spice Classic
La Toja Balsam

Tek amacı keyif olan bir tıraş Cool.
Haydi hayırlı tıraşlar...
merkur de 89
speıc traş kremi
omega domuz fırça
progress 2,5 ayarda
rimei jilet sıfır
osma şap
444 balm
pınaut a/s

traş öncesi;zeytinyağlı sabun ile temizlik,arko sabun tasta köpürterek (2 damla gliserin ekledim) iki kez sakal yumuşatma ritüeli,sonra speik kremle ana traş.
Benim sakalım sert ancak ortalama sıklıkta o nedenle,progress'i keskin jiletlerle 1,5 ayarda (lord'un önerisidir), ortalama ve/veya az keskin jiletlerle 2-2,5 ayarda 2 perde cok konforlu ve tahrişsiz traş oluyorum.Tabiki doğru teknik ve sabırla.
Not: İMPA ticaret sayesinde kullanma şansını bulduğum kaliteli ürünlerle geleneksel traş gerçekten çok keyfli hale geldi benim için.
syg
f4ef37e4530aee1d477228a50931b5c5.jpg
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(06/10/2014, Saat: 08:51)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: f4ef37e4530aee1d477228a50931b5c5.jpg
Sıhhatler olsun üstat.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,917 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,468 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,220 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,422 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,588 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,854 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,323 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: