Saç Dökülmesi
Konu üzerinden baya bir zaman geçmiş ama yeni okudum ve bundan sonra okuyan arkadaşlara faydası olsun diye yazıyorum. Benimde genetik saç dökülmem var lise 2. sınıfta açılmaya başladı tepe bölgeler, 21 yaşımda baya bir kel haldeydim saçlarım tüy şeklindeydi. Daha sonra çok güvendiğim bir doktor sayesinde proscar ve minoxidile başladım. Şu an saçlarım çok güçlendi ve eskisine göre çok sık ama seyreklik hala var ve hiç bir zamanda eskisi gibi sık olmayacak bunu kabullenmek lazım. Şunu belirtmeliyim ki bu tedavilerin hepsi kullanıldığı sürece geçerli genetik saç dökülmesinde kalıcı çözüm malesef yok ektirmek dışında. Ben hiç olmazsa gençlik zamanlarını kel geçirmemek ve ekim için zaman kazanmak adına bu tedavilere başladım. Proscarın zararlarını da illa ki okursunuz internette ben yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ciddiye alacak bir yan etkisi yok ve ayrıca kullanmayı bıraktıktan 15 gün sonra tüm hormon değerleriniz eski düzeylerine geliyor çipe bir zarar vermiyor anlayacağınızBig Grin ama sabır çok önemli beş altı ay kullanıp bırakmak yok devamlı kullanmak lazım..
Şampuanlara terebentin katıyoruz şimdi,şampuanı çok akışkan hale getiriyor aynı su gibi oluyor.Bakalım faydası olacak mı Huh
(04/07/2013, Saat: 18:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şampuanlara terebentin katıyoruz şimdi,şampuanı çok akışkan hale getiriyor aynı su gibi oluyor.Bakalım faydası olacak mı Huh

Moderatörüm sakın ola ki 20-25 damladan fazla koymayın. Bana bir şişe terebentini boca ettim deme sakın clerara Big Grin
Çok fazla seyreltir o şampuanı
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Fazla katarsak saça zararı var mı Huh

(04/07/2013, Saat: 18:56)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04/07/2013, Saat: 18:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şampuanlara terebentin katıyoruz şimdi,şampuanı çok akışkan hale getiriyor aynı su gibi oluyor.Bakalım faydası olacak mı Huh

Moderatörüm sakın ola ki 20-25 damladan fazla koymayın. Bana bir şişe terebentini boca ettim deme sakın clerara Big Grin
(04/07/2013, Saat: 19:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fazla katarsak saça zararı var mı Huh

(04/07/2013, Saat: 18:56)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Yoo bir zararı olmaz, sadece inceltici etkisi olur şampuana sıvılaştırır iyice.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Benim saçlar 20 li yaşların başında yanlardan açılmaya başladı. Dedim ki tamam saçlar bu yaşta gidiyor. Babamın kafası ben onu tanıdığımdan beri ampul gibidir. Yani kaderde öpülmek var demeye başlamıştım. Smile O yaşta saç ekimi bile planlamaya başlamıştım. Sonra nasıl olduysa saç dökülmesi birden durdu. Hiçbirşey yapmadım. Şampuan vb. gibi önemler almadım. (Aslında o yaşlarda vücut geliştirmeyle uğraşıyordum. Bir takım doping ilaçlarından 8-10 ampul kadar kullanmıştım. Belki etkisi olmuş olabilir bu dökülmede tam olarak emin değilim) Şu an 34 yaşındayım ama saçlarım son döküldüğü haliyle yani 20 lerin başlarındaki haliyle aynen duruyor. Yani kellik tablolarındaki 1. seviye gibi duruyor. Yanlardan çok az açılma var. Onu da kapatmak istersem azıcık kakülle kapatıyorum.

Demek istediğim genetik yapı önemlidir ama yaş gençse, saçlar açılmaya başladıysa bu hemen kel kalacağınız anlamına gelmeyebilir. Belki bazı ilaçlar yapıyordur yada yaş genç olduğu için testosteron seviyesi yüksektir bir süre sonra düşer ve dökülme durur. Hatta babanız ampul gibi bile olsa siz onun gibi olacaksınız diye bir kural da yok. Daha acele etme saçların dökülür diyebilirsiniz ama bunca senedir sabit duruyor. Hatta döküleceğine yanlardan beyazlaşmaya başladı. 34'den sonra birden başlayıp ampul gibi kalabileceğimi pek sanmıyorum. Öyle bir şey olursa ektiririm.

Saç olarak ben annemin babasına benzemiş olabilirim. Babamın 34 yaşındaki hali benim şimdiki halime göre bir hayli kelmiş. Albümde 30 lu yaşlardaki resimleri var. Yani biraz açılma oldu diye endişeye gerek yok.

Bir de kelliğin yakıştığı erkekler var. Yakışıyorsa kazıtırsınız. Bu da bir çözüm yolu.
Öncelikle konunun üzerinden baya bir zaman geçmiş fakat bundan sonra ki üyeler için bir kaç tavsiye olabilir.Ben de saç dökülmesi ve tepeden açılma ile 22 yaşında tanıştım.Aradan geçen 8 ay gibi bir sürede saçlarımın tepesi açılmaya ön tarafları güçsüzleşip seyrelmeye başladı bu sebeple ailemin ısrarları ile kelliği kabul etmeme rağmen cildiye doktoruna gittim.Doktorun ilk muayenede aldığı kan testi sonuçlarında vücutta enfeksiyon olduğunu ve bunu kuruttuktan sonra saç köklerine yönelik tedaviye başlayacağını söyledi.Şimdi doktorumun verdiği tavsiyeleri yazmak istiyorum;
1-Saçları her gün yıkasan bile haftada sadece 2 defa şampuan kullanacaksın.
2-kullandığım şampuan klinik şampuanlar olarak da bilinen Konazol marka şampuan
Şampuanlar saç derisine ve saç köklerine aşırı derece zarar verip dökülmesine sebep olduğu için her zaman şampuan kullanımı da etkili bir faktör yani demek istediğim saçlarınız dökülmeye başladığı zaman iyi bir cildiye doktoru size yardımcı oluyor şuan tedavim devam ediyor fakat çevremden aldığım yorumlar saçlarımın gürleştiği ve tekrar sıklaşmaya başladığı yönünde herkese iyi akşamlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Babamın saçları 20-21 yaşlarında tamamen dökülmüş sadece yan ve arkalarda var. Bana da lisenin sonlarında saçlarım dökülüyor gibi gelmişti bioblasa başladım durdu gibi ama belki psikolojikti. Şuan 27 yaşındayım ve saçlarım duruyor en ufak bir dökülme yok. Bundan sonra dökülür mü bilmem ama genetik diye umutsuz olmamak lazım belki dayılarımdan aldım bu geni çünkü sakallarım da babamınkine değil onlarınkine benziyor. Genetikten pek anlamam ama sonuç olarak dikkat etmek gerekiyor. Bu arada hala bioblas kullunıyorum Smile
(15/02/2018, Saat: 23:54)köse Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle konunun üzerinden baya bir zaman geçmiş fakat bundan sonra ki üyeler için bir kaç tavsiye olabilir.Ben de saç dökülmesi ve tepeden açılma ile 22 yaşında tanıştım.Aradan geçen 8 ay gibi bir sürede saçlarımın tepesi açılmaya ön tarafları güçsüzleşip seyrelmeye başladı bu sebeple ailemin ısrarları ile kelliği kabul etmeme rağmen cildiye doktoruna gittim.Doktorun ilk muayenede aldığı kan testi sonuçlarında vücutta enfeksiyon olduğunu ve bunu kuruttuktan sonra saç köklerine yönelik tedaviye başlayacağını söyledi.Şimdi doktorumun verdiği tavsiyeleri yazmak istiyorum;
1-Saçları her gün yıkasan bile haftada sadece 2 defa şampuan kullanacaksın.
2-kullandığım şampuan klinik şampuanlar olarak da bilinen Konazol marka şampuan
Şampuanlar saç derisine ve saç köklerine aşırı derece zarar verip dökülmesine sebep olduğu için her zaman şampuan kullanımı da etkili bir faktör yani demek istediğim saçlarınız dökülmeye başladığı zaman iyi bir cildiye doktoru size yardımcı oluyor şuan tedavim devam ediyor fakat çevremden aldığım yorumlar saçlarımın gürleştiği ve tekrar sıklaşmaya başladığı yönünde herkese iyi akşamlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sizin durumunuz ayrı Konazol'ü (ki içinde lokal de olsa gayet etkili antimikotikler var) saçında mantar enfeksiyonu olmayan hiç bir insanın asla kullanmaması gerekir. Ve siz de tedavi bitince bırakmalısınız. İleride çok ciddi sonuçları olabilir!

Saçlarım gür ve sık sayılır ama sorunum önden açılmaya başlamasıydı. Yaklaşık 10 yıldır bioxcin kullanıyorum. En başta serum, şampuan beraber başladım sonra sadece şampuana döndüm. Sadece başlangıçta biraz döktü.
Bir kere formül değiştirip iki versiyon çıkardı o ara ucuz olanı aldım.(Kıvamı, rengi kokusu daha farklı idi.) 1 ay içinde çok fazla dökülmem oldu ve bioxcine başladığımdan beri sadece o versiyon olanını kullanırken saçım önden açıldı. Hemen pahalısına geçtim sonra düzeldi. Yıllardır her gün duş alıp, bioxcin ile saçlarımı yıkıyorum, derdim saç çıkarmak değil de korumak olduğu için memnunum.

Kel üniversite hocalarımdan biri (dahiliye hocası) sistemik minoksidil hariç kıl çıkarabilecek hiç bir çözümü yok; korumak için de topikal minoksidil kullanın, benim zamanımda olmadığı için kullanamadım ama bitkisel şeyler vs. ben hepsini denedim işe yaramadı boşuna uğraşmayın demişti.

Not: Sorun sadece saçımın ön tarafında olduğu için minoksidil kullanmadım. Sistemik zaten mümkün değil kullanmam ama topikal bile kullanılsa dikkat etmek lazım değdiği her yerdeki kılları coşturuyor ve eller kollar dahil benim tüm kıllar hali hazırda coşkun.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
8-10 seanslik prp uygulamasi ciddi faydali oluyor. Su anda abime 5. Seansi yaptik ve ciddi faydasi oldu. Ki daha devam edecegiz. O da farkli farkli sampuanlar,ilaclar vs. kullandi ama bu prp uygulamasi bambaska birsey. Kesinlikle arastirin komsum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: