uygun fiyatlı ama kaliteli bir makine tavsiyeniz
sevgili üstadlar birkere denemeyle ciddi bir hastalığın içinde bulurken kendimi artık güzel bir makine alma zamanı geldiğini düşünüyorum
ebay den alabileceğim uygün fiyatlı ama kullanışlı bir makine ne alabilirim .şimdiden yrdımlarınız için teşekkür ederim
Rimei
www.tekyumruk.com
öncelikle hoşgeldiniz,
forumu,özellikle traş aletleri bölümünü okuyun..agresif ve mild kavramlarını özümseyin.traş tekniklerini öğrenin...sakal durumunuzu sıkmı yoğunmu incemi bunları değerlendirin..zaten sonunda kendiniz aha bu makineyi alacağım diye kendiniz söyleyeceksiniz..Wink
Soru çok yüzeyel.Biraz daha açarsanız iyi olur.

Uygun fiyatlı derken kime göre neye göre?Bana uygun gelmeyen size uygun gelebilir,makineye ayırdığınız bütçeniz nedir?

Ebay'den ikinci el de alabilirsiniz sıfır da?Hangisi?Sıfır alacaksanız çok sayıda alışveriş sitesi adresi de forumda var.

Kullanışlı bir makine derken neyi kastediyorsunuz?Günlük mü kullanacaksınız yoksa 3-4 günde bir traş olmak yeterli mi?Önceden kullandığınız makineler neydi?

Bu soruların cevapları önemli.Ama birilerinin tavsiyesiyle değil de,kendiniz okusanız öğrenseniz iyice ve öyle alsanız daha iyi olur.
(12/03/2013, Saat: 16:48)mascot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sevgili üstadlar birkere denemeyle ciddi bir hastalığın içinde bulurken kendimi artık güzel bir makine alma zamanı geldiğini düşünüyorum
ebay den alabileceğim uygün fiyatlı ama kullanışlı bir makine ne alabilirim .şimdiden yrdımlarınız için teşekkür ederim

Eğer 7,5 - 10 TL arasında bir tıraş aleti arıyorsanız: Ri'Mei.

Üst düzey kalitedeki tıraş aletleri arasında uygun fiyatlı ve "mild" bir alet arıyorsanız: Edwin Jagger DE89.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Smile 
öyle bedavaya bilgi yok diyorsunuz sanırım.
forumda biraz araştırdım ama yinede tam olarak sonuca varamadım şu an yuma ve rimei kullanıyorum ama ikiside çok keyifsiz tıraş sağlıyor birazda jilettenmidir bilmiyorum ama mesela rimeinin bir tarafı kazır gibi ses çıkarırken diğer tarafıda bastırmassam almıyor 2 günde bir traş oluyorum sakalımda orta sertlikte belkide rimei bana göre ama permasharp haricinde hiçbir jiletten memnun olamadım birazda acemilik var tabi o yüzden kullanışlı ibaresi kullandım yani kısacası her sakal tipine uygun ve darbeyi vurunca sakalı alıp götürecek bir makine tavsiyesi istemiştim umarım açıklayıcı olmuşturSmile
"Edwin Jagger DE89 Barley" vs "Muhle R89"
"Ken" vs "Ryu"
Birini alın pişman olmazsınız.
Başlangıç ve DE'yi severmiyim,denemek istiyorum : Wilkinson Sword classic plastik DE

Wilkinson ile kendimi kesiyorum daha güvenli bir alet lazım : Feather popular

Mild ve hafif DE istiyorum :Merkur 45

DE ler bana göreymiş bir tane almak lazım ve günlük kullanım için : R89 yada EJ 89

Biraz daha yakın tıraş ve 89'a alternatif : 34C

34C çok hoş fakat yüzümü ısırıyor daha mild bir alet : Merkur 933

Ayarlı ve vintage olsun : Gillette Super adj.Black Handle yada Slim

Ayarlı ve yeni olsun,işe yarasın Tonguerogress

Ayarlı ve havalı olsun,kenarda dursun : Futur

Erkek işi olsun : R41 yada Fatip

tercihler_pazatesi_basliyor_h634.jpg
(12/03/2013, Saat: 18:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç ve DE'yi severmiyim,denemek istiyorum : Wilkinson Sword classic plastik DE

DE ler bana göreymiş bir tane almak lazım ve günlük kullanım için : R89 yada EJ 89

rimei ve yumaya devam diyorsunuzBig Grin
(12/03/2013, Saat: 18:42)mascot Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/03/2013, Saat: 18:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç ve DE'yi severmiyim,denemek istiyorum : Wilkinson Sword classic plastik DE

rimei ve yumaya devam diyorsunuzBig Grin

Inanın şu geleneksel tıraş işi çok keyifli, ama hangi ekipmanları kullanıp beğeneceğiniz ise tamamen sizin stilinize, cilt ve sakal yapınıza bağlı. O yüzden bence ilk olarak geniş çevreler tarafından tercih edilip beğenilen aletleri tercih edin. Edwin Jagger DE89 veya Merkur 34C. Bol bol okuyun ikisi hakkında bence.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 55sl tıraş makine kırıldı glenpalyao 11 4,328 01/06/2022, Saat: 21:49
Son Yorum: Ozeno marremo
  Uygun köpürtme kasesi parathormon 16 10,528 07/07/2021, Saat: 16:17
Son Yorum: XauPau
Thumbs Up Elektrikli Makine Önerisi KRAL 0 1,499 13/06/2021, Saat: 00:00
Son Yorum: KRAL
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 144,779 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
  En İyi Fiyat Performans Kartuşlu Makine Hangisidir? esatakgul 21 9,351 12/02/2020, Saat: 20:09
Son Yorum: aerials
  Yuma Agresifliğinde Kaliteli Makine OldSchool 8 11,538 19/07/2019, Saat: 15:20
Son Yorum: JohnLocke
  GİLLETTE TECH kafaya benzer TTO makine var mıdır? mustbe 2 3,034 10/07/2019, Saat: 20:43
Son Yorum: mustbe
  wahl makine hakkında biligi hasan5151 7 4,569 22/04/2018, Saat: 23:46
Son Yorum: rewolwer_
  Eskiye duyulan özlem mi yoksa kaliteli tıraş mı? papazerigi 42 37,843 28/12/2016, Saat: 11:17
Son Yorum: korgunv
  En uygun fiyata ıslak traş maliyeti mkeskus 10 12,972 24/01/2016, Saat: 23:54
Son Yorum: kasim1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: