Günün Tıraşı (SOTD)
Umuyorum ki en az benim kadar memnun kalırsınız. Big Grin
ok bunu deneyeceğim Smile

(17/02/2012, Saat: 22:18)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam 2-3 mm yüksekliğinde zeytinyağını boş bir küçük krem kutusu gibi bir kaba koy. kapaklı olursa en azından su gelmez kaba. sonra da iyice kuruduğundan emin olduğun jileti içine koy. yağın içinde hiç bir şekilde su olmadığından emin olun. lütfen sonuçları paylaşmayı unutmayın...

tıraştan sonra makine çok yağlanıyor, özellikle de jiletin koyulduğu kısım. bir parça tuvalet kağıdı ile temizlemek işe yarıyor.

(17/02/2012, Saat: 19:25)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu yağda bekletme meselesini nasıl yapıyorsunuz?
daha az hava almasını sağlamak mantıklı bir çözüme benziyor. birde o yağın içinden çıkarıp takmak mesele değil mi?

teşekkürler hocam, bepanthene bende yok da annemde vardı. ankaraya geldğimde alırım artık. elimde bulunsun. bu arada penaten değil değil mi?? karıştırıyorum da ben ikisini...
(17/02/2012, Saat: 20:12)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum geçmiş olsun...
Bepanthene kullanmanı tavsiye ederim. 24 saat içerisinde 3 defa sür neredeyse tamaen geçiriyor...

Saygılar

Yeni sabun ve kremleri denemeye başladığımdan beri her gün Permasharp'la tıraş oluyorum ilginç bir şekilde.Herhalde tekniğimin gelişmesi,slimi 2de kullanmam ve kaliteli ürünlerin birleşimi eskiden imkansız olan bir durumu şu an çok keyif verici kılıyor Big Grin 2. gün Permasharp tahriş yapardı bende.Demekki jiletten değil bendenmiş.Son favorim Rapira'yı gözüm görmüyor bile Big Grin

1-2 gün dinlendirip sakalları aynı 6 ürünle (toplu alım) bu sefer sarı 7 o clock deneyeceğim.

Bugün "Gillette 7 o'clock sarı" ile bir hafta sürecek tıraş günlerine başladım.Geçen hafta yeni gelen ürünleri permasharpla denemiştim sıra 7oclockta.Eski deneyimlerine nazaran aşşırtıcı bir şekilde permasharpla harika tıraşalr çıakrmıştım tahriş vs olmadan.

Bugün MWF'den başladım.

İlk seferki köpüğe göre çok daha güzel bir köpük elde ettim arko gibi oldu kıvamı.Farklı olaraksa sabun parçasını birkaç saniye sıcak suya tuttum kapta köpürtürkende aşağıya doğru tuttum.Sonuç süper kıvamlı bir köpük.

7 o clock permasharptan birkaç adım önde diyebilrim.Ama farkı hissetmeyebilirsinizde.Ben farkı şöyle gördüm 1)bıyık bölgesini daha kolay tersten aldım 2)daha yakın tıraş verdi belli bir şekilde.Böyle devam ederse permasharp yerine tercih edebilirim.

MWF'ye gelirsek yine aftershave kullanma gereği duymadım ve yüzüm yumuşacık oldu.Kokusu kalsın mis gibi Big Grin

Bu arada bu yeni ürünlerle ilgili olarak bir fark hissettim,daha yüzde köpürtmeye başladığınız anda o yumuşaklığı vereceğini görüyorsunuz.
7 o'clock burada rahat bulabileceğimiz bir ürün mü yoksa yurt dışından mı sipariş vereceğiz...........
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
Yurtdışı malesef.

http://connaughtshaving.com/gillette7oclock.html
ilk başlarda feather filan diyordum da bence yurtdışından crystal ile birlikte alınabilecek en güzel jilet.
permasharp iyi güzel keskin de çok tahriş ediyor malesef...
Saygılar
(26/02/2012, Saat: 20:21)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7 o'clock burada rahat bulabileceğimiz bir ürün mü yoksa yurt dışından mı sipariş vereceğiz...........
Ben yeni ürünlerle birlikte permasharptan tahriş yaşamasamda dediğim gibi 7 o clock birkaç adım önde,hissettiriyor Smile
ya insan diğerlerini görünce permasharpın yaşattığı tahrişi farkediyor. ama inanıyorum ki doğru bir sabun/krem tercihi ile bunun önüne geçilebilir.
Smile
(26/02/2012, Saat: 21:23)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yeni ürünlerle birlikte permasharptan tahriş yaşamasamda dediğim gibi 7 o clock birkaç adım önde,hissettiriyor Smile
Cella ile tıraş oldum bugün. Bebak da aftershave. Şimdi bir yandan kahve içiyorum ve acıbadem yiyorum. Bu günü acıbadem günü ilan ediyorum.

Big GrinBig GrinBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,598 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,292 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,562 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,216 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: