Simpson Chubby 3 Manchurian Badger
Kisaca 2-band gucunce silvertip

Simpson Chubby 3 Manchurian Badger (~33mm knot)

Fiyat: £269.95

2en9m4p.jpg

Silvertip fircalari arastirirken eskiuye3315 hocamdan sagolsun cok yardim aldim. Benim ihtiyacima uyan en iyi fircanin bu olduguna karar verip boylece siparisi vermis oldum. Yaklasik 4-5 aydir kullaniyorum ancak bir inceleme yapmaya vakit bulabildim.

10qx4sw.jpg

Oncelikle fircanin kil tipi best/super/silvertip ten oldukca farkli, hacimli bir yapisi var ve kil uclari silvertip e yakin yumusaklikta. Fakat backbone ise bir o kadar kuvvetli ve yayilmaci bir yapisi kesinlikle yok. Yuzde masaj etkisi maksimum iken 2-band yada best fircalar gibi batici bir etkisi kesinlikle yok. Kisaca firca tam olmasi gerektigi gibi diyebilirim. Hem yuzde hemde tasta kopurtmeye uygun bir yapisi var fakat ben sadece yuzde kopurtme yapiyorum cunku fircanin cok hos bir dokunusu var ve bu zevki maksimum yuzde kopurtme ile aliyorum. Bir diger guzel yani ise 2-band gibi yuzu tahris etmemesi.

34fk0zs.jpg

Siparis verirken simpson sitesinde yazan knot 28mm, fakat benim olcumlerime gore 33mm civarinda. Bunu goz onune aldiginizda kolayca kopuk yapan fakat sabunlari bir lokmada bitiren bir yapisi var. Knot capi gozunuzu korkutmasin kesinlikle gunluk kullanima uygun, benim gunluk fircam bu diyebilirim, diger fircalari sadece bu firca arasira dinlensin diye zordan kullaniyorum. Bence en guzel yani sabunu ve kremi bol harcamasi boylece yeni sabunlari daha cabuk alabiliyorumSmile Killarinin hacmini tarif etmek gerekirse fs 26mm super fircanin 5 tanesinin toplam killari ancak bir ch3 manchurian kadar yogunluk yapabilir yada ch2 best in 2 kati kadar yogun. Loft kismini parmak ile sikistirdiginizda ne kadar yogun oldugunu anlayabiliyorsunuz. Kil isciligi ise oldukca iyi ben fircayi ilk aldigimdan beri tek bir kil dokmedi, oysa ch2 best ilk zamanlarda bir kil dokmustu. (aman nazar degmesin)

Kil yapisi haricinde handle biraz buyuk, en azindan bana gore oyle. Parmak uclari ile tutmak yerine genelde avuclayip kullaniyorum. Malzeme kalitesini ise konusmaya gerek duymadim, daha iyi bir iscilige sahip firca sahibi degilim.

muehsp.jpg
Boyut karsilastirmasi acisindan soldan saga: ch2 best, ch3 manch, wee scot 14mm

Firca kopugu genelde kendi icinde hapsediyor, yani tasta kopurtme yaparken killar gitgide kabariyor ve tasa pek birsey birakmiyor. Yuze uygulama aninda surekli firca icinde sicak kopugu kullanabiliyorsunuz. Bu kismini seviyorum. Aslinda diger simpson fircalarim da bu sekildeler. SOC 2 band kil icinde hic kopuk birakmiyordu ve beni biraz rahatsiz etmisti.

sq6mn5.jpg

Bu fircayi alabileceginiz tek yer su anda simpson un kendi sitesi, ben iletisime gecip gumruk problemi olmamasi icin pakete dusuk deger yazip yazamayacaklarini sordugumda hic problem cikarmadilar, ayrica takipli posta ile calisiyorlar. Shavemac gibi markalardan ne yazikki sirf bu gumruk mevzusu yuzunden sogudum.

Tavsiye edermiyim? Pahali ama kesinlikle her geleneksel tirascida bir tane olmali.
Incelemeniz cok guzel olmus ellerinize saglik.

Ben de bu firca ile ch3 best arasinda cok gittim ancak fiyat farki cok geldi. Ama anlatimlarinizdan kesinlikle bu farka degecegini anliyorum. Ben de bir butterscotch sapli manchurian almayi planliyorum. Ancak daha var. Guzel gunlerde kullaniniz.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Çok pahalı değil mi? 296 Pound, bizim paramızla nerdeyse 1000TL. Olağanüstü bir konfor ve kolaylık mı sağlıyor? Kör jiletle bile tahrişi önlüyor mu? 100-200 TL'lik bir silvertip neden yeterli olmuyor? Özür dileyerek söylüyorum fırçaya bu kadar ödeme yapmak bana anlamsız geliyor.
Düzeltiyorum, 270 Poundmuş. 900TL'ye yakın ve hala çooook pahalı... Piyasası bu olabilir, o anlamda pahalı demiyorum.
(12/09/2013, Saat: 12:19)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Incelemeniz cok guzel olmus ellerinize saglik.

Ben de bu firca ile ch3 best arasinda cok gittim ancak fiyat farki cok geldi. Ama anlatimlarinizdan kesinlikle bu farka degecegini anliyorum. Ben de bir butterscotch sapli manchurian almayi planliyorum. Ancak daha var. Guzel gunlerde kullaniniz.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

Fotolar biraz dandik oldu ama inanin dslr ile ugrasmaya usendim. Best bence en iyi fiyat/performans secenegi. Yuzdeki yumusakligi da cok hos, ben severek kullaniyorum. Iyi bir secim yaptiginizi soyleyebilirim. Gule gule kullanin.
Fırçalar arasındaki fiyat farklılıklarını arabalar arasındaki farklılıklara benzetiyorum. Piyasada Fiat da var Mercedes de. Temel manada ikiside A noktasından B noktasına gidebilme aracı. Sonuçta B noktasına erişiyorsunuz fakat bu iki nokta arasındaki zaman dilimi içerisinde ürünlerin size yaşattığı tatmin tamamen farklı. Ödenen ekstra bedeli bu tatmin belirliyor. Yoksa FS de Simpson da B noktasına sizi sağ salim ulaştırabilir.
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
(12/09/2013, Saat: 12:31)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok pahalı değil mi? 296 Pound, bizim paramızla nerdeyse 1000TL. Olağanüstü bir konfor ve kolaylık mı sağlıyor? Kör jiletle bile tahrişi önlüyor mu? 100-200 TL'lik bir silvertip neden yeterli olmuyor? Özür dileyerek söylüyorum fırçaya bu kadar ödeme yapmak bana anlamsız geliyor.

Biraz kisisel tercih meselesi aslinda bu. Bana da ikon yada cobra alete 450tl vermek sacma geliyor. Sonucta 1tl ye alinan sedef ustura ile neredeyse bedava ve DE aletten daha konforlu tiras olunabiliyor. Hatta 5tl ye satilan lider firca ile de fs chubby den daha fazla kopuk yapabiliyorumSmile
Ayni ornegi Bugatti ile Ferrari arasinda vermeyi dusunmustum, fakat hep arabali cevaplar verdigim icin vazgectimSmile

(12/09/2013, Saat: 12:42)fasulity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçalar arasındaki fiyat farklılıklarını arabalar arasındaki farklılıklara benzetiyorum. Piyasada Fiat da var Mercedes de. Temel manada ikiside A noktasından B noktasına gidebilme aracı. Sonuçta B noktasına erişiyorsunuz fakat bu iki nokta arasındaki zaman dilimi içerisinde ürünlerin size yaşattığı tatmin tamamen farklı. Ödenen ekstra bedeli bu tatmin belirliyor. Yoksa FS de Simpson da B noktasına sizi sağ salim ulaştırabilir.
(12/09/2013, Saat: 12:44)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/09/2013, Saat: 12:31)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok pahalı değil mi? 296 Pound, bizim paramızla nerdeyse 1000TL. Olağanüstü bir konfor ve kolaylık mı sağlıyor? Kör jiletle bile tahrişi önlüyor mu? 100-200 TL'lik bir silvertip neden yeterli olmuyor? Özür dileyerek söylüyorum fırçaya bu kadar ödeme yapmak bana anlamsız geliyor.

Biraz kisisel tercih meselesi aslinda bu. Bana da ikon yada cobra alete 450tl vermek sacma geliyor. Sonucta 1tl ye alinan sedef ustura ile neredeyse bedava ve DE aletten daha konforlu tiras olunabiliyor. Hatta 5tl ye satilan lider firca ile de fs chubby den daha fazla kopuk yapabiliyorumSmile
Elbette ki kişisel tercih. Kusura bakmayın, kendi düşüncemi iletmek istedim. İyi günlerde kullanın, fırçanız size biraz da olsa mutluluk veriyorsa ödenen parayı sonuna kadar hakeder, sonuçta...
(12/09/2013, Saat: 12:47)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ikon' a bende güvenemiyorum ama Cobra idare eder Smile

Saka bir yana cobra cok guzel bir alet, artik satin alinamayacak olmasi ise koleksiyon degerini de cok artiriyor ustadim.

(12/09/2013, Saat: 13:30)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette ki kişisel tercih. Kusura bakmayın, kendi düşüncemi iletmek istedim. İyi günlerde kullanın, fırçanız size biraz da olsa mutluluk veriyorsa ödenen parayı sonuna kadar hakeder, sonuçta...

Estagfirullah ne kusuru, tabiki herkes fikrini belirtecek ki bu urunu birisi almaya karar verirse aklinda mantikli nedenler kalsin. Bana gercekten keyif veriyor firca. Ama sizinde dediginiz gibi tahrisi ortadan kaldirmiyor, daha hizli tiras olmanizi saglamiyor. Guzel kopuk ve hos bir dokusu var demekle yetiniyorumSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,591 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,519 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,696 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,089 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,339 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,243 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,920 30/08/2020, Saat: 17:26
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,278 28/08/2020, Saat: 11:19
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 9,944 11/05/2020, Saat: 18:54
Son Yorum: Sh@dow
  Simpson Captain 2 Best Benzodiazepin 4 2,939 15/04/2020, Saat: 14:53