Günün Tıraşı (SOTD)
Benim Omega lar daha bu kadar açılmadı bekliyorum
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
*Sanguine R5
*Permasharp çift kağıt
*T&H Wellington Super Badger
*TOBS Greyfurt
*Ev yapımı Losyon

Eski üretim permasharp her zamanki gibi harika bir tıraş verdi. Sanguine R5'e hala alışamadım, coolcut 4 çok daha rahat ve tahrişsiz bir tıraş sağlıyor. Bu ev yapımı losyon artık kendini buldu, King mandalinalar çıkınca bol miktarda yapmayı düşünüyorum.

Herkese keyifli traşlar.

b705f48a79a396e64e1004e8c3e7c5a2.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(25/09/2014, Saat: 13:44)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *Sanguine R5
*Permasharp çift kağıt
*T&H Wellington Super Badger
*TOBS Greyfurt
*Ev yapımı Losyon

Eski üretim permasharp her zamanki gibi harika bir tıraş verdi. Sanguine R5'e hala alışamadım, coolcut 4 çok daha rahat ve tahrişsiz bir tıraş sağlıyor. Bu ev yapımı losyon artık kendini buldu, King mandalinalar çıkınca bol miktarda yapmayı düşünüyorum.

Herkese keyifli traşlar.

b705f48a79a396e64e1004e8c3e7c5a2.jpg

Sıhhatler olsun, benim r5 henüz gelmedi bekliyorum. Evinizin manzarası da harikaymış ormanla iç içe, şanslısınız.
(25/09/2014, Saat: 14:00)nihilistraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun, benim r5 henüz gelmedi bekliyorum. Evinizin manzarası da harikaymış ormanla iç içe, şanslısınız.

Teşekkürler komşum, daha güzeli sizin olur inşallah. Umarım R5 istediğinizi verir. Coolcut 4 ufak kompakt yapısıyla hem ele güzel oturuyor hemde jileti tutuşuyla tahriş etmiyor.

A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

http://tinypic.com/view.php?pic=k1s3ra&s=8
Tabac
EJ
Brut Original
IHA sap
EJ porsuk
Feather

k1s3ra.jpg
Dus ))))
Ej de 89 Barley
Yesil Astra (2)
Arko kase
Semogue 830
Nivea balsam hassas ciltler icin

Bugun azcik Astradan memnun kaldim. Once wtg ile bir perde, ama harbi wtg. Boynumun hassas bolgedeki sakallar yana dogru ciktigi icin, eskisi gibi yukaridan asagi degil de, sakalin cikis yonunde tiras oldum. Sonra Xtg, yanaklar, cene, cene alti, biyik kulaktan buruna dogru, boyun yukaridan asagi.
Son perdede rotus wtg, fakat cene ve cene alti bolgesini Atg ile aldim, cunku bu iki bolgeyi asla ve asla wtg&xtg ile temizlemeyi ogrenemedim, belki de gercekten mumkun degil. Sap surmedigim icin cildimde cok az tahris yasadim, ama sap olsa eminim, her zamanki gibi yangin olur )))))
Dun aldigim nivea fena degil, alkol icermiyor, yaglilik birakmadi, ama mukemmel denilmez.
Sonuc olarak sunlara karar verdim:
1. ej de89 dan memnun kalmamamin sebebi bazi bolgelerde sakalimin cok yatik olmasi ve kesinlikle atg ile alinmasi gerekir. Bu da tahrise sebeplerden bir tanesi.
2. Cildimin hassas olmasi. Forumdaki bazi konularda arkadaslar onceden hassas cilde sahip olduklarini dusunurlerdi, fakat geleneksel tiras sonrasi bu dusunceden vazgecmisler. Ben de oyle bir durumda oldugumu umuyordum birkac ay once, hani zamanla cildim alisacak ve hassas ciltli olmadigjmi gorecegim. Ama ne fayda, hala hassas. Demek daha cok Bbs, Dfs degil de, Sas tiraslara agirlik vermem gerekiyor, ki bugunku tirasim dfs ve sas arasinda bir sey. Son umudum ayarli makineyi denemek (progress kafamdan cikmiyor), belki agressifligi arttirarak yatik sakallar daha iyi kesilir. Ama butcem bana azcik bekle diyor ))))
P.s. galiba fazla.karisik yazdim, uykuluyken telefondan pek rahat olmuyor, o yuzden cumlelerin icerigi guzel olmadi.
Progress 500
Gillette 7 o'clock sarı (2)
Banat Perfect
Vergulde Hand
Şap
Pinaud Clubman
Blueness Balm

Jilet üçüncüyü kaldırmaz. En fazla iki kere kullanım mümkün görünüyor, o da bu tip keskin jiletlerle ancak.
Haydi hayırlı tıraşlar...
2iaua82.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

EJ DE89 Barley
Perma-Sharp (3)
Omega 31052
Proraso Sandalwood Krem
Ali Bıyıklı Şap
Bebak Acı Badem Sütü

2nrltzd.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,681 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,443 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,343 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,799 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,251 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,030 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: