En Son Ne Aldınız ?
(30/07/2013, Saat: 20:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 mm size yapıştırma için yeter

Sap daha derin ve geniş olsa işte o zaman knot güzel yerleşmeyebilirdi.
12 mm derinlik eskiuye3315 ve emiriko'ya çok sığ gelir,bu arkadaşlarımız kıl boyunu (loft) kısa istedikleri için knot'u daha derine gömme taraftarı.
Ben uzun loft taraftarıyım,bir tanesini yapıştırıp kullanın,loft uzun ve dağılma fazla olursa daha derin sap bakarsınız.

Halihazırda Edwin Jagger Best Badger Medium kullanıyorum. EJ'de knot 21, loft 65mm. Bu fırçanın tatlı sert kılları hoşuma gidiyor fakat yüzümde fazla yayılması pek hoşuma gitmiyor. Aldığım finestlarda da loft 65mm. Birinde knot 24 diğerinde 26mm. Ne yapsam bilemedim şimdi. Derinliği 15mm yapsam olur mu ki?.. Confused
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Denemek lazım fakat et kalınlığı az gibi

(30/07/2013, Saat: 21:08)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/07/2013, Saat: 20:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 mm size yapıştırma için yeter

12 mm derinlik eskiuye3315 ve emiriko'ya çok sığ gelir,bu arkadaşlarımız kıl boyunu (loft) kısa istedikleri için knot'u daha derine gömme taraftarı.
Ben uzun loft taraftarıyım,bir tanesini yapıştırıp kullanın,loft uzun ve dağılma fazla olursa daha derin sap bakarsınız.

Halihazırda Edwin Jagger Best Badger Medium kullanıyorum. EJ'de knot 21, loft 65mm. Bu fırçanın tatlı sert kılları hoşuma gidiyor fakat yüzümde fazla yayılması pek hoşuma gitmiyor. Aldığım finestlarda da loft 65mm. Birinde knot 24 diğerinde 26mm. Ne yapsam bilemedim şimdi. Derinliği 15mm yapsam olur mu ki?.. Confused
(30/07/2013, Saat: 21:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denemek lazım fakat et kalınlığı az gibi

(30/07/2013, Saat: 21:08)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Finest, EJ gibi dağılmaz üstad. EJ fena açılır yüzde. bu yeni knotlar, yüzde dağılmadan dairesel hareketleri rahatlıkla yapabileceği knotlar. yumuşacık ama açma yapmaz, hiç bir sıkıntısı yok. aynen indir derim handleye.
Zaten düğümler çok sık. Kıl dökmede yapmaz eminim. kesinlikle EJ ile dünyalar kadar fark var. uzun loft iyi. köpürtmede ve yüze uygularken çok zevk alacaksın..
Bütün premium markaların loftları kısa ama. Ben de kısa seviyorum.. Smile
Çok teşekkür ederim, gayet açıklayıcı oldu. Knotları saplara olduğu gibi yapıştırmaya karar verdim. mornetto haklı, EJ fırça seyrek yapılı, bunlar ise gayet dolgun yapılı. Sizin söylediğiniz loft uzunluğu (52-55) zaten sağlanıyor bu şekilde. Loft 66, derinlik 12mm, yapıştırınca fırça kıl boyu 54mm oluyor.

Peki sizce de 23mm çıkan knotu 24' lük handle'a yapıştırabilir miyim? ihtilaf hocam bir şey olmaz dedi ama bir süre kullandıktan sonra knot elime gelir diye de korkuyorum.. Smile
En son 100 tane permasharp yuz tane yesil astra 3 tane arko 4 tane sap bir tane nivea balsam aldim.
(30/07/2013, Saat: 23:32)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son 100 tane permasharp yuz tane yesil astra 3 tane arko 4 tane sap bir tane nivea balsam aldim.

tarkan komşum foto da isterük Big Grin

tüm seti, üstadlar baksın eksik gedik bırakmayalım inş. Zira başkalarının zannettiği gibi kolay bir iş değil uğraştığımız tıraş zevki. Aylar alabiliyor gerçekten cildinizin ne istediğini tam olarak bulabilmek. Şükür ben şanslıydım ama çok zorlanan arkadaşlar olmuş okuduk forumumuzda ancak kimse çözümsüz kalmamış.

Sizin gibi tıraşa önem veren, cemiyette yer sahibi kimselerin daha pürüzsüz doğru tıraşla kendine güvenini sağlamada belki en önemli faktör bu iş.

Allah başımızdakileri eksik etmesin..
Hayırlı olsun Tarkan. Hepimiz stokçuyuz.. Savaş olsa stoklarımız yeter bize. Herkes kabasakal dolaşırken biz sinekkaydı tıraşımızı yine oluruz. Forum üyelerinde gördüğüm kadarıyla cephane sağlam.. Smile
Bir de yeşil astralarınız yağlı kağıtlı mı çift kağıda mı sarılı. son zamanda yeşil astra almayın diyolardı. Bi deneyin inş sorunsuzdur Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: