Günün Tıraşı (SOTD)
(30/05/2014, Saat: 23:11)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam puchaz üstad cok özlettirtdiniz kendinizi. uzun zamandir sizi görmedim burada.
üst ve alt kahverengi bölümler ahsaptan yapilmis kardesim. ortadaki resinden.

Aleyküm selam Üstad. Bir/iki ay oldu galiba geri döneli, yazıyorum arada ama dikkatten kaçmış demek ki Smile

Ayrıntılı fotoğraflar için teşekkür ederim, elinize sağlık. Ahşap kısımlar çok hoş durmuş bence beyazın arasında, güle güle kullanın.

En yakın zamanda fotoğraf kabiliyetimi ve imkanlarımı geliştirmem lazım, bütün fotoğrafla dergi kapağı kıvamında gelmeye başladı, ne güzel.
Merkur Progress
Permashap (1)
FS Finest
TOBS St. James Stick
Vitos Tıraş Öncesi Kremi
Zaza Şap
Vitos Tıraş Sonrası Balsam
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
feffhu.jpg
Tabac a birkaç damla kayisi çekirdegi yağı ekleyince
Mukemmel konforlu nemlendiricili bir sonuç aldım.
Ben de bugün aldığım Sedef usturaya Rapira jilet takarak bir traş olayım dedim.Daha Bismillah demeden yanağa fena daldım.Tabi aceleciliğim sebebiyle.Kanı durdurmak için bayağı uğraştım.Ama yılmadım.Yavaş yavaş traşı tamamladım.Daha önceki yıllarda ustura ile traş olmuşluğum vardı aslında.Ama işte acelecilik her işin belası.Neyse traştan sonra şapla yaranın üstünde biraz fazlaca dolaştım.Yara merhemi sürdüm.Eğer iz kalırsa artık Falconetti gibi dolaşacağız bundan sonra.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Cok gecmis olsun. Insallah yra izi kalmaz.
(31/05/2014, Saat: 19:08)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bugün aldığım Sedef usturaya Rapira jilet takarak bir traş olayım dedim.Daha Bismillah demeden yanağa fena daldım.Tabi aceleciliğim sebebiyle.Kanı durdurmak için bayağı uğraştım.Ama yılmadım.Yavaş yavaş traşı tamamladım.Daha önceki yıllarda ustura ile traş olmuşluğum vardı aslında.Ama işte acelecilik her işin belası.Neyse traştan sonra şapla yaranın üstünde biraz fazlaca dolaştım.Yara merhemi sürdüm.Eğer iz kalırsa artık Falconetti gibi dolaşacağız bundan sonra.

geçmiş olsun madacassol sürmenizi öneririm
(31/05/2014, Saat: 19:08)fatih4342 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bugün aldığım Sedef usturaya Rapira jilet takarak bir traş olayım dedim.Daha Bismillah demeden yanağa fena daldım.Tabi aceleciliğim sebebiyle.Kanı durdurmak için bayağı uğraştım.Ama yılmadım.Yavaş yavaş traşı tamamladım.Daha önceki yıllarda ustura ile traş olmuşluğum vardı aslında.Ama işte acelecilik her işin belası.Neyse traştan sonra şapla yaranın üstünde biraz fazlaca dolaştım.Yara merhemi sürdüm.Eğer iz kalırsa artık Falconetti gibi dolaşacağız bundan sonra.
Hocam çizik derinse gidip dikiş attırın gereyorsa yoksa iz kalacaksa ama derin değilse sıkmayın canınızı.
(31/05/2014, Saat: 20:38)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Hocam çizik derinse gidip dikiş attırın gereyorsa yoksa iz kalacaksa ama derin değilse sıkmayın canınızı.
bu ustururalar dikiş attıracak kadar ciddi yaralar açabiliyormu gözüm korktu şimdi..
(31/05/2014, Saat: 21:07)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu ustururalar dikiş attıracak kadar ciddi yaralar açabiliyormu gözüm korktu şimdi..

Çok geçmiş olsun üstadım, usturaya ilk başlayınca oluyor böyle şeyler sıkmayın canınızı zamanla alışıyorsunuz ve tıraş olma süreleriniz de hızlanıyor. Bu arada kesiğin dikiş atılacak kadar derin olduğunu sanmam çünkü dikişlik bir yara için usturayı yanağa dik tutup kabaca bastırmak gerekir eğimli bir açıdan sadece hafiften derinin içine girip kesmiştir.
(31/05/2014, Saat: 22:12)Özgür Burak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok geçmiş olsun üstadım, usturaya ilk başlayınca oluyor böyle şeyler sıkmayın canınızı zamanla alışıyorsunuz ve tıraş olma süreleriniz de hızlanıyor. Bu arada kesiğin dikiş atılacak kadar derin olduğunu sanmam çünkü dikişlik bir yara için usturayı yanağa dik tutup kabaca bastırmak gerekir eğimli bir açıdan sadece hafiften derinin içine girip kesmiştir.

Hepinize teşekkürler.Derinin içine biraz fazla girdi yalnız.Kanı zor durdurdum.Ama olur böyle kazalar.Yine de bu traştan bir hayli keyf aldım doğrusu.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,388 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,509 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,279 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,622 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,665 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,933 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,432 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: