Günün Tıraşı (SOTD)
Usturaya verilen emekle,3 çocuk büyütülür hocam 3 Big Grin...taşı,çamuru,kemeri,honu,yağı bir sürü işi var

(15/04/2013, Saat: 17:31)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/04/2013, Saat: 17:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: error Üstadım,
Gel bir open comb al,R41 falan.
41 kullandıktan sonra göreceksin çelik usturalar elma soymak için daha uygunBig Grin

r41 eminim 10 numaradır ama çelik usturanın yerini hiç bişey tutmaz
bikere ayrı bir karızması var bi çok korku filiminde cinayet aleti olarak
kullanılıyor herkes traş olamaz yani Smile open comp r41 iyide pastadan krema ayıklar gibi pek cazip gelmiyor Smile Smile Smile
(15/04/2013, Saat: 17:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturaya verilen emekle,3 çocuk büyütülür hocam 3 Big Grin...taşı,çamuru,kemeri,honu,yağı bir sürü işi var

(15/04/2013, Saat: 17:31)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/04/2013, Saat: 17:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: error Üstadım,
Gel bir open comb al,R41 falan.
41 kullandıktan sonra göreceksin çelik usturalar elma soymak için daha uygunBig Grin

r41 eminim 10 numaradır ama çelik usturanın yerini hiç bişey tutmaz
bikere ayrı bir karızması var bi çok korku filiminde cinayet aleti olarak
kullanılıyor herkes traş olamaz yani Smile open comp r41 iyide pastadan krema ayıklar gibi pek cazip gelmiyor Smile Smile Smile

aşk emek ister... ustura iyidir...

ama hocam durduk yere r41 soktun aklıma şimdi işin yoksa ara bul
sizde varsa bi gönderiverin anlaşalım takas satılık neyse artık
Proraso pre
Herbs of Bulgaria shaving cream - Lavender
LIJUN SHAVING - Finest Badger
Edwin Jagger DE89L
Astra Superior Platinum
Myrsol After Shave F/Extra
444

olağanüstü bir tıraş. 444 çildımı çok rahatlatıyor ve nemlendiriyor. Myrsol´un kokusuna doyum yok. kokusu olmadığı için after shave ile cakışmıyor.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Dovo perlex 6/8
Fs finest 26
Tobs avocado
Gf trumper skin food

Bir gunluk sakal ve yuzde kopurtme ile tahrissiz ama az kopuklu bir trasti. Skin food sagolsun cimbizla bile tras olsam ise yariyor.
Erasmic krem
Fs finest 24 mm
De89barley
Astra mavi
Ali biyikli sap
Watsons forest fresh

Galiba benim elimin ayari bozuldu. Bu seferde yanagimi kestim. Astra mavi ciddi anlamda keskin; hafife almamak lazim! Yesil daha yumusak.
Zararli vs denince sevdigim şap kullanimini kestim bu ara, losyonu basinca yaniyorum artik.
Erasmic hafif mentollu gibi. Guzel ama bir kirmizi proraso degil.
Derby kase
Fs Finest 24mm
Rimei
Rapira
Tabac AS

Bugun temizlik kokusu istedim, tercihim hizli-dolgun-kaliteli kopuk yapan derby oldu. Rimei'yi ilk kullanisim. Sayin McOrco'nun dedigi gibi Wilkinson'dan agresif, Orak/Yuma'dan mild. Sorunsuz tiras oldum. Bu ara sanirim cildim hassaslasti biraz, derby sabunda da yanma oldu yuzumde, soguk suyla tiras olmama ragmen. Gunluk tirasimdi, rapira 3 perdede isini gordu. İlave olarak cene bolgesiyle ugrastim. Tabac evvela yakti ama su an gayet ferah hissediyorum; kokusuna da galiba zamanla alisiyorum.
İyi gunler.
Tabac Stick
Lijun 22mm Finest
J.A. Henckels 5/8
Şap
Arko Cool Tıraş Sonrası Krem (Allantoin içerikli)

2 gündür tıraş olmuyordum, sözde cildimi 1 hafta kadar dinlendirme kararı almıştım ama forumda dolaşmak bile insanın kanına giriyor. Hazırladım malzemeleri tıraş aşamasına geçtim. 2 perde tıraş oldum baktım boyun bölgesinde sakal başları ele geliyor hafiften. Usturanın da sinekkaydı konusunda maksimumunu denemek istiyordum açıkçası, 3. perdeyi de attım. Sonuçta olduğum en pürüzsüz, aynı zamanda en agresif tıraşlardan birini oldum. Boyun bölgesinde bölgesel kızarıklıklar vardı, fakat Arko Cool öyle harika birşeymiş ki kızarıklıkları 2-3 saat içerisinde yok etti diyebilirim. Daha önce de tıraş yüzünden yanak bölgemde iyileşmeyen 2 tane sivilcem vardı, onları 1 günde iyileştirmişti. Şimdi de bu performansı görünce vazgeçilmezlerim arasına girdi. Şiddetle tavsiyemdir.

n-arko-cool-serinletici-tiras-sonrasi-kr...-90465.jpg
tamerkamisli.blogspot.com
Proraso pre
Rose of Bulgaria shaving cream
LIJUN SHAVING - Finest Badger
Edwin Jagger DE89L
Astra Superior Platinum
Aqua Velva Classic Ice Blue After Shave
444

çok köpüklü tahrişsiz bir tıraş oldu. Aqua velvanin yüzümdeki buz etkisi cok rahatlatti. 444 cildimin nemlendirilmesini sağladi...
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(19/04/2013, Saat: 10:08)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Rimei Alet
Polsilver Jilet
El yapımı Katalin Sap + FS 26mm Finest
Arko Kase Sabun
Keçi Sütü içeren Krem.
2e5shmb.jpg

Sayin eskiuye3315,
Cektiginiz resimlere hayranim. Eminim benim gibi dusunen cok kisi vardir. Bir oneri getirmek istiyorum bu vesileyle. Acaba biz de yabanci forumlardaki gibi "Temali Hafta" uygulamasi yapsak mi? Degisik bir tecrube + fotograf cesitliligi olur diye dusunuyorum. Gogıl'a ne zaman bir urun yazsam hep "Themed Week" Badger and Blade cikiyor, ozeniyorum Smile
Saygilar.
hafta değil de ayın teması yaptık iki ay, pek rabet görmedi. Tekrar yapılabilir.

http://www.geltir.com/thread-2148.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,565 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,276 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,555 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,764 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,207 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: