Günün Tıraşı (SOTD)
(23/08/2014, Saat: 16:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Bağdat caddesinde T & H konsepti mağaza için ne kadar bekleriz : )
Kocaman tabela Tipsoft !

Üstadım inşallah yakında oda olur. Vip konuklarımız arasında paul, geofatboy ve mantic in bulunmasına özen göstericem. Canlı shaving demo yapacaklar. Bir tarafta bikini kızlar Tipsoft fırça köpürtürken diğer tarafta live honing ve stropping demostration düşünüyorum Smile ayrıca partide tabak yerine hazır köpük ve m3 kırılacak bol bol Smile
e mail adresim tipsol@me.com
Lovely Paul varsa olur bu iş Big Grin
mantic R41 ile tıraş olur aksiyon tavan olur
Geo da ilk yardım çantasıyla mantic için hazır olur
Kızların köpük yapması falan araba fuarı gibi oldu Smile

(23/08/2014, Saat: 17:53)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım inşallah yakında oda olur. Vip konuklarımız arasında paul, geofatboy ve mantic in bulunmasına özen göstericem. Canlı shaving demo yapacaklar. Bir tarafta bikini kızlar Tipsoft fırça köpürtürken diğer tarafta live honing ve stropping demostration düşünüyorum Smile ayrıca partide tabak yerine hazır köpük ve m3 kırılacak bol bol Smile
@ihtilaf ve @tipsol üstatlar Izmit semalarindayim. Buraya hava indirme talep ediyorum. Zaten burda da Geltir ci dostlarımız çıkartma yapmaya hazır Smile
Şaka bir yana benim de içime sinmedi ne yalan söyleyim
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/08/2014, Saat: 21:38)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf ve @tipsol üstatlar Izmit semalarindayim. Buraya hava indirme talep ediyorum. Zaten burda da Geltir ci dostlarımız çıkartma yapmaya hazır Smile
Şaka bir yana benim de içime sinmedi ne yalan söyleyim

İzmit bölgesi sınırsız sorumlusu Big Grin @Delidumrul dur

Parolayi söylüyorum: echo tango zulu charlie Smile
*Sanguine R5
*Semogue 1305
*Proraso Yeşil
*444 Balsam
*Ev yapımı mandalina/mentol Aftershave
Izmir sıcağından keyifli bir kaçış oldu =)

040251687680fc8f5de2f50d564fa251.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(24/08/2014, Saat: 18:43)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *Sanguine R5
*Semogue 1305
*Proraso Yeşil
*444 Balsam
*Ev yapımı mandalina/mentol Aftershave
Izmir sıcağından keyifli bir kaçış oldu =)

040251687680fc8f5de2f50d564fa251.jpg

Sihhatler olsun Straht hocam. Çok gizli değilse ev yapımı AS tarifinizi alabilir miyiz? Denemeyi çok istiyorum ama pek yatkınlığım yok karışım işlerine. Cildimi mahvederim diye kendim bir şey deneyemedim.
@Chinaski
Bütün tariflerim foruma açıktır komşum=) Aftershave yapmanın bir kaç yolu var komşum ben genelde 2 tanesini kullanıyorum. Ilki dilediğiniz alkole dilediğiniz esansları katarak bir kaç dakika içinde sonuca ulaşmanızı sağlıyor fakat esans kalitesi ve fiyatları ülkemizde soru işareti olduğu için ben genelde ikinci yöntemi kullanıyorum. O da aşağıda anlattığım gibi malzemeleri alkolün içine atıp özlerini ve kokularını alkole vermelerini beklemek oluyor.

Komşum bu A/S'i tıraşa başlamadan sadece 10 dakika önce akıl ettim ve anlattığım ilk yönteme giriyor. Bu sıcak günde kendimi serinletecek bir aftershave arıyordum ki aklıma son aldığım witch hazel geldi. Witch hazel'ı küçük bir cam şişeye biraz döktükten sonra içine bir iki ufak mentol kristali atıp favori mandalina kolonyam olan rebul mandalinadan ekledim. İşte bu kadar =)

Siz daha baharatlı veya doğal bir şeyler arıyorsanız bir cam şişeye saf etil alkol veya tercihiniz olan vodka, rom gibi yüksek alkollü bir içeçek koyun. İçine tercihinize göre kokuyu oluşturmak için baharat, meyve kabukları veya bitki yaprakları atabilirsiniz. Mesela çubuk tarçın, karanfil, tane karabiber, biraz mandalina kabuğu rendesi ve defne yaprağı ile kendinize ait bir Bay Rum üretebilirsiniz. Tüm malzemeleri şişeye koyduktan sonra ağzını sıkıca kapatıp karanlık ve kuru bir yerde 3-4 hafta saklayın. Her gün bir defa şişeyi sallamayı unutmayın. Deneme yanılmalarla anladım ki Özellikle kuru baharat ve köklerin özlerini almak için alkol oranının %55- %65'den fazla olması gerekiyor. Karışım hazır hale geldiği zaman tülbent, kahve filtresi vs ile süzüp yine bir cam şişeye alıyoruz. Artık elimizdeki ürün son ürüne çok yakın, sadece ürününümüzü seyreltmek ve içine ekstra maddeleri atmak kaldı ki bunlar tercihe göre: gliserin, aloe vera, bal, e vitamini gibi çeşitli maddeler olabilir. Alkol oranı tamamen tercihinize kalmış, ister kolonyalar gibi %80-90 ister %30 olarak kullanabilirsiniz.

Mesaj çok uzun olmasın diye her şeyi ölçü ölçü vermedim fakat istek olursa her şeyi detaylı anlatan bir başlık açabilirim.

-Grace Hopper

@Straht hocam bu hafta başlıyorum denemelere. Bir de ustura restorasyonu işi var. Bakalım "Kendin yap" konseptini başarabilecek miyim?
Teşekkürler üstat
@Chinaski

Kolay gelsin komşum, denemelerinizi ve sonuçlarını yazarsanız biz de yeni tarifler yeni kokular öğrenmiş oluruz, merakla bekliyorum. Kolay gelsin şimdiden.

Yazmayı unutmuşum, 3-4 haftalık bekleme süresini hızlandıracak bir yol var ama ben pek kullanmıyorum. Psikolojikte olabilir tabii ama sanki olayın doğasını bozuyormuşum, kokuyu değiştiriyormuş gibi geliyor yinede denerseniz diye yazıyorum.

Bütün malzemeleri cam şişeye attıktan sonra yani ilk adımdan sonra büyük bir tencere veya leğene kaynar su döküp malzemelerimizi koyduğunuz cam şişeyi su ılıyıncaya kadar içinde bekletiyoruz. Bu işlem bekleme süresini 1-2 haftaya indiriyor fakat dediğim gibi benim pek içime sinmiyor nedense.

-Grace Hopper

(24/08/2014, Saat: 19:52)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Kolay gelsin komşum, denemelerinizi ve sonuçlarını yazarsanız biz de yeni tarifler yeni kokular öğrenmiş oluruz, merakla bekliyorum. Kolay gelsin şimdiden.

Yazmayı unutmuşum, 3-4 haftalık bekleme süresini hızlandıracak bir yol var ama ben pek kullanmıyorum. Psikolojikte olabilir tabii ama sanki olayın doğasını bozuyormuşum, kokuyu değiştiriyormuş gibi geliyor yinede denerseniz diye yazıyorum.

Bütün malzemeleri cam şişeye attıktan sonra yani ilk adımdan sonra büyük bir tencere veya leğene kaynar su döküp malzemelerimizi koyduğunuz cam şişeyi su ılıyıncaya kadar içinde bekletiyoruz. Bu işlem bekleme süresini 1-2 haftaya indiriyor fakat dediğim gibi benim pek içime sinmiyor nedense.

Hocam iki şekilde de denerim. Farkı pek anlayamayabilirim ama görmüş oluruz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,585 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,561 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,284 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,721 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,688 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,940 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,464 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,062 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: