Günün Tıraşı (SOTD)
-Lion double edge razor(hatirlarsaniz @chevalier arkadas guney afrikada satin bize gondermisti)
-Martin amca eski uretim kakolin
-Personna blade ilk kullanim
-Jaguar 1056
-Ustune gillette balsam ve safran cicegi kolonyasi

Oncelikle lion ile ilk tirasim @chevalier gonderdiginden beri ben onu unutmusum o da beni. Alet cok agresif jileti nerdeyse hic bukmuyor. Yere paralel bir jilet ile karsi karsiya kaliyoruz. R41 fanlarina bile fazla gelebilir. Telefon ile fotograflamsya calistim ama tam istedigim goruntuyu de yakalayamadim acikcasi.
eja5yryh.jpg

Martin amca sabununun verdigi guvenle tiras oldum fakat jileti fazlasiyla rahatsiz edici bir sekilde hissettiriyor. Tek perde arti duzenlemelerle bitirdim tirasi. Gillette marka bu balsami seviyorum hic rahatsiz etmiyor yazin da olsa cok sportif bir koku birakip hemen emiliyor. Uzerine bir kolonya testi yapayim dedim bekledigim yanmayla karsilasmadim.
Safran cicegi kolonyasina gelince gayet orjinal guzel bir koku ama biraz fazla feminen.

İyi tiraslar..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Nivea mild tıraş kremini denemek için aldım ve bugün ilk tıraşını oldum. Kokusunu çok beğendim. Taze, ferah, limoni bir koku. Kalıcı sayılmaz. Köpüğü hızlı ve hacimli oluyor, verdiği ferahlık yüze sürülürken hissediliyor. Kayganlığı yeterli ama koruyuculuğu pek iyi değil gibi geldi.
ajvxp0.jpg
Herkese iyi haftalar, keyifli tıraşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
2uhuqu4a.jpg

Forum'u bos vakitlerimde surekli inceliyorum. Arkadaslar sag olsun cok bilgili ve cok guzel paylasimlar yapmislar.
Onlar sayesinde bende bugun en İyi trasimi yakaladim.

Arko Sabun
Omega pure setola
Perma-Sharp
Zaza Sap
Nivea Sensetive Balsam
Ve Merkur Progress

Ilk perde 3. Ayar ikinci perde 4. Ayar ve ucuncu perde 1. Ayarda tras oldum. Son perde'yi olmam ve tersten almam yuzunden cok hafif bir tahrisim oldu. Onceleri hep preshave tiras urunleri kullaniyordum bu Sefer kullanmadim.
Arko sabuna bayiliyorum fakat nemlendiriciligi hic yok neredeyse oda tahrisi arttirma sebebi olabilir.
Perma ile 2.ci trasim ilkine gore daha konforluydu fakat progress icin uygun bir jilet mi tam bilemiyorum belki bi firt
daha mild jilet konforu arttirabilir.

Gunluk 2 perde ideal gibi gozukuyor benim icin su an. Bir sonraki tirasimda sabunu Edwin Jagger ile degistircem
Bakalim nasil bir fark olucak.

Herkese guzel gunler, hayirli ramazanlar dilerim.

P.S; Sap'i islatarak mi kullaniyorduk Smile

Sent from my iPad using Tapatalk
(30/06/2014, Saat: 18:56)Pilot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2uhuqu4a.jpg

Forum'u bos vakitlerimde surekli inceliyorum. Arkadaslar sag olsun cok bilgili ve cok guzel paylasimlar yapmislar.
Onlar sayesinde bende bugun en İyi trasimi yakaladim.

Arko Sabun
Omega pure setola
Perma-Sharp
Zaza Sap
Nivea Sensetive Balsam
Ve Merkur Progress

Ilk perde 3. Ayar ikinci perde 4. Ayar ve ucuncu perde 1. Ayarda tras oldum. Son perde'yi olmam ve tersten almam yuzunden cok hafif bir tahrisim oldu. Onceleri hep preshave tiras urunleri kullaniyordum bu Sefer kullanmadim.
Arko sabuna bayiliyorum fakat nemlendiriciligi hic yok neredeyse oda tahrisi arttirma sebebi olabilir.
Perma ile 2.ci trasim ilkine gore daha konforluydu fakat progress icin uygun bir jilet mi tam bilemiyorum belki bi firt
daha mild jilet konforu arttirabilir.

Gunluk 2 perde ideal gibi gozukuyor benim icin su an. Bir sonraki tirasimda sabunu Edwin Jagger ile degistircem
Bakalim nasil bir fark olucak.

Herkese guzel gunler, hayirli ramazanlar dilerim.

P.S; Sap'i islatarak mi kullaniyorduk Smile

Sent from my iPad using Tapatalk

Sıhhatler olsun,

Kesinlikle Edwin jagger sabun ile daha iyi traş olacaksınız,
Evet şap ıslak yüze veya ıslatarak kullanabilirsiniz, biraz bekletip yıkayabilirsiniz.
Sabahın tıraşıydı,
Her gelenekselcinin mutlaka denemesi gereken bir sabun TIKI

2rcr0nk.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Fatip 4. Denememde jilet feather olmasına ragmen cella ile harikalar yarattı, şap kontrolunde az bir yanma hissi bile yoktu, inanamadım kolonya sürdüm durum yine aynı.
ilk fatip denemem tabac ile sonuç hüsrandı.
14ya1jd.jpg
(01/07/2014, Saat: 22:36)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip 4. Denememde jilet feather olmasına ragmen cella ile harikalar yarattı, şap kontrolunde az bir yanma hissi bile yoktu, inanamadım kolonya sürdüm durum yine aynı.
14ya1jd.jpg

Fırçanız güzelmiş.
(01/07/2014, Saat: 22:36)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip 4. Denememde jilet feather olmasına ragmen cella ile harikalar yarattı, şap kontrolunde az bir yanma hissi bile yoktu, inanamadım kolonya sürdüm durum yine aynı.
14ya1jd.jpg

Komşum sıhhatler olsun Brut yorumunuzu alabilir miyiz? Yatıştırıcılık, nemlendiricilik nasıl? Nereden edindiniz? Çok güzel görünüyor.
İki perde de tahrişsiz sinek kaydı oldum, kullandıkça PolSilver en beğendiğim jilet olma yolunda ilerliyor. Nivea Mild kremi ise oldukça beğendim, köpüğü, kokusu ve fiyatı ile memnun edici bir ürün bence.
154g4ud.jpg
bedyry6u.jpg
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,864 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,464 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,213 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,404 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,580 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,838 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,307 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,040 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: