Günün Tıraşı (SOTD)
@fatih4342 Geçmiş olsun dostum. Benim de başıma geldi tam 1 hafta önce sağlam bir kesik attım yanağa 2 cm kadar. 4 gün tıraş olmadım şimdi geçmek üzere, belli belirsiz pembe bir iz var sadece. Sizinki de geçer diye tahmin ediyorum. Sıkmayın canınızı. Bu arada ben Bephantol kullandım ilk bir kaç gün.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
2znn4at.jpg
sfl2xy.jpg

Edit: Brut'u son iki tıraştır farklı ürünlerle birlikte kullanıyorum İhtilaf hocamın tavsiyesi üzerine; sonuç mükemmel. Cildimde inanılmaz bir yumuşaklık, nemlilik mevcut. Şiddetle tavsiye ederim.
Bir de fotoğrafa Zaza şap koymayı unutmuşum.
(31/05/2014, Saat: 19:08)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bugün aldığım Sedef usturaya Rapira jilet takarak bir traş olayım dedim.Daha Bismillah demeden yanağa fena daldım.Tabi aceleciliğim sebebiyle.Kanı durdurmak için bayağı uğraştım.Ama yılmadım.Yavaş yavaş traşı tamamladım.Daha önceki yıllarda ustura ile traş olmuşluğum vardı aslında.Ama işte acelecilik her işin belası.Neyse traştan sonra şapla yaranın üstünde biraz fazlaca dolaştım.Yara merhemi sürdüm.Eğer iz kalırsa artık Falconetti gibi dolaşacağız bundan sonra.
Geçmiş olsun.
Brut ün ben de hastasıyım orijinal yeşil klasik versiyonu en ucuzu ve en iyisidir, içinde gliserin vardır. Avrupada 15 lira bizde 25 lira o da bulabilirseniz. Ankara Amerikan Pazarında bolca var ama kolonası ve sprey parfümü, onlar da güzel bence

(01/06/2014, Saat: 14:23)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sfl2xy.jpg

Edit: Brut'u son iki tıraştır farklı ürünlerle birlikte kullanıyorum İhtilaf hocamın tavsiyesi üzerine; sonuç mükemmel. Cildimde inanılmaz bir yumuşaklık, nemlilik mevcut. Şiddetle tavsiye ederim.
Bir de fotoğrafa Zaza şap koymayı unutmuşum.
nasu6agy.jpg

Sabun: Tabac
Fırça: Temizel Lüx
Black Beauty ayar 5 ve 3 olarak 1 WTG 1 XTG traş oldum.

Yeşil Astra 1-2 aydır kullanmadığım bir jiletti, Ondüla makinemlede pek sevmemiştim belki başka makinelerle anlaşır diye saklıyordum fakat bugün keyifsiz ve çok tahrişli bir traş olduktan sonra uzun süre elim gitmeyecek Yeşil Astra'ya. Treet veya çift kağıt Permasharp aynı ayarda kullanınca çok konforlu ve pürüzsüz traş veriyorlarmış bugün Astra resmen yüzümü kazıdı. Şuan elimi yüzümde gezdirirler sanki sakallarım içe dönük iğnelermiş gibi yüzüme batıyor ve acıyor aynı zamanda kaşıntı yapıyor. Geleneksel traşa ilk başladığım zamanlar bile bu kadar tahriş yaşamamıştım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(01/06/2014, Saat: 17:40)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Brut ün ben de hastasıyım orijinal yeşil klasik versiyonu en ucuzu ve en iyisidir, içinde gliserin vardır. Avrupada 15 lira bizde 25 lira o da bulabilirseniz. Ankara Amerikan Pazarında bolca var ama kolonası ve sprey parfümü, onlar da güzel bence

Hocam dediginiz gibi gliserin demek ki kahraman.
Rimei
Bolzano
GFT Gül krem
LS 26 finest
Rebul Mandalina (misssss)
Nivea Cool kick Balsam

Rimei aleti ikinci kullanışım. Kesinlikle yumuşak bir alet değil, biraz saldırgan. Jileti düzgün tutuyor ama koruma barı alttan jileti desteklese çok daha iyi olurmuş. Çok boşluk var arada.

GFT' in köpüğü araya gitmesin diye uzun zamandır yapmıyordum üç perde yaptım bu sefer. Tekniğimin iyice oturduğunu fark ettim. Hiç baskı yapmadan 2. ve 3. perdeyi oldukça hızlı şekilde tamamladım.

O esnada Paul abimizin sesi kulaklarımda yankılandı:

-No pressure whatsoever, just guide the blade, listen to that, absolutely fantastic

Tongue
Haydi hayırlı tıraşlar...
241kzsn.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
vedy8e7a.jpg
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,701 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,352 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,809 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,253 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,032 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: