Günün Tıraşı (SOTD)
(21/09/2013, Saat: 00:20)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20/09/2013, Saat: 23:22)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Gillette Bulldog
Emir Miniature
Gillette Stainless jilet
M&F L7 Shaving Firca
Vintage Rooney L7 Shaving Firca
MDC Shaving Sabun(Bossyje hocama tesekkur ederim)

24l3ou1.jpg

M&F fırça müthiş, güzel günlerde kullanın.

O minik şey ne, merak ettim
Etrafı toparlarken,akşam tıraşının oyuncularını fotoğrafladım.

[img]SANY0345_zps61fc9e80.jpg[/img]

Daracık kaba koyma hatasında olduğum i coloniali mango,en sağdaki duran yağı tıraş öncesi ve sonrası tavsiye ederim,çiçeksi bir kokusu var ve bebek yağları gibi yoğun,yapışkan ve inatçı değil.
Dün gecenin tıraşı:

Proraso Yeşil Tıraş Öncesi Krem
Mühle R89
Mavi Astra (4)
Omega 80005
The Body Shop Maca Root Tıraş Kremi
CHH Tobacco Tıraş Losyonu
Kiehl's Ultimate Razor Bump Relief
Proraso Mavi Tıraş Sonrası Balsam
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Shavemac Opus Summum No.1
Jabonman Lavanda Ciprés Bergamota
Ben Hur Slant Razor
Polsilver SI Blade
ToOBS Sandalwood After Shave

ms0mye.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(21/09/2013, Saat: 12:12)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LS 24,
Dalan Menthol krem,
Slim(9),
Zaza,
Ali Bıyıklı Şap.

İhtilaf üstadımın hediyesi dalan ve zaza jileti ilk kez kullandım bugün.

Zaza jilet konforu, ilk aklıma gelen unsur oldu. Duşun da etkisi olmalı ancak yumuşak bir jilet. Keskinliği orta ve benim için yeterli idi. Bazıları keskinliğine derby diyebilir, bir kısım konforunu bolzanoya benzetebilir ancak cildim bu jileti daha ilk seferde çok sevdi, şahsım adına bulduğumda stok yapacağım bir jilet.. daha keskin jilet, cildi yorar zaten.. günlük tıraşa ideal..

Dalan menthol, prorasodan bildiğimiz menthol değil, hafif aromasını tıraşta hissediyorsunuz, koruyuculuğu iyi olmamasına karşılık, dr harris yahut bir tobs kremle kombinasyon yapılarak bu artırılabilir, tıraş konforu artar. Kokusu çok hafif ve çok keyifli onu belirtmeliyim, köpük kıvam ve volüm çok güzel nivea kreme benzettim ben ama kokusu dediğim gibi çoook hoş..

Bu jiletin keskinliğini biraz daha ileriye götürmek istiyorum, akşam oldu hala elime sakallarım gelmiyor.. Bu tam stok yapılası jilet..
(21/09/2013, Saat: 20:06)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/09/2013, Saat: 12:12)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LS 24,
Dalan Menthol krem,
Slim(9),
Zaza,
Ali Bıyıklı Şap.

İhtilaf üstadımın hediyesi dalan ve zaza jileti ilk kez kullandım bugün.

Zaza jilet konforu, ilk aklıma gelen unsur oldu. Duşun da etkisi olmalı ancak yumuşak bir jilet. Keskinliği orta ve benim için yeterli idi. Bazıları keskinliğine derby diyebilir, bir kısım konforunu bolzanoya benzetebilir ancak cildim bu jileti daha ilk seferde çok sevdi, şahsım adına bulduğumda stok yapacağım bir jilet.. daha keskin jilet, cildi yorar zaten.. günlük tıraşa ideal..

Dalan menthol, prorasodan bildiğimiz menthol değil, hafif aromasını tıraşta hissediyorsunuz, koruyuculuğu iyi olmamasına karşılık, dr harris yahut bir tobs kremle kombinasyon yapılarak bu artırılabilir, tıraş konforu artar. Kokusu çok hafif ve çok keyifli onu belirtmeliyim, köpük kıvam ve volüm çok güzel nivea kreme benzettim ben ama kokusu dediğim gibi çoook hoş..

Bu jiletin keskinliğini biraz daha ileriye götürmek istiyorum, akşam oldu hala elime sakallarım gelmiyor.. Bu tam stok yapılası jilet..

Zaza han zaza mağazasında vardı gidersem alırım ben size yerli lord jilet de vardı ben başarılı buldum denenmeli kartal çelik a.ş. mamülü

Sent from my iPad using Tapatalk
tşk devill üstadım Smile

bu linki buldum pzt iletişime geçeyim..

http://www.zazahan.com/giris.html
35be1yh.jpg

Gecenin tıraşı oldu aslında. Kısaca bahsedeyim ürünlerden:
Rimei makine ve treet platinuma forum zaten aşina,

King of shaves supergel ile tıraş olmak jöle ile tıraş olmak gibi bir şey sadece jileti kaydırıyor o kadar. Fırçasız kullanıyorsunuz .Kokusu tursilmatik gibi.

MAD yani Mustafa Atilla Doğru'nun portakal çiçeği kolonyası ilk sürdüğünüzde hakikaten portakal çiçeği-yasemin arası bir yerde ama sonra sabunsulaşıyor. Genel olarak esansları iyi bu markanın Fransadan getiriyor.

King of shavesin diğer ürünü super balm coconut twist çok başarılı. Cilt anında emiyor rahatlatıyor. Kokusu çok da hindistan cevizini andırmıyor bence biraz mentolümsü ama değil gibi de(kokulardan bahsetmek de üzerime yoktur Tongue)
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
EJ best badger,
Derby Limon krem,
EJ 89,
Kai jilet.

89 u ne kadar özlemişim anlatamam, düz zeminlerde kayıp gidiyor bunun yanında ne blade buffing ne de başka teknik uygulayamıyorum, ne kalas bir makine olduğunu unutmuşum.. Bir weishi ile dahi cildinizde dans edebilirken, bununla düz hatlar çizmek zorundasınız..Aylardır kullanmıyordum, zor geldi Huh Ama o bir klasik, ilk göz ağrısı SleepySleepy

Kai jilet keskinliği ve konforu ön planda, bağışlayıcı yapısıyla ihtilaf üstadımın hediyesi olarak çok memnun etti beni.. Pahalı olmasa stok yapılabilirdi.. Bir sharp edge stok için çok daha mantıklı..

Derby limon ara sıra kullanmak için güzel, kaygan yapısı ile kolay tıraş sağlıyor, koruyucu değil ama ucuz limon aromasından sızan koku, köpük ve neşeye boğuyor insanı Big Grin Eğlenceli ..
Super Speed Parat yada Rocket daha ağırlığını tartmadığım için türü belli değil.
Perma Sharp
Fs 24mm
I coloniali mango

Yeni aldığım Super Speed'i denedim sonunda.
Bu tip, kullandığım en iyi aletlerden biri Progress ve 34C bu aletin yanına yaklaşamaz.Denge,ağırlık,jileti tutuş ve agresiflik çok iyi.
Vintage ruhu taşıması ayrı keyif.İkinci el ve antika tıraş aletleri kullanmama prensibi olanlar bir daha düşünsünler,çapaklı Merkurler ile bir hayat geçmez.

SANY0349_zps24564466.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,710 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,359 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,812 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,254 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,033 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: