Domuz Kılı Fırça Seçimi
(10/02/2012, Saat: 01:44)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10/02/2012, Saat: 01:29)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hepinizde porsukçu çıktınız arkadaşlar Smile ikilemde bıraktınız beni valla. lakin şimdilik o kadar bütçe ayırama fırçaya. Semogue 1305 ayarında bi fırça alabilirim. teşekkürler.

Hocam tam aksi ben domuz kilini daha cok begeniyorum. Semogue de bu işin en iyisi. 1305 i de ilk fırsatta alacağım. Ama nispeten iyice bir porsuk denemeden porsuk kotu demeyin. Dusuk fiyata porsuk almaktansa domuz daha iyi secim olacaktır.

işte benimde derdim bu şu anda. bi ton para veripte memnun kalmassam ne yaparım. öncelik orta ayar bir domuz kılı. 1305 nerde en uygun kargo dahil. eğer araştırdıysan diye soruyorum bende bakınacağım yoksa Smile bide 620 var onun tipide çok güzel.
trasin en onemli parcasi bence firca.
almadan iyi dusunun ve ingilizce forumlardaki yorumlari takip edin.
benim de makina eksigim var yaklasik 3 aydir karar veremedim.
yorumlari takip ediyorum. bir kere alayim en mukemmeli olsun istiyorum
ama hep ikilemde kaliyorum. su anda slant ve r41 uzerindeyim. sanirim
ikisini de alacagim.
sizde de muhtemelen birkac firca olacak.
jiletvetiras blogunda fircalar kismina gozatin derim.
buyrun hocam semouge burada var. bu sitenin genel fiyatları iyidir. son uyarımı yapıyorum. domuz kılı fırça için ustaların yerli tercihlerine yönelin derim. bu vereceğim linkten alacağınız bir semouge en az 35-40 liraya gelir size. ben ise size max kargo dahil 55-60 liraya bu forumdan birçok kişinin kullanıp beğendiği bir fırçayı önerdim. memnun olmama ihtimaliniz yok gibi bir şey. eğer çok para verip ya memnun olmazsam diyeceğinize öncelikle bir tane yerli domuz kılı fırça alın, tavsiyeleri gözönüne alarak... beğenmez de başka fırça almak isterseniz Frank Shaving sizi her halükarda memnun eder. benden söylemesi
http://www.traditionalshaving.com/catego...s/Semogue/
Saygılarımla

(10/02/2012, Saat: 01:52)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: işte benimde derdim bu şu anda. bi ton para veripte memnun kalmassam ne yaparım. öncelik orta ayar bir domuz kılı. 1305 nerde en uygun kargo dahil. eğer araştırdıysan diye soruyorum bende bakınacağım yoksa Smile bide 620 var onun tipide çok güzel.

Papazeriği hocamın da yazdığı traditionalshaving de en uygun benim bildiğim. Daha uygun bilen varsa paylaşsın. Bu arada ben de papazeriği hocamın tavsiyelerini dinlemenizi öneririm. Zira kendisi birçoğumuzdan tecrübelidir.

Bence bi FS Finest alın 24 veya 26 mm. Sonra beğenmezseniz forum içi bi arkadaşımıza Semogue 1305 alacak fiyata rahatlıkla satarsınız.
Bende FS almanız doğrultusunda tavsiyede bulunuyorum. Smile
hepinize teşekkürler arkadaşlar. samsunda bi kozmetikçide jaguar fırça buldum orta boy olanından ve aldım. şimdilik fırça faslı kapanmıştır. ama bir dahaki açışımda kesinlikle FS alıcam. papazeriği kardeşime saygılar Smile
Sizlere de saygılar efendim Smile
Fırça faslı kapanmaaaaaazzzz. Smile yok öyle bir şey, mümkün değil Smile
Öyle tahmin ediyorum ki 1 aya kalmaz ilk FS fırçanızın siparişini vermiş olursunuz Smile
aslında şimdiden verseydiniz siz Jaguarın tadını çıkarana kadar FSiniz biraz yol katetmiş olurdu Smile
Saygılar

(11/02/2012, Saat: 23:58)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hepinize teşekkürler arkadaşlar. samsunda bi kozmetikçide jaguar fırça buldum orta boy olanından ve aldım. şimdilik fırça faslı kapanmıştır. ama bir dahaki açışımda kesinlikle FS alıcam. papazeriği kardeşime saygılar Smile
(12/02/2012, Saat: 00:10)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizlere de saygılar efendim Smile
Fırça faslı kapanmaaaaaazzzz. Smile yok öyle bir şey, mümkün değil Smile
Öyle tahmin ediyorum ki 1 aya kalmaz ilk FS fırçanızın siparişini vermiş olursunuz Smile
aslında şimdiden verseydiniz siz Jaguarın tadını çıkarana kadar FSiniz biraz yol katetmiş olurdu Smile
Saygılar

(11/02/2012, Saat: 23:58)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hepinize teşekkürler arkadaşlar. samsunda bi kozmetikçide jaguar fırça buldum orta boy olanından ve aldım. şimdilik fırça faslı kapanmıştır. ama bir dahaki açışımda kesinlikle FS alıcam. papazeriği kardeşime saygılar Smile

papazerigi hocama şiddetle katılıyorum...

Hem fırça faslının kapanmayacağı konusunda hemde bir an önce FS Finest Badger siparişi vermeniz konusunda...

Zaten fırçanın gelmesi bir ayı buluyor, ben sipariş verdim beklemedeyim hala. Sizde bekleyeceksiniz 1 ay.
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
öyle değil mi Prometeus hocam...

Bakın ecnebilerin tıraş sitesi var... ismi badgerandblade.com.. badger porsuk demek bildiğiniz üzere.. eğer bu işin en üst noktası domuz kılı olsaydı adamlar bristleandblade.com derlerdi. zaten kaliteli malzemelerden yapılmış fırçalara bakarsanız hep porsuk ile karşılaşırsınız. yani gerçek fildişinden yapılmış bir fırçada domuz kılı ben görmedim şu vakte kadar.(belki de vardır ama nadirdir)
domuz kılından boya fırçası, ense kılı fırçası filan yapılıyor. domuz kılı sever arkadaşlar da yanlış anlamasınlar. bu demek değildir ki domuz kılı kötüdür. muhakkak ki onun da sevenleri vardır ve sevmek için de haklı gerekçeleri vardır. Ama Lord Sparhawk, eskiuye3315 gibi üstatlara bakarsak eğer domuz kılı fırçaları hiçbir zaman kaliteli bir porsuk fırçanın üstüne koymuyorlar.
İnşallah demek istediğimi anlatabilmişimdir Smile

bu forumda herkes bir gün kaliteli (pahalı demiyorum) bir porsuk fırça sahibi olacak. bunu ertelemeyin diyorum size de.Cool

Saygılarımla

(12/02/2012, Saat: 00:41)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: papazerigi hocama şiddetle katılıyorum...

Hem fırça faslının kapanmayacağı konusunda hemde bir an önce FS Finest Badger siparişi vermeniz konusunda...

Zaten fırçanın gelmesi bir ayı buluyor, ben sipariş verdim beklemedeyim hala. Sizde bekleyeceksiniz 1 ay.

Smile şu ara alama arkadaşlar ama alıcam söz alıcam Smile saygılar. he bu arada yeri değil ama kimse traş kutusu kullanmıyormu. ben bugün onuda aldım sandık tipli hoş bişey. malzemele çoğalınca dağınık oldu çok aldım bende iyide oldu aslında. yarın tüm malzemeleri ve sandığı bi resimlerim bakalım yorumlar ne olacak Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 817 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,792 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,328 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,201 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,142 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,554 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,651 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 143,776 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,794 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: