Günün Tıraşı (SOTD)
Size de hayırlı olsun o halde.. Wink

Ben Parker 31R siparişi verdim, henüz elime ulaşmadı, şimdilik Sedefle idare ediyorum. Parker sanırım kapaklı olanlar sınıfına giriyor. Bu aletle ilgili yorumlar olumlu genelde. Sedeften iyi olacağı kesin..

Çelik, tıraşın ötesinde bir şey oluyor artık. Her erkeğin ulaşması gereken basamak orası. Wink Benim nihai hedefim de çelik usturayla tıraş olmak, fakat önce jiletlide biraz tecrübe edinmek gerekiyor sanırım. Yalnız şimdiden bir dürtü var içimde, antika bir ustura alıp bileme antrenmanları yapsam mı diyorum.. Confused
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(25/07/2013, Saat: 08:36)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size de hayırlı olsun o halde.. Wink

Ben Parker 31R siparişi verdim, henüz elime ulaşmadı, şimdilik Sedefle idare ediyorum. Parker sanırım kapaklı olanlar sınıfına giriyor. Bu aletle ilgili yorumlar olumlu genelde. Sedeften iyi olacağı kesin..

Çelik, tıraşın ötesinde bir şey oluyor artık. Her erkeğin ulaşması gereken basamak orası. Wink Benim nihai hedefim de çelik usturayla tıraş olmak, fakat önce jiletlide biraz tecrübe edinmek gerekiyor sanırım. Yalnız şimdiden bir dürtü var içimde, antika bir ustura alıp bileme antrenmanları yapsam mı diyorum.. Confused

İllaki, pastası cilası filan derken zahmetli meret Big Grin

Alıştırmalara başlamak gerek, bi tanede eski ben bulayım kayış filan bileme işleri Allah sonumuzu hayır etsin CoolTongue
(25/07/2013, Saat: 08:36)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik, tıraşın ötesinde bir şey oluyor artık. Her erkeğin ulaşması gereken basamak orası. Wink Benim nihai hedefim de çelik usturayla tıraş olmak, fakat önce jiletlide biraz tecrübe edinmek gerekiyor sanırım. Yalnız şimdiden bir dürtü var içimde, antika bir ustura alıp bileme antrenmanları yapsam mı diyorum.. Confused

(25/07/2013, Saat: 08:52)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İllaki, pastası cilası filan derken zahmetli meret Big Grin

Alıştırmalara başlamak gerek, bi tanede eski ben bulayım kayış filan bileme işleri Allah sonumuzu hayır etsin CoolTongue

Jiletli olarak sanguine almıstım, Çinden gelene kadar 20 gun sonra satın aldığım çelikle aynı gün geldi. Jiletliyi 3-4 kez denedim, hem heyecanlı hem gergindim, jilet böyle saplanıp kalacak gibi geliyordu bana. Çelik ise keskin olmasına rağmen o denli batacak hissi ve endişesi uyandırmadı bende. velhasıl kelam çelik bakının siz biraz Big Grin
www.BarbarosRazors.com

(25/07/2013, Saat: 09:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/07/2013, Saat: 08:36)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik, tıraşın ötesinde bir şey oluyor artık. Her erkeğin ulaşması gereken basamak orası. Wink Benim nihai hedefim de çelik usturayla tıraş olmak, fakat önce jiletlide biraz tecrübe edinmek gerekiyor sanırım. Yalnız şimdiden bir dürtü var içimde, antika bir ustura alıp bileme antrenmanları yapsam mı diyorum.. Confused

(25/07/2013, Saat: 08:52)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İllaki, pastası cilası filan derken zahmetli meret Big Grin

Jiletli olarak sanguine almıstım, Çinden gelene kadar 20 gun sonra satın aldığım çelikle aynı gün geldi. Jiletliyi 3-4 kez denedim, hem heyecanlı hem gergindim, jilet böyle saplanıp kalacak gibi geliyordu bana. Çelik ise keskin olmasına rağmen o denli batacak hissi ve endişesi uyandırmadı bende. velhasıl kelam çelik bakının siz biraz Big Grin

Ok. ben de öyle düşündüm. Bugün hemen çelikler kısmını okuyup, başlamamız gerek Cool
mornetto, ne kadar tez kanlısın. Beni de fişekliyorsun.. Big Grin
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Eveeeetttttt siradaki koleksiyon parcasi isde budur.cobra clasic....
Cobra Razor ,eskiuye3315 de epeydir vardı diye biliyorum.

(25/07/2013, Saat: 11:32)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnci tanesi Cobra Classic'in hayırlı olsun eskiuye3315 Üstadım.
Astra yeşil (eski kaliteli seri)
Coolblade R1
Cella
FS 24 mm
ŞAP( cildi gerdirirken ellerin kaymaması için)
İki perde

Sıcak suyun sakala verdiği yumuşaklığı başka bir şey vermiyor.
Astra yeşil,ustura için ideal jiletim,mavisi usturada akmıyor,saplanıp kalıyor.Yeşil akıp,kayıp,kopup gidiyor.

harley-davidson_fxdi_dyna_super_glide.jpg
(25/07/2013, Saat: 10:37)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
M&F Finest Fırça
T&H Authentic No.10 Tıraş Kremi
Cobra Classic
Feather Pro Jilet
Hugo Boss Edt.
20a4arn.jpg

T&H Authentic No.10'i nasıl buldunuz? Ben beğendim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(27/07/2013, Saat: 00:41)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/07/2013, Saat: 10:37)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
M&F Finest Fırça
T&H Authentic No.10 Tıraş Kremi
Cobra Classic
Feather Pro Jilet
Hugo Boss Edt.
20a4arn.jpg

T&H Authentic No.10'i nasıl buldunuz? Ben beğendim.

Bunu bende soracaktim
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,597 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,289 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,776 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,214 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: