En Son Ne Aldınız ?
Nike çekici gelmiyor artık,kalitesi fazla düştü, Adidas Darago'nun derisi harika.

130687307.adidas-daroga-fg-spor-ayakkabi-u43247.jpg

1_1395802.jpg
GartBnx tıraş takımını bir çırpıda kurmuş Smile hayırlı olsun..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Shavemac 44140 Silvertip stand ile
yanina La Toja krem ve I Coloniali Refill

Keske Her pazartesi sabah böyle baslasa Big Grin

fz680.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Hayırlı olsun eskiuye3315.. F değeri olarak fena görünmüyor, genel olarak da olumlu yorumlar almış. Beklentilerini karşılar umarım..

Benim kutu da bugün geldi:
ib7s.jpg
on1r.jpg
2zxu.jpg
i6b0.jpg
gp3p.jpg
Yarın senelik izne çıkıyorum, yapıştırma işi bayramdan sonraya artık. Yalnız burada eskiuye3315'a ve diğer ustalarıma bir hususu danışmak isterim. Aldığım siyah handle 26mm lik knot'a tam olarak uyuyor.
1wb1.jpg
itwa.jpg
Fakat butterscotch handle 24mm lik knot'a biraz büyük geliyor, handle olması gereken boyutta fakat knot 24mm olması gerekirken 23'e daha yakın.
jevr.jpg
f5ge.jpg
Knot büyük handle küçük olsaydı handle'ı dremel ile bir miktar genişletebilirdik, fakat şimdi nasıl uyduracağız bunları birbirine? Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum..
TGN ilk alışverişimde beni şaşırtmasa güzel olacaktı..
Hayırlı olsun. Cella da hayırlı olsun Smile

Knot ciddi sorun üstadlar bakalım ne diyecekler. Ama müthiş gözüküyorlar..
Güzel günlerde kullanın,asymptote
Knotları bazen alttan değilde ,üstten de ölçülüyor diye biliyorum.
Sap derinliği max. 1 cm civarı galiba,knot'un sap da biraz bol kalmasında sorun olmaz,yapıştırıcı yeterli dolguyu yapar,fazla bol olması iyi değil,arada ne kadar yapıştırıcı çok olursa zamanla bırakma ihtimali çok olabilir.Dış çeperleri daha etli sap seçerseniz genişletme konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
mornetto ve ihtilaf, teşekkürler..
(30/07/2013, Saat: 19:54)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arada ne kadar yapıştırıcı çok olursa zamanla bırakma ihtimali çok olabilir.Dış çeperleri daha etli sap seçerseniz genişletme konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
O halde ben bu sapa hiç dokunmayayım, bulabilirsem 23'lük sap alayım, ya da çeperi geniş 22 lik sap alıp genişleteyim, ne dersiniz? Çünkü bu knot ve handle birbiriyle hiç örtüşmedi, arada ciddi boşluk var..Confused
2 mm civarı fark olan boşluk sorun olmaz gibi çünkü sizdeki handle delik derinliğini az gördüm

(30/07/2013, Saat: 20:23)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mornetto ve ihtilaf, teşekkürler..
(30/07/2013, Saat: 19:54)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arada ne kadar yapıştırıcı çok olursa zamanla bırakma ihtimali çok olabilir.Dış çeperleri daha etli sap seçerseniz genişletme konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
O halde ben bu sapa hiç dokunmayayım, bulabilirsem 23'lük sap alayım, ya da çeperi geniş 22 lik sap alıp genişleteyim, ne dersiniz? Çünkü bu knot ve handle birbiriyle hiç örtüşmedi, arada ciddi boşluk var..Confused
Her iki handle için delik derinliği 12mm civarı.
12 mm size yapıştırma için yeter

Sap daha derin ve geniş olsa işte o zaman knot güzel yerleşmeyebilirdi.
12 mm derinlik eskiuye3315 ve emiriko'ya çok sığ gelir,bu arkadaşlarımız kıl boyunu (loft) kısa istedikleri için knot'u daha derine gömme taraftarı.
Ben uzun loft taraftarıyım,bir tanesini yapıştırıp kullanın,loft uzun ve dağılma fazla olursa daha derin sap bakarsınız.

(30/07/2013, Saat: 20:34)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki handle için delik derinliği 12mm civarı.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: