Günün Tıraşı (SOTD)
(30/07/2013, Saat: 19:14)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/07/2013, Saat: 19:12)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futur 2,5-2-1
wilkinson jilet
super badger
van der hagen deluxe sabun

vdh yi geldiğinde 2 defa kullandıktan sonra 7 ay kaldırdım kendi ambalajında kapalı duruyordu, 2 gün önce ve bugün tekrar kullandım. tıraşta kayganlık ve koruma ortanın üstünde suyu seven yapısı var. tıraştan sonra yüzümün nemliliği yumuşaklığı ve tıraşın yakınlığı beklediğimin oldukça üzerindeydi bu özelliği tabaca göre bariz üstün geldi. tıraş sırasında nemi farketmediğim halde perde aralarında durularken cildimde yağlı bir koruyucu tabakayı çok hissediyordum. arko sabun dahil yerli malzemeler kullanınca cildi durularken yapışkan kuru bir his duyarsınız sonrasında davul gibi gerilip kuruyan cilt, bu hissi vermeyen sabunlar bende başarılı.

wilkinson nasıl üstad yağ kokuyor diyorlar, kanatma, çekiştirme oldu mu?

bendeki wilkinsonlar 3 yıldır bekliyordu wilkinson klasik makineden çıkan beyaz paketli jiletlerden, yeni sürüm olan siyah paketlerle aralarında fark var mı bilmiyorum. evet hafif yağ kokusu var fakat birçok jilette bu yağ kokusunu duyuyorum beni ağır yağ kokusu rahatsız eden jilet dorcoydu.
wilkinson ilk tıraşlarında çok temiz tıraş veremedi fakat çekiştirmesi pek yoktu, sonraki tıraşlarda keskinliği açıldı rahat tıraşlar verdi tabi bir perma değil, jiletin 3 kat kaplamalı olmasına bağlıyorum bunu. dayanıklılık bakımından bence iyi jilet, kaç tıraş olduğumu unuttum artık tıraşı yakın olmasa da hala yüzümde rahatsız edici kurumalar başlamadı
bu jilet alet seçiyor,futur ve rimei ile gayet iyi, slant ve slimle idare eder ,gillette new ile iyimi kötümü kararsızım, fatip ile kullanınca berbat. fatiple kullandığımda yüzümde 10-12 saatlik sakal bırakmasına rağmen noktasal kanamalar oldu boynumda. bence bu jiletin sorunu fiyatının hakkını vermemesi,bu haliyle fiyatının derby astra arası olması gerekirdi, çöpe gidecek bir jilet değil rotasyonla kullanılabilir
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Çok tşk. yeni seri var bende umarım iyidir. bu akşam deneyeceğim..
Dünün tıraşı
sedef ustura
croma diamant jilet
penhaligons opus
banat perfect firca
proraso beyaz Aftershave
eyüp sabri tuncer kolonya

İlk defa cd jilet kullandım üstadların bloglarında dediği gibi ortalama bir jilet.Opusu tasta köpürttüm ama yüzde yapmak daha iyi.
Çok keskin değil ,çok pürüzsüz bırakmıyor ama fazla tahriş de etmiyor. Rapiranın kalitelisi bana göre.

Bu günün tıraşı.
sedef ustura
croma diamant jilet
arko çubuk
banat perfect firca
eyüp sabri tuncer kolonya
444

İlk defa 2 gün ardarda ustura tıraşı oldum. Can yakar diye düşünürken çok hafif tahriş dışında sorun olmadı. Arkoyu sulu yaptım ve çok bekletmedim Lord un dediği gibi. CD aynı performans devam günlük jilet olabilir mi birkaç deneme daha yapıp görmek lazım.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Ben nerdeyse 10 yildir hergun tiras oluyorum.gunluk tiras icin en iyi jilet perma
(30/07/2013, Saat: 23:43)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben nerdeyse 10 yildir hergun tiras oluyorum.gunluk tiras icin en iyi jilet perma

bu günkü tıraş malzemelerin neydi tarkan? foto eklesen aslında daha iyi olurdu Smile
Muhle R89
Polsilver
Semouge 1305
DR Harris Marl. Soap
Kiehl's Razo Belief Bump
Terre D' Hermes Balsam

Tek perde ama kötü köpüklü bir tıraş oldu.
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(31/07/2013, Saat: 10:12)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Argan Yağı
Cobra Classic
Feather Pro Jilet
M&F Polo Super
i coloniali Sabun
Eau Sauvage Edt.
jhsuc3.jpg

Üstadım bende i coloniali krem aldım daha kullanamadım ama kalite ürün diye okudum siz memnunmusunuz ?
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(31/07/2013, Saat: 13:41)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde yogurt kıvamında sabun formunda krem olmasaydı daha cok sevebilirdim gibi geldi bana..Fırçaya fazla gitmesin diye ekstra çaba sarfetmek gerekiyor enteresan biçimde.. Kokusu kalitesi vs çok güzel,ben normalde AS ve Balsam cok aramam bu tam denk geldi.Argan yağıda biraz etkili olmuş olabilir bu yumuşatmaya ama i coloniali sabun görünümlü kremde emsalleri arasından sıyrılabilir nitelikte..Tavsiye ederim.

teşekkür ederim üstadım tatil dönüşü kullanıp yazıcam bende görüşlerimi daha çömezim ama fikir verebilirim belki Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(31/07/2013, Saat: 10:12)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Argan Yağı
Cobra Classic
Feather Pro Jilet
M&F Polo Super
i coloniali Sabun
Eau Sauvage Edt.
jhsuc3.jpg

eskiuye3315 hocam. I coloniali sabunun yanina hangi after shavi önerirsiniz. secimde oldukca zorlaniyorum. her nekadar cok secenek olsa bile uyan after shave pek bulamadim. kendi kokusu cok farkli ve baa kalici oldugu icin biraz zorlaniyorum acikcasi. sizin bu sabunda özel köpürtme tekniginiz varmi. genelde benim sorunum olmuyor ve i colonialidede yeterince güzel kivamde köpük elde ediyorum fakat diyer sabunlara nazaran biraz daha cok emek istiyor bu sabunda.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Asyme ayıp olmasın usturacıyız dedik Big Grin Harikaydı. Jilet çok eski az biraz sorun çıkarır gibi oldu ama ustalığım sayesinde telafi ettim Big Grin

Çenemi kestim Angry

2drxunb.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 296,896 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,811 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,533 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,048 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,331 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,510 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,659 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,312 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,285 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: