Agresif ve ekonomik öneri?
Merhaba,

Bir diğer mesajda bahsedilen kenarları kesilmiş jiletleri asıl jiletin altına dizerek agresif makina benzetim testinden gayet iyi sonuç aldım. Bu şekilde tıraş olduğumda daha az tahriş ve daha iyi sakal temizlemesi elde ettiğim için yeni bir agresif makina alasım var - jiletleri dizmek vesaire bayağı vakit harcattırıyor.

Duyduğum kadarıyla agresiflerin başını r41 çekiyor, fakat şu anda 100 TL üzerini harcamak işime gelmiyor (Mühle olunca 100 TL altında bulabileceğimi pek sanmıyorum). Şöyle 50-75 TL arasında alınabilecek bir marka/model öneriniz var mıdır?

Saygılar.
Fatip grande alabilirsiniz forumda konusu da var.

Sent from my iPad using Tapatalk
(28/06/2014, Saat: 11:09)merakli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Bir diğer mesajda bahsedilen kenarları kesilmiş jiletleri asıl jiletin altına dizerek agresif makina benzetim testinden gayet iyi sonuç aldım. Bu şekilde tıraş olduğumda daha az tahriş ve daha iyi sakal temizlemesi elde ettiğim için yeni bir agresif makina alasım var - jiletleri dizmek vesaire bayağı vakit harcattırıyor.

Duyduğum kadarıyla agresiflerin başını r41 çekiyor, fakat şu anda 100 TL üzerini harcamak işime gelmiyor (Mühle olunca 100 TL altında bulabileceğimi pek sanmıyorum). Şöyle 50-75 TL arasında alınabilecek bir marka/model öneriniz var mıdır?

Saygılar.

http://geltir.com/thread-4616.html

hocam daha yeni aldım makineyi sakallar seyrek ve orta sertlikte fazla agresif geldi bana hızlı ve rahat tıraş olamıyorum.
3 tıraş oldum satmaya karar verdim bir iki kademe altını daha mild merkur 15 C gibi bir alet alıp deneyeceğim. R41 den sonra fatip gelir diyebiliriz.
Yorumlar için teşekkürler.

"Acaba ayarlı mı alsam, yoksa biraz daha araştırma yapsam" gibi karasızlıklara gark olmuşken trache komşumuzun FaTip'ini alıvermişim. Aslında eldeki makinaları değiştirmeden teknik geliştiriyor olmam lazım, ama dayanamadım işte.

Yarın sabaha deneyeceğim bakalım. Şans dileyin bana. Smile
Bir zamanlar bende agresif merakiyla r41 vs hepsini denedim, sunu soyleyeyim esas isi bitiren jilet yani r89 ve feather kullaniyorum mesela sonuc harika oluyor sizede tavsiye ederim
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın merakli,

umarım siz memnun kalırsınız, iyi bir sabun şart , son denememde cella sabun feather jilet iyi sonuç aldım, yinede benim sakallara göre değil merkür 15 c ile devam edeceğim.
Mild makine keskin jilet guzel kombinasyondur. Bende de misal as-d2 ile feather guzel gidiyorlar. Gerci uzun zamandir ac-dx tek kullandigim alet...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(05/07/2014, Saat: 13:16)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun iyi günlerde kullanın merakli,

umarım siz memnun kalırsınız, iyi bir sabun şart , son denememde cella sabun feather jilet iyi sonuç aldım, yinede benim sakallara göre değil merkür 15 c ile devam edeceğim.

Bu gün ilk tıraşımı oldum. Tam planladığım gibi, üç perde, yavaş yavaş ve keyfini çıkararak. Aslında yapmayacaktım, ama son perdede bazı yerlerde ATG gittim. Çok hoşuma gitti. Kazasız belasız olmakla birlikte, Polsilver'la kullanmak gibi bir hata yaptım. Aynı şekilde yanma yaptı, fakat kızarıklık vb. göremedim. Batırmamaya çok dikkat ettiğim için aletin açısını ayarlayamıyorum diye düşünüyorum. Ama sabun kıvamında da sorun yaşıyor olabilirim.

Sabun için Arko kullandım. Açmaya kıyamadığım bir Tabac'ım var. Sanırım onun vakti geldi artık. Kaba bastığım arkonun bitmesini bekliyordum açmak için, ama bir denemeden bir şey olmaz. Smile

FaTip ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

(05/07/2014, Saat: 13:25)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mild makine keskin jilet guzel kombinasyondur. Bende de misal as-d2 ile feather guzel gidiyorlar. Gerci uzun zamandir ac-dx tek kullandigim alet...

Ülkemizde keskin jilet bulmak zor veya masraflı olduğu için ters yüne gideyim dedim. Aslında Rimei ile polsilver denemişliğim var. Güzel de sonuç aldım (kendimce), ama agresif aletler bana daha iyi geliyor gibi. Trache komşumuzun sampler jiletlerinden daha 'kör' tabir edilen bir iki jiletle de deneme yapmak niyetindeyim önümüzdeki günlerde. Ama Feather denemeye cesaret ettiğim zaman Rimei içinde feather'a da bakarım tabi ki.
Ustadim keskin jilet perma. De89 ve perma iyi ikili olurlar

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Mild alet keskin Jilet güzel kombinasyon.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,214 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: