En Son Ne Aldınız ?
Ve treetleri

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evde ahşap işleriyle uğraşırken kullandığım testere, matkap gibi cihazlar var. Ama ince işçiliğin hakim olduğu ufak ahşap işleri için Dremel 4000, 4/65 aksesuarlı hobi motoru aldım. Hepsiburada.com sitesi en uygun fiyatla veriyordu. Ve şimdi sıra kullanmayı öğrenmeye geldi Big GrinSmile.
7umamyny.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
Merhaba,
Benim kabloda da aynı yerde kırılma olduğu belliydi ekranı oynattıkça görüntü gidip geliyordu. Bende iyice kötü olmadan değiştireyim dedim. Fakat bu kablo sadece görüntü için kamera ayrıca çekilmiş.
Çin sitelerinde uygun fiyata bulunabiliyor 15-20 günde de geliyor. Alıp değiştirin bence..

(03/05/2014, Saat: 19:50)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: enterasandır benim laptopta bu kablo gri bölümden kırılma yapıp kablo ark yapmış dizüstü açılırken kapanıyordu (1 sn içerisinde) sorunu bulana kadar canım çıktı.kırılan yeri bantladım fakat kamera iptal oldu.
@btoprak
Dremel setiniz hayırlı olsun üstad, güzel işler çıkarabilirsiniz. Üzülerek belirtmeliyim ki ahşapta iyi sonuçlar alamadım ekipman ekdikliği nedeniyle. Sizin 4000in setinde neler var bakamadım henüz, ancak ekstra ekipman almanız gerekir büyük ihtimal ahşap kesmek için.
Tabi tecrübe ederseniz ahşap konusunda bana da yol göstermiş olursunuz.
Güzel bir sistem görmüştüm onu hayata geçirmeyi de planlıyorum, sizinle de paylaşırım ayrıca.
www.BarbarosRazors.com

(04/05/2014, Saat: 01:02)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @btoprak
Dremel setiniz hayırlı olsun üstad, güzel işler çıkarabilirsiniz. Üzülerek belirtmeliyim ki ahşapta iyi sonuçlar alamadım ekipman ekdikliği nedeniyle. Sizin 4000in setinde neler var bakamadım henüz, ancak ekstra ekipman almanız gerekir büyük ihtimal ahşap kesmek için.
Tabi tecrübe ederseniz ahşap konusunda bana da yol göstermiş olursunuz.
Güzel bir sistem görmüştüm onu hayata geçirmeyi de planlıyorum, sizinle de paylaşırım ayrıca.

Selamlar üstadım, ahşap kesmeden ziyade gravür oyma setini almayı düşünüyorum. 105-113 numaralı 9 gravür ucu var. Sanırım işe yarayacaktır. Tabi tam olarak ihtiyaca karar vermedim, hemen alışverişe başlamayacağım. Hepsiburada.com sitesinde benim 4+65 parçalı aksesuar setinin listesi var orada inceleyebilirsiniz, ben de listeyi yavaş yavaş inceliyorum.
Amacım baston sapı oyma gibi değişik nesneleri kare veya silindir kesim ahşap üzerine oyarak güzel fırça sapları yapmak. Ilk aklıma gelen kare prizma 15 cm.lik bir sütun sap yapmak. Üstte ve altta kare ortası silindir oymalı sütun güzel durur diye düşündüm. Sütun başlarını oymak sıkıntı ama zamana yayarak güzel bir oyma yapılabilir.
Ilerleyen zamanda forumu meşgul etmeme adına özelden gelişmeler konusunda mesajlaşırız üstadım Smile.

[quote='btoprak' pid='81385' dateline='1399141389']
Evde ahşap işleriyle uğraşırken kullandığım testere, matkap gibi cihazlar var. Ama ince işçiliğin hakim olduğu ufak ahşap işleri için Dremel 4000, 4/65 aksesuarlı hobi motoru aldım. Hepsiburada.com sitesi en uygun fiyatla veriyordu. Ve şimdi sıra kullanmayı öğrenmeye geldi Big GrinSmile.

@btoprak üstadım hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
(04/05/2014, Saat: 01:35)kaju Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='btoprak' pid='81385' dateline='1399141389']

@btoprak üstadım hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Teşekkür ederim @kaju üstadım, güzel bir cihaz, şimdiden youtube videoları izlemeye başladım. Zamanında matkap ve matkap ucu seti almıştım, şimdiye kadar parça parça tüm aksesuarları kullandım. Dremel'in de hakkını yavaş yavaş verebileceğimi düşünüyorum. Arkadaşım bunun ucu gemi ve uçak maketçiliği dedi, hadi hayırlısı SmileSmile.

@ooppss

8ysu2e6y.jpg

usaguva4.jpg
www.BarbarosRazors.com

Güle güle kullan üstad.
Herhalde evde bolca kaplama denemesi yapılacak Smile
(04/05/2014, Saat: 18:49)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullan üstad.
Herhalde evde bolca kaplama denemesi yapılacak Smile

Teşekkürler üstadım. Aynen öyle, tespitiniz çok yerinde Smile
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: