Günün Tıraşı (SOTD)
Pashana badger-bristle,
Derby sabun,
Timor TTO,
Rapira.
Jaxa balm.

Pembiş rapira, ikinci tıraşını birincisinden çok daha fazla konforlu verdi. Bu gün cildim çok daha rahat ve çok güzel görünüyor. Bu kesinlikle benim jiletim. 800 adet aldığıma iyi etmişim. Hem de 6 TL/100 adet. 2 perdede smooth aldım, 3. perdeye gerek bile kalmadı. Sakallarım sık ama sert değil, çok da ucuz olması işime geldi Smile
Fırça çok keyifli. Günden güne yumuşamakta.
Jaxa balm 150 ml, kuru cilde uygulanması gereken, içeriğinde etil alkol barındıran, hafif, etkisiz bir balm. Kolonya niyetine sürülebilir. Fiyat 1.5 TL.
Her yeni alet gibi (futur,R41,37C) tıraş olurken teneke sesi gibi yanaklardan gelen sesi bunda da aldım. Superspeed kalitesinde tıraşı var ama şu ses.. ııı Bu, aletin malzemesi ve jilet açıklığından gelmekte. Bu, slimin 7 ayarına çok yakın. Slim yahut fatboyun 8-9 ayarındaki jilet açıklığına bakılmaksızın, cildin maruz kaldığı jiletin, yine cilde paralel gelmesinden ötürü ve pirinç malzemenin tok olması nedenleri, tıraşı küçük çıtırtılar halinde ve düşük ayarlardaki dik açıyla cilde temas eden ve bu yüzden saldırgan hale dönüşen tıraşlardan çok daha güvenli hale getiriyor.
Bunu ayriyeten ele alalım Big Grin Sabah sabah contayı yakmayalım TongueTongue
Üstaddan sonra yazmak gereksiz oluyor ama Smile

Edwin Jagger DE89Barley
Feather
The Bluebeards Revenge Pure Badger
Cella
Ali Bıyıklı Şap
Aqua Velva Musk
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
eskiuye3315 Ustanın fotoları git gide ürünlerden daha ilgi çekici bir hal almaya başladı,Netlik ,arka fon , çok güzel omuş,katalog çekimleri misali Cool
(11/10/2013, Saat: 15:05)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eskiuye3315 Ustanın fotoları git gide ürünlerden daha ilgi çekici bir hal almaya başladı,Netlik ,arka fon , çok güzel omuş,katalog çekimleri misali Cool

+1 Smile
(aksamin tirasi diyelim)
Gillette Slim Adjustable (1nci tur 3 - 2nci tur 5)
Isana bicak
kk* firca
ARKO sabun

Oriflame Cooling Breeze mentollu pudra
Nivea Men Sensitive After Shave Balm

* kk : emektar kicikirik firca
Reknoted C-Mon Brush
MDC Shaving Soap
Merkur Digress
Voskhod Blade
Floid Vigoroso

Ingiltereden gelen Merkur Digress hediyem ayni zamanda GartBnx arkadasimin hediyesiymis dün ortaya cikti. Kendisine cok tesekkür etmek istiyorum.Cyril arkadasim söylemeseydi hic haberim bile olmayacakti.

1r6wjd.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(12/10/2013, Saat: 18:35)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reknoted C-Mon Brush
MDC Shaving Soap
Merkur Digress
Voskhod Blade
Floid Vigoroso

Ingiltereden gelen Merkur Digress hediyem ayni zamanda GartBnx arkadasimin hediyesiymis dün ortaya cikti. Kendisine cok tesekkür etmek istiyorum.Cyril arkadasim söylemeseydi hic haberim bile olmayacakti.

1r6wjd.jpg

Fotoğraf da çok güzel, fırçaya ayrıca bayıldım Smile
(12/10/2013, Saat: 18:35)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reknoted C-Mon Brush
MDC Shaving Soap
Merkur Digress
Voskhod Blade
Floid Vigoroso

1r6wjd.jpg

Komşum, size ve GartBnx'e The Big Shave'de de sürekli rastlamaktayım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Fotoğraf da çok güzel, fırçaya ayrıca bayıldım Smile
[/quote]

tesekkür ederim üstad

(12/10/2013, Saat: 20:09)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, size ve GartBnx'e The Big Shave'de de sürekli rastlamaktayım.

öylemi, bir not tutun bizde görelim sizi Wink
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Dream Theater'ın yeni albümü eşliğinde,

L'Occitane Cade Tıraş Yağı
Merkur Progress
Feather (4)
Omega 80005
L'Occitane Cade Tıraş Sabunu
IHA Şap
Nivea For Men Skin Energy Tıraş Losyonu
L'Occitane Cade Tıraş Sonrası Balsam
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,608 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,294 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,778 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,221 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: