Günün Tıraşı (SOTD)
*T&H Wellington Super Badger
*Proraso Yeşil
*Gillette Black Beauty
*Feather
*Rebul Mandalina
*Arko Krem

e098ea5ddcc903050e52da7a6fd9777c.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(19/09/2014, Saat: 10:13)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • TOBS Jermyn Street Sabun
  • LS 26mm Finest Fırça
  • Puma NO 32 9/16 ustura
  • Nivea Anti-Irritation Balsam
  • Aqua Velva Ice Blue AS
Bugün uzun süredir yapmadığım şekilde WTG+XTG+ATG şeklinde 3 perde tıraş oldum. Eski damat tıraşı takıntımı geleneksel tıraş ile tanıştıktan sonra yenmiştim dolayısıyla epeydir tersten almıyordum, şunu farkettim ki her gün bu şekilde tıraş olmaya gerçekten lüzum yok. İki perdede sinek kaydıya yakın tıraş elde etmeyi öğrendikten sonra günlük tıraş için yeterli sanırım.
TOBS sabunlarımı bir süredir kullanmamıştım ne kadar başarılı olduklarını belirtmek isterim yeni arkadaşlara, herkes en az bir kere denesin derim.
Aqua Velva ise artık sürekli kullanacağım bir ürün oldu.
286zvw9.jpg

@ihtilaf Üstadım şimdi iyi mi demişim kötü mü demişim bilemedim? Lisede hocalar çizerdi böyle yazılı sonuçlarını kontrol ederken Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(19/09/2014, Saat: 16:28)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf Üstadım şimdi iyi mi demişim kötü mü demişim bilemedim? Lisede hocalar çizerdi böyle yazılı sonuçlarını kontrol ederken Smile

İki perdede sinekkaydiya yakın tıraş izahatını çok begendim Smile
@ihtilaf Hocam yabancıların BBS DFS vs. Bir sürü terimi var benim için damat tıraşi, sinek kaydı ve sinek kaydiya yaklaşmış tıraş var. Aşağısıni saymıyorum Smile
BBC ABS bilmem ben
Elini tersten surtecen tırmalarsa eh işte
Okşanırsa harika Smile
(19/09/2014, Saat: 17:42)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BBC ABS bilmem ben
Elini tersten surtecen tırmalarsa eh işte
Okşanırsa harika Smile
İşte benim dediğim bu okşanmaya yakın olan Smile
1 haftalık sakalı kesmek için usturaya rapira
ustura sedef

sonraki perdeler

treet jilet
futur 1. ayar
arko füme gliserin ve elma aromalı sabun
vielong at kılı fırça
iha şap
fa aftershave

fonex balsam

çok sükür Cool
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Merkur 15 C
Gillette Super Stainless
FS 20 Finest
Nomad Krem
Malizia Uomo Vetiver

25hpgle.jpg

Nomadı ziyan etmemek için yüzde köpürtme yaptım( taşta kalana bile kıyamıyorum )
Çok dolgun bir köpük oluşmadı kıvamlı yeterince kaygan ve koruyucu, Tereyağına jilet vururcasına bir tıraş oldu, sakal kesim sesi dahi değişti azaldı, 2 perdede sinek kaydıya yakın tıraş alamadım ama çok konforlu keyifli tıraş oldum.
Koku kayganlık koruyuculuk nemlendirme yeterince iyi.
Fs 26mm finest
nivea mild krem
progress
perma sharp eski
Ali bıyıklı şap
Kertil çam kekik kolonyası
fonex balsam
--------
Malum Yalova da su sıkıntısı var. Suyu akar halde bulmuşken değerlendireyim dedim Smile
Bir süredir sadece sabun kullanıyordum ve memnundum ama krem kullanmanın rahatlığı bir başka. Sanırım daha yumuşak bir fırça ve kaliteli kremlere geçme zamanım gelmiş. Dinlenmiş ciltte bastırmadan tıraş olunabilirse eski permasharp hiç başka jilet aratmıyor.Kolonya ilk koklayışta koku güzel ama hafif sanki uçup gidecek gibi duruyor ama kalıcılık da fena değil.Dolapta soğutup kullanınca daha güzel oluyor,kekik severlere tavsiye edilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,816 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,210 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,396 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,576 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,831 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,291 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: