Günün Tıraşı (SOTD)
uryhuru5.jpg
www.BarbarosRazors.com

Yukarıdaki iki fotoğraf arasındaki 8 farkı bulun!
Siz 8 tane mi bulabildiniz @ihtilaf üstad Smile
www.BarbarosRazors.com

(01/08/2014, Saat: 11:09)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz 8 tane mi bulabildiniz @ihtilaf üstad Smile

Aslında 5 buldum.
Barley
Arko kase
Semogue 830
Polsilver
Nivea Aftershave Splash

Konforli tiras oldum 3 perde. 2-3 yerde razor bumplar kesildi. Anladigim tek bir sey: gunasiri tiras bana uygun degil. 3 gunluk sakalla az tahrisli tiras oluyorsam, sureyi kisaltmaya gerek yok
Cart curt ses gelmesibe rağmen jilet ısırmadı. Önceki tıraşımdan sonra sanırım bir kaç kıl dönmesi vakası yaşayacağım kızarıklıkla mevcuttu çünkü. Bunlarda da bir kanama yapmadı. Sanırım seveceğim ben bu SE ekibini Smile

eregenus.jpg
www.BarbarosRazors.com

(03/08/2014, Saat: 23:26)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cart curt ses gelmesibe rağmen jilet ısırmadı. Önceki tıraşımdan sonra sanırım bir kaç kıl dönmesi vakası yaşayacağım kızarıklıkla mevcuttu çünkü. Bunlarda da bir kanama yapmadı. Sanırım seveceğim ben bu SE ekibini Smile

Hocam sıhhat ler olsun
SE vs DE yazın bize kısaca
Nedir üstünlüğü?
Teşekkürler üstad. Valla ilk izlenim olarak üst mesajda da belirttiğim gibi cart curt sesler Smile

Yani jilet cildime oldukça ciddi değiyor. Aynı teması DE ile yaşadığım tıraşlarım hazin şekilde sonlanmıştı
Mesela Gillette Tuckaway ile son yaşadığım tıraş

65661j.jpg

Boynum zaten problemli. Agresif bir alet ile beceremedim bu zamana kadar.

Jilet GEM PTFE idi. Oldukça etli bir jilet DE lere göre. Sanırım bunun etkisi bu konfor.

Ayrıca jiletin hangi tarafını kullandım derdi yok Smile

Alet ise oldukça hoş. Orta ağırlıkta bir alet. 63 gr. Geldiğindeki hali buydu:

DSCF0524_zpsfd89b29c.jpg

Bir elden geçirdim Smile

Mekanizması hoş, güzel tasarlanmış. Jiletin alt kısmına köpük dolunca suyun altına tutar tutmaz temizleniyor Clog Pruf diye iyi isim vermişler. Kargo maliyeti azaltılırsa fiyat olarak da cazip bir alet. Jiletlerini impa getirecekti, temin sıkıntısı yaşanmaz ise çok güzel bir alet alıp deneyin derim.

EMS isimli bir firma satıyor bu jiletlerden. Türkiyeye getirebilecek bir firma ile görüştüm. Pazartesi günü dönüş yapacaklarını söylediler. Temin konusu aşılır gibi.

Bir süre SE takılacağım bakalım elimdeki bütün DE’leri sattıracak mı.

(03/08/2014, Saat: 23:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sıhhat ler olsun
SE vs DE yazın bize kısaca
Nedir üstünlüğü?
www.BarbarosRazors.com

• TOBS Lime
  • LS 26mm Finest
  • Heartring-Stosser 5/8
  • Gillette AS Balsam
  • Nivea Silver Protect AS
Sanırım usturanın güzelliğini bu tıraş ile tam olarak kavradım. Bugüne kadar olduğum en iyi(konfor + yakınlık) 3 tıraş arasına girerdi. WTG+XTG+rötuş ile bitirdim(Feather ve Polsilver SI ile olduğum gibi). Aslında tıraş sonrası ürün kullanma ihtiyacı bile hissetmemiştim ama alışkanlıktan kullandım Smile
2jcamba.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(03/08/2014, Saat: 23:40)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstad. Valla ilk izlenim olarak üst mesajda da belirttiğim gibi cart curt sesler Smile

Yani jilet cildime oldukça ciddi değiyor. Aynı teması DE ile yaşadığım tıraşlarım hazin şekilde sonlanmıştı
Mesela Gillette Tuckaway ile son yaşadığım tıraş

65661j.jpg

Boynum zaten problemli. Agresif bir alet ile beceremedim bu zamana kadar.

Jilet GEM PTFE idi. Oldukça etli bir jilet DE lere göre. Sanırım bunun etkisi bu konfor.

Ayrıca jiletin hangi tarafını kullandım derdi yok Smile

Alet ise oldukça hoş. Orta ağırlıkta bir alet. 63 gr. Geldiğindeki hali buydu:

DSCF0524_zpsfd89b29c.jpg

Bir elden geçirdim Smile

Mekanizması hoş, güzel tasarlanmış. Jiletin alt kısmına köpük dolunca suyun altına tutar tutmaz temizleniyor Clog Pruf diye iyi isim vermişler. Kargo maliyeti azaltılırsa fiyat olarak da cazip bir alet. Jiletlerini impa getirecekti, temin sıkıntısı yaşanmaz ise çok güzel bir alet alıp deneyin derim.

EMS isimli bir firma satıyor bu jiletlerden. Türkiyeye getirebilecek bir firma ile görüştüm. Pazartesi günü dönüş yapacaklarını söylediler. Temin konusu aşılır gibi.

Bir süre SE takılacağım bakalım elimdeki bütün DE’leri sattıracak mı.

üstad clog proof gelmiş hayırlı olsun..
micromatic serisinin tamamı mühendislik olarak ve sağlamlık olarak çok üst seviyede. özellikle tto mekanizmasının açılırken kapanırken hareketleri mükemmel.
se jiletler de kalınlıkları, tıraş sırasında esneme yapmıyor olmaları nedenleriyle bana de jiletlerden çok daha başarılı geliyor. hiç kullanmadığım için karşılaştıramıyorum ama çelik usturaya en yakın jiletler olduğu söyleniyor hep. aletlerin kapaklarını surata paralel tutarsanız da açıyı ayarlama sorunu hiç yaşamıyorsunuz.

tekrar keyifli tıraşlar diliyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,962 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,582 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,298 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,972 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,757 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,989 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,528 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,065 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,243 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: