En Son Ne Aldınız ?
@Chinaski
Teşekkürler komşum. Daha güzelleri sizin olur inşallah. Özellikle Geneva çok hoşuma gitti neden bilmiyorum ama ısındım o usturaya =) Şimdi temizleme ve bileme işleri kaldı.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(08/09/2014, Saat: 12:39)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski
Teşekkürler komşum. Daha güzelleri sizin olur inşallah. Özellikle Geneva çok hoşuma gitti neden bilmiyorum ama ısındım o usturaya =) Şimdi temizleme ve bileme işleri kaldı.

Genava, smile dedikleri tarzda benim de hoşuma gidiyor bu tarz usturalar. Usturalar çok kirli değil ufak operasyonlarla çok güzel olurlar zaten.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski
Aynen komşum bende öyle düşünüyorum, paslı olanlara 320 kum sulu zımpara ile başlayıp parlatmayı düşünüyorum Geneva gibi sadece kararmış olanları ise kuyumcu cilası veya metal parlatıcı gibi bir şeyle kurtarırım diye düşünüyorum. Siz daha önce restorasyon yapmıştınız yanlış hatırlamıyorsam, tavsiyeniz var mı? Püf nokta falan

-Grace Hopper

(08/09/2014, Saat: 12:54)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski
Aynen komşum bende öyle düşünüyorum, paslı olanlara 320 kum sulu zımpara ile başlayıp parlatmayı düşünüyorum Geneva gibi sadece kararmış olanları ise kuyumcu cilası veya metal parlatıcı gibi bir şeyle kurtarırım diye düşünüyorum. Siz daha önce restorasyon yapmıştınız yanlış hatırlamıyorsam, tavsiyeniz var mı? Püf nokta falan

Komşum 320 ile başlamayın bence, o kadar kötü görünmüyorlar. Önce pas çözücü bir çözelti araştırın. bir saat civarı sıcak su ve çözeltide beklesin sonra 400 ile bir deneyin derim. Baktınız olmadı o zaman biraz daha düşük kumlu bir kağıt ile devam edersiniz. Benim tavsiyem tertemiz yapmaya çalışmayın benim gibi. Bıçak üstündeki ve omuzdaki bir çok detayı kaybettim ben o şekilde. Pişman oldum. Sizin usturalar temiz zaten. Sorun çıkarmazlar.
@Chinaski
Bana kalsa zaten özellikle Geneva'nın o kirli görüntüsü daha orijinal ve güzel duruyor fakat o halde tıraş olmak ne kadar mantıklı veya o kirin altında gizli paslanma var mı bilmiyorum. Yinede tavsiye için teşekkürler.

-Grace Hopper

Tabaclarim sonunda geldi mistyrs den aldim kargo dahil 135 tuttu yarina deneyecegim kokusu cok guzel gercekten
eufpsw.jpg
281d66c.jpg
20gji52.jpg
En son neler almadık ki, iyiki bazıları yoktuda alamadım: )
Nomad krem
Ahşap kase sabun basmak icin bastim bile
Sandalwood yagi
Deep sea mentol taşi ( baş agrisina imiş şap niyetine)
444 uhu gibi birşey
Gillette stainles
Rimei dursun kenarda

mlknj5.jpg
@trache
"444 uhu gibi birşey" çok hoşunuza gidecek =) Basit pakedi ile nostaljik mentolü ile yaz günlerinde bir nefes aldıran küçük mucize=)

-Grace Hopper

4sco09.jpg
rhmo7q.jpg
30v2kyc.jpg
(09/09/2014, Saat: 19:21)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4sco09.jpg
rhmo7q.jpg
30v2kyc.jpg
Güle güle kullanın üstat. Çok şık duruyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: