Günün Tıraşı (SOTD)
hocam 2-3 mm yüksekliğinde zeytinyağını boş bir küçük krem kutusu gibi bir kaba koy. kapaklı olursa en azından su gelmez kaba. sonra da iyice kuruduğundan emin olduğun jileti içine koy. yağın içinde hiç bir şekilde su olmadığından emin olun. lütfen sonuçları paylaşmayı unutmayın...

tıraştan sonra makine çok yağlanıyor, özellikle de jiletin koyulduğu kısım. bir parça tuvalet kağıdı ile temizlemek işe yarıyor.

(17/02/2012, Saat: 19:25)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu yağda bekletme meselesini nasıl yapıyorsunuz?
daha az hava almasını sağlamak mantıklı bir çözüme benziyor. birde o yağın içinden çıkarıp takmak mesele değil mi?

teşekkürler hocam, bepanthene bende yok da annemde vardı. ankaraya geldğimde alırım artık. elimde bulunsun. bu arada penaten değil değil mi?? karıştırıyorum da ben ikisini...
(17/02/2012, Saat: 20:12)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum geçmiş olsun...
Bepanthene kullanmanı tavsiye ederim. 24 saat içerisinde 3 defa sür neredeyse tamaen geçiriyor...

Saygılar
Yok yok Bepanthen,gerçekten çok iyi papazerigi.
ok
hocam peki bir zararı filan yok di mi yan etkisi filan..?
(17/02/2012, Saat: 22:56)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok yok Bepanthen,gerçekten çok iyi papazerigi.
Yok yahu 7den 70e herkes kullanır.Bir yara bere oldumu sürülür özellikle de yanıklarda.Cildi onarımını hızlandırıyor diye biliyorum.
ok, biraz alerjik bir cildim var da... ondan...
normalde yanık kremi sanırım...değil mi??
Saygılar
(17/02/2012, Saat: 23:15)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok yahu 7den 70e herkes kullanır.Bir yara bere oldumu sürülür özellikle de yanıklarda.Cildi iyileştiriyor.
Bepanthen Merhem (Dekspantenol topikal) Nedir?

Dekspantenol topikal ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Dekspantenol topikal ayrıca doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlar, kompleks yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur. Bu özellikler epitelizan¹ ve sikatrizan² özelliklerdir.

Dekspantenol çeşitli epitel³ dokuların oluşumlarında ve normal fonksiyonlarını sürdürmelerinde önemli rol oynar.

Dekspantenol topikal aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

kuru, tahriş olmuş cilt;

sıyrık, kesik, çizik gibi yüzeysel yaralar;

yatak yaraları;

emziren annelerin meme bakımı ve meme başı çatlakları;

yanıklar ve yavaş iyileşen yaraların iyileşmesinin desteklenmesi.

(¹epitelizan: Epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardım eden madde ya da ilaç.)

(²sikatrizan: Doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlayan kompleks yenilenme / kendini onarma olayına yol açan ya da kolaylaştıran madde.)

(³epitel: Organizmanın yüzeyini ve iç boşluklarını örten doku.)
jileti yagda bekletmek bana da mantikli geliyor. mesela son ustura trasimi olmadan once icinde bir kere kullanilmis derby vardi ve odun gibi olmustu herhalde acikta beklemektendir. yenisini takmak zorunda kaldim ve trasim bitince de attim cunku ne kadar bekleyecegini bilmiyordum sonraki ustura trasima kadar.
Yeni gelen krem ve sabunları denerken Permasharp kullanıyordum bugün MWF'te rapira kullanayım dedim son perdede Permasharp'a geçtim Big Grin

Hayret ettim doğrusu.Sanırım bu ürünlerin sağladığı korumayla alakalı.Yoksa üst üste permasharp daha önceleri imkansızdı.Anlamadığım son dönem favorim Rapira niye konforsuz gelmeye başladı Big Grin Denemelere devam edeceğim ama şu an permasharp gayet iyi gidiyor yeni ürünlerle Smile
Astraya da bir şans verin. Big Grin
Bugün aldım yarın bakıyorum hemen Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,622 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,307 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,783 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,225 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: