Günün Tıraşı (SOTD)
Camel'ın "Moonmadness" albümü eşliğinde:

Kiehl's Facial Fuel Energizing Face Wash
Mühle r89
Polsilver Super Iridium
Tabac
Omega 80005
Old Spice Original After Shave
Kiehl's Facial Cream

O kadar harika bir tıraş oldu ki, balsam kullanmaya dahi ihtiyaç duymadım. Losyonumu sürüp, üstüne de günlük bakımım için nemlendirici sürdüm. Polsilver Super Iridium olağanüstü bir jilet bence, şu ana kadar kullandıklarım arasında tartışmasız en iyisi. Keskin fakat konforlu bir jilet. Tabac için ise kelimeler kifayetsiz zaten.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
yeni aldığım fatip grandeyle ikinci traşımı oldum.ikinci sefer kullandığım astra platinum jileti taktım..ilk seferde çok iyi bir traş olmuştum.ancak ikincisinde boyun bölgesinde bayağı bir tahriş yaşadım..makineye mi alışamadım jiletmi köreldi bilmiyorum.Confused

traştan sonra nemlendirici yerine yüzüme iki damla saf bademyağı sürdüm.yani yok böyle birşey..en kral nemlendirici/krem haltetmiş..yüzümü pamuk gibi yaptı..bir deneyin derim ancak cildin emebileceği miktarda biriki damla gibi çok çok az sürün..
Geçmiş olsun
Open comb için erken galiba
Saf yağlar için üreticiler şöyle diyor;doğrudan cilde sürmeyin,seyreltin.

braveheart111.jpg

(09/03/2013, Saat: 18:26)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeni aldığım fatip grandeyle ikinci traşımı oldum.ikinci sefer kullandığım astra platinum jileti taktım..ilk seferde çok iyi bir traş olmuştum.ancak ikincisinde boyun bölgesinde bayağı bir tahriş yaşadım..makineye mi alışamadım jiletmi köreldi bilmiyorum.Confused

traştan sonra nemlendirici yerine yüzüme iki damla saf bademyağı sürdüm.yani yok böyle birşey..en kral nemlendirici/krem haltetmiş..yüzümü pamuk gibi yaptı..bir deneyin derim ancak cildin emebileceği miktarda biriki damla gibi çok çok az sürün..
(09/03/2013, Saat: 18:52)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun
Open comb için erken galiba
Saf yağlar için üreticiler şöyle diyor;doğrudan cilde sürmeyin,seyreltin.

(09/03/2013, Saat: 18:26)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeni aldığım fatip grandeyle ikinci traşımı oldum.ikinci sefer kullandığım astra platinum jileti taktım..ilk seferde çok iyi bir traş olmuştum.ancak ikincisinde boyun bölgesinde bayağı bir tahriş yaşadım..makineye mi alışamadım jiletmi köreldi bilmiyorum.Confused

open combla alakası yok ihtilaf hocam,,daha önce korumasını kırdığım açık jiletli yumayla da birçok sefer traş oldum..elim diğer makineme alıştığı için herhalde açıyı iyi ayarlayamıyorum..
Merkur Progress
Gillette Super Platinum Jilet(2)
Tabac
FS 24 mm Finest
444 Aftershave
Zaza Şap

Dün akşam misafir gelmeden önceki tıraşımdı. O kadar hızlı bir şekilde tıraş olmama rağmen hiç tahriş yoktu. Bunu da Tabac'a borçluyum sanırım.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
ucuz ekipman pürüssüz tıraş Big Grin arko sabun lider domuz kılı fırça ali bıyıklı şap orak makine derby jilet 2 perde tıraş tahriş yok tam sinekkaydı da yok ama keyifli pazar tıraşı Big Grin
herkese iyi pazarlar bol köpüklü tıraşlar Smile
Arko Sabun
Jaguar 1071 fırça
Wilkinson Sword Classic
Perma Sharp jilet
Nivea Nemlendirici Krem
Arkadaslar yaklaşık 1 aydır geleneksel tıraş oluyorum diyebilirimki bugun ilk kez mükemmel bir traş oldum. Ej 89 makina tobs avakado ve polsilver super iridium ( ilk kez bügün kullandım jileti) muhteşem bir trasti. Tıraşdan sonra sapı sürdüğümde inanılmaz yanardi suratım bugun en ufak bir şey hissetmedim yüzüm pamuk gibi oldu. Çok fazla traş tecrübem yok ama bu jilet harika geldi bana.
Palmolive sabun
Sentetik firca
Rapira, yetmedi derby
Ali Biyikli sap
Watsons forest fresh AS
Arko Classic

4 perde filan oldum. Bastirmadim, aciya dikkat ettim, kopuksuz gecmedim. Rapira ile ilk deneyimim tam bir fiyasko, kesmiyor mubarek. Derby ona gore iyi fakat al birini vur birine. 100 luk paketler bosa gitti anlasilan.
Acaba bende mi sorun var? Tahris seviyesi yuksek oldu.
Saygilar, keyifli tiraslar.
3 günlük sakala 2 perde 41 sağaltımı
ZaZa supreme - tek kullanımlık antika
Tabac
Fs 24mm
Şap

4183804037_d0466f3658.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,540 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,433 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,545 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,763 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,203 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: