Günün Tıraşı (SOTD)
jqm3pi.jpg

Alete olan acemilikten boğazı biraz tahriş ettim onun dışında alet genel olarak oldukça iyi. Kendi başlığında daha detaylı ele alacağım boş bir vaktimde.
Haydi hayırlı tıraşlar...
  • Phyto Protection(pre)
  • Speick Stick
  • Tipsoft Silvertip Fİnest
  • Heartring 5/8
  • Wilkinson Classic AS
Çok harika bir tıraş oldu. @Onur98 hocamdan aldığım sabunlarla birlikte bana Phyto' yu göndermişti dediği kadar varmış, Aloe Vera özlü jel aslında tıraş jeli gibi ama hafif nemli yüze sürüp üstüne köpük yaptım(bu aşamada stick sabun kullanmak sabun performansını etkileyebiliyor bir nebze) gerçekten cildi nemlendirip, toklaştırıyor bu sayede tahriş az kayganlık çok oluyor.

Speick güzel bir sabun çok övülüyor, benim de merak ettiğim bir sabundu. Bugün kendisinden tam verim alamadığımı düşünsem de beni yarı yolda bırakmadı. Köpüğü az geldi ama öz geldi. Kokusu muhteşem değil ama beni söylenildiği kadar rahatsız etmedi. Koruyuculuğu çok iyi.

Tipsoft ile biribirimize epey alıştık, çok başarılı bir fırça ki ben sert fırça sevmeme rağmen beni karanlık tarafa çekiyor bu porsuklar.

Wilkinson AS gittikçe beğenimi kazanmaya başladı.
etea8k.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
ceda19202e47d12ac689391f4b21dee0.jpg

Rimei / treet
FS finest
Lavanta yagli Derby sabun

Garibanin tirasi
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
EJ Barley
Permasharp Yeni Seri (1)
Omega Premium No:40 Fırça
Fitness For Man Sabun
Vitos Tıraş Öncesi Krem
Zaza Şap
Nivea Losyon

Bir senedir bekleyen Fitness For Man sabunu ilk kez kullandım. Cella'nın aksine bitkisel bir sabun. Oluşan köpük tıraş için yeterli ama nemlendirme açısından Cella'dan zayıf.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
progres
proraso yeşil krem
feather jilet
omega fırça
osma şap
444 balm
proraso yeşil a/s

progresi seviyorum

syg
(24/09/2014, Saat: 23:21)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: progres
proraso yeşil krem
feather jilet
omega fırça
osma şap
444 balm
proraso yeşil a/s

progresi seviyorum

syg
Sıhhatler olsun, Proraso ları doldurmuşsunuz okuduğum kadariyla. Güle güle kullanın. Hatta kullandıkça düşüncelerinizi altına ufak ufak yazın. Çok iyi beyin fırtınası oluyor, faydasını görürsünüz bence.
Iyi akşamlar.
EJ89-Astra Mavi
Tipsoft Finest
Savon a Barbre-Savonniere du Moulin
Gibellini AS-Dove Nemlendirici Krem
Şap

5 günlük sakalla uğraşmak biraz zor oldu. Köpük kıvamını tutturamadığımdan ilk perde sonunda sakalların yarısı suratımda duruyordu. Biraz su ekleyince bu fırça-sabun ikilisinde ilk defa güzel kıvamda bir köpük elde edebildim. İlk başarısız perdeyi saymazsam 3 perdede fena bir tıraş olmadı. Şap sürdüğümde oluşan yanma hissi de bariz bir şekilde ilk tıraşlarıma nazaran azaldı. Tipsoft fırça gerçekten şahane. @Onur98 hocama tekrardan teşekkürler.
d4d563e8c576f2ee976a26cc8acdff63.jpg
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Sıhhatler olsun @onur98 üstat fırça epey açılmış saçılmış.
(25/09/2014, Saat: 09:15)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @onur98 üstat fırça epey açılmış saçılmış.
Teşekkür ederim. Omega uçları yumuşak açılması çok kısa sürüyor. Elbette dibinde glue bump var. Yayilmayi bu sayede biraz önlemiş. Füme yerine soğuk sıkma sabunlarla daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,556 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,550 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,764 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,205 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: