Günün Tıraşı (SOTD)
(04/11/2013, Saat: 12:03)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aedan
Sıhhatler olsun. Kaselerin resmini çekip koyabilmeniz mümkün mü?

Selamlar,

Daha önceki bir traşımdan,

vzeoty.jpg
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
gem contour
gem ss jilet
arko sabun
semogue 1305
iha şap
bebak

se jiletlerime kavuştuğum için hem ben hem de suratım çok mutluyuz
Merkur Progress
Wilkinson Sword DE Jilet (1)
Omega 80005
I Coloniali Mango Tıraş Sabunu
İHA Şap
Nivea For Men Skin Energy Tıraş Sonrası Losyonu
Proraso Mavi Tıraş Sonrası Balsam

I Coloniali'yi yüzde köpürttüm. Çok hacimli bir köpük verdiği söylenemez, ama koruyuculuğu ve kayganlığı gayet iyi. Kokusu çok farklı. Hafif ferahlatıcılığı var. Nemlendiriciliği ise mükemmel. Mango ve avokado gibi besinlerin yağları cilt için çok yararlı. Sevdiğim sabunlardan biri kısacası.

Wilkinson Sword ise bence agresif aletlerle iş yapabilecek bir jilet. 89 ise çok verimli olmasa da, Progress ile yüksek ayarlarda iyi çalışıyor.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
R89 (r41 denemden once son kez kullanayim dedim)
Polsilver (kesinlikle yerli piyasada rakipsiz)
Tabac
Zaza sap

Sonuc gayet basariliydi 2 gunluk sakalimi sifir tahrisle aldim ancak hala istedigim yakinlikta tras alamiyorum diger taraftan sorun makinadan kaynaklaniyor bence r89 ile sinekkaydi cok zor yarin r41 test gunu Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(05/11/2013, Saat: 01:10)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver'i yerli piyasada nereden aldiginizi öğrenebilir miyim?

Polonya pazarından temin edebilirsiniz. Forumda konusu var, iletişime geçerseniz kargo ile gönderirler büyük ihtimalle.
Best Badger 26mm,(Linguist üstad) tşk.
La Toja cream, (eskiuye3315 üstad) tşk.
Fatip gold,(Sertaç üstad) tşk.
Astor blade,(İhtilaf üstad) tşk.
Lavanta kolonya tend skin..HuhHuh

Kolonya ve asprini ben aldım Big Grin

Geri kalan herşey foruma ait. Sabah sabah geltir tıraşı olmuş farketmeden.. Tşk efendimSleepySleepy

2n151k0.jpg
R41

Gillette Goal

Nivea sensitive

Omega firca

Zaza sap

Valla su r41 kesinlikle gur sakalli arkadaslara tavsiyem gayet yakin ve tahrissiz bir tras sundu ustelik tek perdede yapti tum bunlari daha ne olsun yaron r89+feather kombinasyonu deneyip yine sonucu yazacagim ama r41 gonlumde taht kurmayi basardi Smile (Not: r89unda bulunan grande sapiyla kullandim normal sapi cok kucuk geldi elime)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Merkur 38C
rapira Lacivert
Omega proraso boar bristle fırça
Arko Moist krem
Prep emulsione dopo barba krem
Proraso eski seri aftershave

Arko moistin ferahlığını çok tuttum. Bir haftadır kullanıyorum proraso yeşile yakın bir ferahlığı var. Rapira Lacivert ise çok başarılı tahriş yok çekme yok. İyi hazırlığa iyi cevap veriyor. Unnamed hocam üretici firmaya jiletin gerçekliği hakkında mail atmıştı, zira lord sahte diye buyurdu, cevap yok sanırım.

Sent from my iPad using Tapatalk
Gillette Black Beauty
Bolzano
Fs 24mm
WMF
Nivea Balsam

Güzel bir akşam tıraşı oldu. Fakat şunu farkettim nivea sensitive balsamdan sonra hep krem sürmem gerekiyor.Tam yetmiyor gibi.

(06/11/2013, Saat: 00:52)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Black Beauty
Bolzano
Fs 24mm
WMF
Nivea Balsam

Güzel bir akşam tıraşı oldu. Fakat şunu farkettim nivea sensitive balsamdan sonra hep krem sürmem gerekiyor.Tam yetmiyor gibi.

Üstad akşam mesaisi mi var? Yoksa o tıraşın üstüne uyuyacak mısınız? Zira geçen paylaşılan bir makalede tıraş olup uyumanın cilde zararlarından bahsediyordu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,720 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,370 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,568 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,259 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,036 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: