Günün Tıraşı (SOTD)
@ihtilaf üstadım teşekkür ederim. Ben yıllardır domuz fırça kullandığım için sanırım, ben de yerleri ayrı. Sizin custom ile lüx tıraşa adım attım diyebilirim Smile
Semogue çok övülüyor ben de merak ediyorum açıkcası. Ben Omega kullanıyordum normalde, Omega fırçalar çok gergin yapıda oluyor.
Blueness sabun ile jelin kokusu aynı ama jelin kıvamından ötürü daha sabunumsu deterjanımsı bir hava veriyor kokusu. Sabundaki kadar tok değil.
Gillette Blue için Pazartesi olmasını bekliyorum, güzel bir ön hazırlık ile deneyeceğim ki arada kaynamasın kalitesi.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(06/07/2014, Saat: 10:12)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf üstadım teşekkür ederim. Ben yıllardır domuz fırça kullandığım için sanırım, ben de yerleri ayrı. Sizin custom ile lüx tıraşa adım attım diyebilirim Smile
Semogue çok övülüyor ben de merak ediyorum açıkcası. Ben Omega kullanıyordum normalde, Omega fırçalar çok gergin yapıda oluyor.
Blueness sabun ile jelin kokusu aynı ama jelin kıvamından ötürü daha sabunumsu deterjanımsı bir hava veriyor kokusu. Sabundaki kadar tok değil.
Gillette Blue için Pazartesi olmasını bekliyorum, güzel bir ön hazırlık ile deneyeceğim ki arada kaynamasın kalitesi.

Domuz fırçalarin uçları yumuşak fakat kıl gövde/ omurga daha gergin. Bu yönden porsuklara göre işlerini biraz daha hızlı yapıyorlar.
Semouge domuzda porsuga göre daha başarılı yada ben meles porsuk sevmiyorum.
Semouge porsuklari en iyisi diyebilirim. Soc bristle 1305 1250 vs harika.
(06/07/2014, Saat: 11:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz fırçalarin uçları yumuşak fakat kıl gövde/ omurga daha gergin. Bu yönden porsuklara göre işlerini biraz daha hızlı yapıyorlar.
Semouge domuzda porsuga göre daha başarılı yada ben meles porsuk sevmiyorum.
Semouge porsuklari en iyisi diyebilirim. Soc bristle 1305 1250 vs harika.
Benim de aklımda bir Semogue SOC almak var zaman içinde. Dediğiniz gibi High Grade boar deneyimi şart üstadım.
(06/07/2014, Saat: 11:25)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de aklımda bir Semogue SOC almak var zaman içinde. Dediğiniz gibi High Grade boar deneyimi şart üstadım.

Semogue için vintagescente sitesi Bruno iyidir bazen dispatch geciktirir ama iyi saticidir.
High grade boar highly recommend: )
riuvlg.jpg

Fena tiras olmadi. Tahris ve kizariklik var, ama ben aksam tirasini tercih ettigim icin sabaha tahris azaliyor. Son gunlerde yasadigim problem sabunlarla ilgili. 90 saniyelik yuklemeyle bile 1,5 perdelik kopuk elde ediyorum. Nedenini anlamiyorum. Kopurme tasi resimdedir. Personna fena degil, ama sanki Timor daha iyidir.
(06/07/2014, Saat: 17:25)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: riuvlg.jpg

Fena tiras olmadi. Tahris ve kizariklik var, ama ben aksam tirasini tercih ettigim icin sabaha tahris azaliyor. Son gunlerde yasadigim problem sabunlarla ilgili. 90 saniyelik yuklemeyle bile 1,5 perdelik kopuk elde ediyorum. Nedenini anlamiyorum. Kopurme tasi resimdedir. Personna fena degil, ama sanki Timor daha iyidir.

Sıhhatler olsun Seiko komşum, köpük yaparken arada su katıyor musun kaba? Aralıklı olarak bir-kaç damla katabilirsin.
Personna üst düzey keskin değildir ama konforu iyidir.
Hocam zaten marco yontemiyle sulu fircayla kopurttum. Ama ne fayda. Once bol kopuk oluyor, ama megerse ikinci perdeye zar zor yetiyor
(06/07/2014, Saat: 20:49)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam zaten marco yontemiyle sulu fircayla kopurttum. Ama ne fayda. Once bol kopuk oluyor, ama megerse ikinci perdeye zar zor yetiyor

Sabun yüklemeye başlamadan fırça çok sulu olursa elinizde çok akıcı kıvamsız bir köpük olur hocam bunu engellemek için de 90 sn yükleme yeterli olmayabilir sabunun üstüne akan suyun kıvama gelene kadar sabunu yüklemeniz gerek hatta daha fazla. Fırçayı çok sulu bırakmak yerine tas içinde köpürtürken cok hafif su ekleyin ara ara, belki o şekilde istediğiniz köpük olur.
Bir sonraki tirasimi daha kuru fircayla denerim
(06/07/2014, Saat: 20:49)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam zaten marco yontemiyle sulu fircayla kopurttum. Ama ne fayda. Once bol kopuk oluyor, ama megerse ikinci perdeye zar zor yetiyor

Arko köpürmezse hiçbiri köpürmez:-)
Sıcak su kullanın bayağı sıcak olsun acımayın fırçaya.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,004 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,471 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,240 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,468 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,624 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,888 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,375 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,054 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: