Arko Tıraş Sabunu
arko.jpg

Arko- kremli berber tıraş sabunu.

Arkoyu sevmeyen ölsün.Big Grin

Ne o şaşırdınız mı? Hiç şaşırmanıza gerek yok. Arko performansıyla gerçekten buradaki yerini hak eden bir ürün. Ki zaten yabancı tıraş forumlarına göz gezdirirseniz hepsinde arko berber sabununun çok popüler, sevilen ve önerilen bir ürün olduğunu görebilirsiniz.

Arko' nun bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi tam anlamıyla bir fiyat/performans canavarı olması. 1 lira gibi bir fiyata donyağlı, en az altı ay dayanacak soğuk pres tipi bir sabun alıyorsunuz. Üstelik son derece iyi performanslı ve özellikle biz Türkler için güzel kokulu. Türkiyede arko sabunun kokusunu bilmeyen erkek yoktur. Her berber arko sabun kokar. Hafif limon nüanslı klasik temiz kalıp sabun kokusuna sahip. Yabancıların tek beğenmediği yanı da bu klasik temiz kokusu. Bizde temizliği, kalıp sabunu anımsatırken, onların yeni yetmelerinde klozet sabununun kokusuna benzetiliyor. Ama belli yaşı olanlar onların klasik "ivory" sabunlarına benzetiyor.

Kokusunu geçersek arko traş sabunu çubuk tip sabun olarak az yer kaplayan, seyehatlere de uygun bir ürün. Ayrıca yıllardır değişmeyen geleneksel ambalajı da biz geleneksel tıraş severler için çok nostaljik. İddia ediyorum evyap bu sabunda ambalaj tasarımı değişikliğine gitsin, berberler dışında satışı aşırı düşer. Görseli de geçersek donyağı içermesi sayesinde arko yüzünüzde kremsi, çok kalın, kaygan bir köpük oluşturuyor. Hatta yerli yabancı, ucuz, lüks o kadar ürün kullandım şu ana kadar arko sabun kadar kalın ve dolgun köpük yapan hiç bir ürün bulamadım. Arko sabun ve kremler suya çok açtırlar. Siz oldu zannedersiniz ama olmamıştır, biraz daha su ekleyerek köpürtmeye devam ettiğinizde bir üst seviye köpük kalitesine ulaştığınızı fark edecek ve arkonun şanını anlayacaksınız. Dolayısıyla arko ürünlerini kullanırken sık aralıklı şekilde su ekleyerek köpüğünüzü zenginleştirmeye özen gösterin. Kullanımı oldukça basittir. Geleneksel olarak bu tarz çubuk sabunları doğrudan önceden ıslattığınız yüzünüze ovalayarak, baskıyla sürer ve yüzünüzü ince bir sabun tabakasıyla kaplarsınız. Sonra fırçanızla yüzünüzde köpürtürsünüz. Çok kolay ve hızlı şekilde köpürecektir. Daha çok yabancıların yaptığı bir diğer yöntemse bir mutfak rendesi ile bir kaba rendelemek, parmakalrınızla bastırarak iyice oturtmaktır. Aslında çok sert bir sabun olmadığından elinizle yoğurup kaseye bastırarak da hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde geleneksel bir kase sabununuz olur. Ben kişisel olarak olduğu şekliyle kullanıyorum. Daha nostaljik geliyor.

?cid=18

Bana göre arkonun tek dezavantajı kuvvetli bir nemlendirme etkisi bulunmaması. Kalın köpük yaratıyor, kaygan ve rahat tıraşa uygun bir yüzey sağlıyor, nostaljik kokuyor ama sadece pek nemlendirme etkisi yok.  Bu özellikle kuru ciltli kullanıcılarda daha belirgin hissedilecektir. Fiyatını da düşündüğümüzde o kadar kusur kadı kızında da olur diyoruz. Herkesin evinde bulunması gereken, yerli hazinelerimizden bir tanesi. Ki zaten yabancıların dahi kutu kutu aldığı bir güzellik.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
arkadaşlar bugün arkodan bana dönüş yapıldı ve arko traş sabunu ile ilgili önerimin değerlendirileceği tarafıma bildirildi.
Arkoya tavsiyem arko traş sabununun badem ve mentollü gibi versiyonlarının üretilmesi ile ilgiliydi. Celladan ve Prorasodan örnekler verdim. dünyada ne kadar sevilen uygun fiyatlı ürünler olduğunu filan..
inşallah evyaptan güzel adımlar bekliyoruz...
Saygılar
farklı kokularda jelleri kopukleri kremleri mevcut
ama sabun birtürlü çeşitlenemedi Smile
olursa muhteşem olur

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
hocam bir mesaj da sen at...
Smile))
organize ataklarla evyapı dize getirelim....
(03/10/2011, Saat: 21:31)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: farklı kokularda jelleri kopukleri kremleri mevcut
olursa muhteşem olur
(03/10/2011, Saat: 21:32)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam bir mesaj da sen at...
Smile))
organize ataklarla evyapı dize getirelim....
(03/10/2011, Saat: 21:31)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: farklı kokularda jelleri kopukleri kremleri mevcut
olursa muhteşem olur

asırlar once bir profumuza platinum cesıdı aftershavelerınden lazım oldu
uretımı bıttı temını ıle ılgılı yardım ıstedım
unı bıtelı kaç yıl oluyor daha cevap yok

ozetle
dahada evyapa sormam Big Grin
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(04/10/2011, Saat: 00:45)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: asırlar once bir profumuza platinum cesıdı aftershavelerınden lazım oldu
uretımı bıttı temını ıle ılgılı yardım ıstedım
unı bıtelı kaç yıl oluyor daha cevap yok
ozetle
dahada evyapa sormam Big Grin
hocam biz bi kurşun atalım belki vururuz. bana döndüler. üzerinden yıllar geçti. o kadar senede neler değişir. sen bi at mesaj. kısa öz...
hatta diğer arkadaşlar siz de atın. madem bi site kurduk, bu ülkedeki ıslak traşcıların makus talihini değiştirmek istiyoruz. bi deniz yıldızından ne olur demeyeceğiz.
Saygılarımla
Evyap' a ben de daha önce iki kere mail attım, hiç sallamıyorlar.
işin aslı bir müşteri talebi dahi olsa müşteriyi ciddiye almaktır. gerçekten büyük firmalar bunu yapmalıdır. büyüklükten kastım işçi sayısı, tesis büyüklüğü, marka bilinirliği filan değil. ne demek istediğimi anladınız.
yurtdışında firmalar ürün geliştirme süreçlerine müşterilerini de dahil ediyorlar. bu dahil olma mass customization a kadar gidiyor.
bizde ise firmalar biraz bu hususta çekingenler. ama hepimiz email atarsak bir şey çıkabilir.
Saygılarımla
(04/10/2011, Saat: 11:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende evyap'a yazdım zamanında ama firma takılı kalmış galiba hep aynı ürünleri ambalaj değiştirip satıyor bir tek arko sabun yıllardır aynı..Belkide çok fazla mail bombardımanı olursa dikkate alırlar ..

Zaten arko sabunun ambalajını değiştirirlerse bi daha da almam buradan söylüyorum. O sabunun o kadar sevilmesinin yarısı kokusu, performansıysa, yarısı da o klasik ambalajıdır. Hayatının hatasını yapar azmüsebat. Bir şey bozuk değilse ellemeyeceksin. İkide bir kremlerinin de ambalajını değiştirmeseler olmuyor.
Bu mevcut sabun ambalajıyla ve kokusuyla aynen bu şekilde kalsın. Ama yeni bir kokuda yeni bir ayarda özellikle yoğun nemlendiricili özelliği olan bir Arko sabun sart
Özellikle süslü püslü ahşap kaplarda olmalı fiyatı artsa bile bizim gibi gönül vermişler ve elit berberler kullanmaya devam edecektir. Özellikle yurt dışında patlama yapacaktır.
Daha sonradan cella gibi kiloluk falanda yaparlarsa evyapı kimse tutamaz. Arko tıraş sabunu dünya piyasasında evyapı uçurur.

Ben mail atacam. Ama şuan ki klasik arkoyu değişikliğe uğratırlar diye tırsıyorum. Benim ıslak tıraşı bu kadar çok sevmemin en büyük nedeni arko sabundur. Geleneksel tıraşı sevmemin nedenide sizlersiniz.
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,263 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 633 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 844 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,377 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,231 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,970 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,712 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: