Ekonomi Köşesi
değerli sertaç, fikri bi ayrılığımız yok. sadece örtülü olan 'sam amca'ya dikkat çekmek istemiştim.
(31/01/2014, Saat: 00:31)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: değerli sertaç, fikri bi ayrılığımız yok. sadece örtülü olan 'sam amca'ya dikkat çekmek istemiştim.

Ben bıraz daha farklı bır yonde dikkat cektıgınızı sanıp bır fıkır alısverısı yapıp konuyu gelıstırmek hatta desmek ıstedım komsum
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Ekonomik gündem yoğunken bu konuda deneyimli arkadaşlara birsey sormak istiyorum. İstanbul'da yatırım amaçlı büyük konut projelerinden daire almak konusunda ne düşünüyorsunuz? İnşaat ekonominin lokomotiflerinden. Konut sektörü doyuma ulastı mı?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://haber.gazetevatan.com/buyuk-turki.../2/ekonomi
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(31/01/2014, Saat: 00:52)Format/s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekonomik gündem yoğunken bu konuda deneyimli arkadaşlara birsey sormak istiyorum. İstanbul'da yatırım amaçlı büyük konut projelerinden daire almak konusunda ne düşünüyorsunuz? İnşaat ekonominin lokomotiflerinden. Konut sektörü doyuma ulastı mı?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnşaat sektöründe ciddi anlamda bir balon oluştuğu benimde fikir alışverişi yaptığım gayrimenkul uzmanları tarafından dile getiriliyor. Özellikle istanbul söz konusu olunca bu balonun 2 sene içinde ciddi olarak patlayabileceği beklentisi var.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Gündem seçim siyasi yasaklar derken burayı boşladık biraz kısa bir özet ve durum değerlendirmesi yapalım ...

Öncelikle 17 Aralık süreci ve seçim öncesi gerginlikle TL karşısında 2,39 seviyesine kadar yükselen Dolar şimdilik dizginlenmiş durumda 2,10 civarında işlem geçiyor. Bu durum 3 beklentilerinde olan ekonomi dışı unsurları bir nebze durdurmuştur umarım. Sürecin yeniden alevleneceğini görmek zor değil önümüzde 2 adet seçim dönemi var bu süreçlerde yeniden gerilimler görebiliriz.

Yurtdışında değişim devam ediyor. Bernanke'nin yerine geçen Yellen az biraz dengesiz götürüyor para kesimi sürecini. Yaptığı açıklamalar ile toplantılarda konuşulan konular arasında fark var. Toplantıları nereden biliyorsunuz diye düşünen arkadaşlar olabilir bu toplantı tutanakları her ay açıklanıyor.

Şimdilik yurtiçinde olumlu süreç yurtdışında gergin bir bekleyiş sürüyor. Bizde izlemeye devam ediyoruz bundan sonra gelişmeleri yakından takip ederken Kuzey tarafına rusya vs. ve yurt içindeki siyasi gelişmelere kanalize olmaya devam edeceğiz.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Peki @sertaç hocam zahmet olmazsa bu önümüzdeki süreçlerde yatirimlarimizi ve borçlanmalarımızı hangi yönde yapmamızı tavsiye edersiniz?
Every farewell is a new beginning.
(15/04/2014, Saat: 12:39)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki @sertaç hocam zahmet olmazsa bu önümüzdeki süreçlerde yatirimlarimizi ve borçlanmalarımızı hangi yönde yapmamızı tavsiye edersiniz?

Kardeşim borçlanmayın özellikle bu faizlerde krediden uzak durun ve mümkünse KMH kullanmayın Smile Özellikle şu rakamalra bakın ve durumu düşünün derim ; 2002'de 1.963 dolar olan kişi başı dış borç, 2013'te 5.105 dolara çıkmış.

Bu faizlerde mevduat şimdilik iyi gözüküyor ve tahvil piyasasında hareketlenme var. Özellikle bu iki kanal değerlendirilebilir.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sertaç Üstadım,
Altın'ın kaderi ne olacak ?
(15/04/2014, Saat: 13:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sertaç Üstadım,
Altın'ın kaderi ne olacak ?

Üstadım altında değişen birşey yok aslında kur yükseldiği için yurtiçinde altın yükseliyor. Ons fiyatı yaklaşık 7 aydır 1300-1350 usd ortalama ile dalgalanıyor.

Ons tarafından konuşursak ben 1270 seviyesine kadar bir çekilme olabilir ancak buralar alım fırsatı olarak değerlendirilir kanaatindeyim. Bu durumda kur sabit kabul edersek biraz gevşeme sonra yeniden yukarı görebiliriz.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,742 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 14,019 09/09/2020, Saat: 10:55