Sıfırdan başlıyorum
Selamlar,

Ben bu forumu okumadan kendi deneme yanılmalarımla ustura ve fırça ile traş oluyordum. Şimdi bu işi okuduklarımla bir üst kademeye çıkarmak istiyorum.

Fiyat limiti yok ama abartmayada gerek yok Smile

Fırça:
EBAY
Sabun:
Arko alıcam, kopurtme kabınıda sımdılık uydurucam bırseyden, daha sonra sayfada kendi uretımı olan bırını gordum ondan almak ıstıyorum

Makina olarak:
EBAY

jilet konusunda bir marka onerırmısınız, normal bır cıldım, yatkın sayılacak bır elım var. Sunu al derseniz en azından baslamıs olurum.

Saygılar sevgıler, cok tesekkurler
Hoşgeldiniz ilk olarak.

Naçizane fikrimi beyan edeyim.

* Fırçayı baya tutuyorlar, güzel bir seçim olur.

* Makina konusunda TTO diye mi sectiniz bilmiyorum ama, daha güzel seçenekler olabilir. 2. el Gillette Slim Adjustable mesela yada 3 parçalı yeni bir alet (Muhle, Edwin Jagger gibi). Makinanızı temin edene kadar yurtiçinden yine bir Ri'Mei bulup kullanmaya başlayabilirsiniz.

*Jilet konusunda yurticinde rahatlıkla bulabileceğiniz jiletleri deneyin ilk önce, jiletler her kişide farklı etkiler bırakabiliyor. Deneme yanılma yoluyla kendiniz bulabilirsiniz. Mesela ben rapiradan memnunum diğerlerine nazaran, yeşil astra kimilerince cok sevilmesine ragmen bana hiç uymadı. Bunları bi deneyin forumda gezdikçe yurtdışı sitelerden sepet doldurmaya başlarsınız Smile

(21/06/2013, Saat: 17:15)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Ben bu forumu okumadan kendi deneme yanılmalarımla ustura ve fırça ile traş oluyordum. Şimdi bu işi okuduklarımla bir üst kademeye çıkarmak istiyorum.

Fırça:
EBAY
Sabun:
Arko alıcam, kopurtme kabınıda sımdılık uydurucam bırseyden, daha sonra sayfada kendi uretımı olan bırını gordum ondan almak ıstıyorum

Makina olarak:
EBAY

jilet konusunda bir marka onerırmısınız, normal bır cıldım, yatkın sayılacak bır elım var. Sunu al derseniz en azından baslamıs olurum.

www.BarbarosRazors.com

Hoşgeldiniz.

Makina için hep söylüyorum muhle r89 veya edwin jagger de89 ken ve ryu gibiler. Ikisi de üzmez. Merkür 34C HD de tavsiyemdir. Başlangıç için iyi makinalar.
Jilet icinse perma candir, astra da iyidir hem yeşili hem mavisi, hepsinden alin birer paket, beğendiğinizle devam edersiniz. Diğer ekipmanlar uygun gibi.
Ken ve ryu çok iyiymiş Smile
Ri mei makina, bic ve adini hatirlayamadigim bir jilet, porsuk firca aldim, arko sabunu bir kaba bastim ve ilk trasimi oldum. Sorunsuz atlattik, herkese tesekkurler Smile
(21/06/2013, Saat: 17:15)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Fırça:
EBAY
Sabun:

Makina olarak:
EBAY

Fırça güzel, makine olmamış Mühle R41 (usturacısınız üstesinden gelirsiniz), Jilet yerli perma yabancı feather, sabun olmamış Cella. Kısacası, bizimlesin Big Grin

igkvbb.jpg
Şaka, cildinin istediği, sana tanıdığı kadar özgürsün. Dilediğini al. Arkonun nemlendirici eksiği, bir çift band yahut silver (bence best ya da at fırça) bunun yanında Merkür 37C slant, yahur Mühle 89 gibi safety razor alabilirsin. Bu sayılanlar en iyi malzemelerden diyebilirim. Memnun olmayan yok sanırım. Cildinize sorun jilet azar azar alıp deneyin, en uygununu cildiniz söyleyecek sabun yada makinede olduğu gibi Smile
(30/06/2013, Saat: 21:24)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ri mei makina, bic ve adini hatirlayamadigim bir jilet, porsuk firca aldim, arko sabunu bir kaba bastim ve ilk trasimi oldum. Sorunsuz atlattik, herkese tesekkurler Smile

Kaan komşu ne marka aldın resim eklermisin ya da markaları söyersen yardımcı olabiliriz kendi adıma tabi Smile
DE aletlerin rahatlığı olsa da insanın bazen usturayı kullanası geliyor. Yoksa bu usturayla ne keseceğim sorusu insanı rahatsız ediyorSmile
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
fiyat olarak ucu çooook açık, insanın fildişi plisson' a da gidiyor aklı, şam çeliği harner' a yahut ikon oss makinelere de. önemli olan yüzün de yatkın olması, kalite ve fiyat kişisel olarak pek birşey ifade edemiyor bu sebebten.

elim bir türlü alışamadı makinelere lakin mühle r102 almıştım bir aralar, işçilik kalitesi olarak memnun olduğumu söylemeliyim. dikkat edilmesi gereken husus reçine saplar, metal saplar kadar dayanıklı değil, kılcal çatlamaları olabiliyor. bu makinenin kafası tecrübeli kullanıcılara yönelik gerçi 89 kafasını kime tavsiye etsem memnun kaldı. jilet olarak, yine çok kez bahsettiğim üzere bir ton etken var işin içinde. en rahat bulunabilen ve rahat edilen jilet en iyisidir denilebilir dolayısı ile. eski perma, eski polsilver bulunabilir güzel jiletlerdi, yenilerini deneme imkanım olmadı stoklarımdan dolayı. astra da denemeniz gereken jiletler arasında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni başlıyorum. önerilerinize ihtiyacım var. Lawyer1907 23 7,950 01/12/2018, Saat: 19:03
Son Yorum: Monarch
  Onur Çakmak Yeni Başlıyorum onurcakmak 40 43,094 26/03/2015, Saat: 12:30
Son Yorum: flame2013

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: