Günün Tıraşı (SOTD)
Türkiye'de parfüm ve kozmetik hep pahalıydı fakat eskiden dolar ve Euro ile kur farkımız bu kadar açılmamışken yurt dışı veya duty free mağazalardan istediklerimizi temin edebiliyorduk. Şimdi Euro 3 lira dolar 2 lira iken ne yurt dışının ne de duty freenin avantajı kalmamış.

Hazır yeri gelmişken söyleyeyim, Amerika'dan Türkiye'ye uçacak olan olursa Amerika'daki duty free mağazaları kullanın çünkü oradaki dolar bazındaki fiyatlar rakam değişmeden aynen Euro'ya dönüyor=S mesela Calvin Klein kadın parfüm orada 62 dolar iken burada 62 Euro oluyor hatta bazen 3-5 ekleyebiliyorlar bile. Sigara, alkol vs her şey için geçerli bu. Örnek: Hendrick's Gin Amerika(JFK) fiyatı 32 dolar Atatürk Havalimanı fiyatı 39 Euro!!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Baku'de TH subesi aciliyorsa, Istanbulda bu tarz brendin olmamasi biraz ilginc bence
2 gunluk sakal.

De89 Barley
Cella
Semogue 830
Yesil 7 o'clock
Nivea Sensitive balsam

Tahris var. Onceki tirasimla alakasi olmadi malesef. Anladigim benim cildime en az 3 gunluk dinlenme gerekli. Onceki tirastan kalan sivilce tarzi yaralar malesef kesildi. Gun asiri tiras icin tavsiye beklerim.
P.S. Allahtan her gun tiras olma zorunlulugum yok. Aksi halde resmen olurdum
@seiko

Komşum, 7 o'clock gibi keskin bir jilet yerine Treet gibi daha orta karar bir jilet deneseniz daha rahat edersiniz diye düşünüyorum.
Eğer tahriş sivilcelerinizin kesilmesinden kaynaklanıyorsa ve devamlı sivilce probleminiz varsa her gün yüzünüzü temizleyecek bir sabun veya krem kullanmanızı tavsiye ederim, traş sonrası da şap kullanırsanız enfeksiyon temelli sivilcelere çözüm olur. Yüz temizleyici olarak Body Shop Tea Tree özlü bir yüz temizleme jeli var onu tavsiye ederim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Body shop tea tree yi denemistim.gercekten iyi. Bu kadar iyi olmasinin sebebi icerigindeki çay ağacı yagindan kaynaklaniyor saniyorum. Netten biraz arastirdim. Cay agaci yagi avustralyada yetisen bir ağaçtan elde ediliyormuş ve mukemmel bir antiseptik ve temizleyiciymis. Cay agaci özlü tıraş sabunu var mıdır acaba?
Hocam, genelde gunde 2 kez yuzumu normal sabunla temizliyorum, cildim yagli oldugundan sabun iyi gelir. Fakat her halukarda bendeki sivilceler agiz kenarinda vr cenede olusuyor ki, bu tirasyan kaynaklanan sivilcelerdir. Ve malesef iyilesmesi icin 2 gun yetmiyor. Sap devamli kullaniyorum.
(28/08/2014, Saat: 03:56)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Body shop tea tree yi denemistim.gercekten iyi. Bu kadar iyi olmasinin sebebi icerigindeki çay ağacı yagindan kaynaklaniyor saniyorum. Netten biraz arastirdim. Cay agaci yagi avustralyada yetisen bir ağaçtan elde ediliyormuş ve mukemmel bir antiseptik ve temizleyiciymis. Cay agaci özlü tıraş sabunu var mıdır acaba?

Baharatçılardan çay ağacı yağı alıp kullanman en doğalı , genellikle mantar tedavisinde , enfeksiyona karşı ve kesiklerde kullaniliyor.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(28/08/2014, Saat: 06:12)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, genelde gunde 2 kez yuzumu normal sabunla temizliyorum, cildim yagli oldugundan sabun iyi gelir. Fakat her halukarda bendeki sivilceler agiz kenarinda vr cenede olusuyor ki, bu tirasyan kaynaklanan sivilcelerdir. Ve malesef iyilesmesi icin 2 gun yetmiyor. Sap devamli kullaniyorum.

Yumuşak silver fırça ile bastirmadan masaj yapın~ masaj yada kopurtme esnasında fırçanın yarım küre şekli bozulmayacak!

Ağız ve dudak kenarları en başta tıraş edilecek fakat sadece bir geçişle! !! Diğer perde lerde buraya jilet değmeyecek! !!!

Cilt normale dönünce ye kadar sadece tek perde WTG! !!
sonra bir kaç ay
En fazla 2 perde tıraş! !!!!
2 perdede WTG !!!
Her yerden tek geçiş
Ej De89 Barley
Iridium Super (4)
Tabac
Omega Bristle
Ali Bıyıklı Şap

2,5 perdelik güzel bir tıraş oldu.
(28/08/2014, Saat: 03:56)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cay agaci özlü tıraş sabunu var mıdır acaba?

Proraso green tea var, beyaz kutu.. aynı işi görür mü bilemem

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,781 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,592 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,312 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,267 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,818 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,039 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,877 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,084 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: