Camelot Tıraş Sabunu
Zaten kızdım ona, alırım anahtarını dedim o da tükan senin dedi, bundan sonra Arko'ya paydos, Mancho'nun sabunlarını sırayla deneyeceğim.

DE işine gelince, kartuş alırım daha iyi, hiç değilse tahriş etmez. Big Grin

(19/12/2012, Saat: 03:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alfred Amca
gelin sizide DE ci yapalım alt tarafı ara sıra ''günün tıraşı'' bölümüne ''günün tahrişli tıraşını'' yazarsınız
wmf cella col conk tabac neler var Mancho da size koklatmıyor , patlatın Mancho nun tıraş dolabını ganimet sizin Big Grin

(19/12/2012, Saat: 02:51)Alfred Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim Mancho bugün geldi, 'Alfred Amca kendime alırken bir tane de sana aldım' diye bu sabunu verdi.

Ben de denemek için gene Mancho'nun hediyesi porsuk hayvanından yapılma FS Çabi fırça ve emektar ustura ile tıraş oldum.

İyi köpürdü, kokusu da fena değil ama o kadar; tıraşını sevmedim.

Mancho'ya da bir daha bana sabun alacaksan davar yününden yapılma MWF diye bir sabun varmış, ondan al diye tembih ettim.
GÖREV OLSA BİZE YAPTIRIRDINIZ!
Helal olsun Alfred Amca
Mancho anlamıyor gerçek tıraş dan sabunları koklayıp koklayıp duruyorCool
kartuş şeytan icadı zaten forumda da yasak,binaenaleyh forumdan ihraç ederler Big Grin

(19/12/2012, Saat: 03:24)Alfred Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten kızdım ona, alırım anahtarını dedim o da tükan senin dedi, bundan sonra Arko'ya paydos, Mancho'nun sabunlarını sırayla deneyeceğim.

DE işine gelince, kartuş alırım daha iyi, hiç değilse tahriş etmez. Big Grin

(19/12/2012, Saat: 03:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alfred Amca
gelin sizide DE ci yapalım alt tarafı ara sıra ''günün tıraşı'' bölümüne ''günün tahrişli tıraşını'' yazarsınız
wmf cella col conk tabac neler var Mancho da size koklatmıyor , patlatın Mancho nun tıraş dolabını ganimet sizin Big Grin

(19/12/2012, Saat: 02:51)Alfred Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim Mancho bugün geldi, 'Alfred Amca kendime alırken bir tane de sana aldım' diye bu sabunu verdi.

Ben de denemek için gene Mancho'nun hediyesi porsuk hayvanından yapılma FS Çabi fırça ve emektar ustura ile tıraş oldum.

İyi köpürdü, kokusu da fena değil ama o kadar; tıraşını sevmedim.

Mancho'ya da bir daha bana sabun alacaksan davar yününden yapılma MWF diye bir sabun varmış, ondan al diye tembih ettim.
Bundan sonra bana ManCHE deyin.
Forumun anarşisti.
İsim telif hakkı, İhtilaf üstadındır.

ORIGINALE.jpg
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
bravo CapitanoSmile
Arkadaşlar Merhaba,

Sabun'u ADNAN AKAT adına formüle edenlerden biriyim.

Sabun'da bir kaç çeşit özel koku var arkadaşlar. Fakat buradan gördüğüm kadarı ile TÜTÜN KOKULU SABUN isteniyor. Bu zamana kadar sanıyorum 2 ya da 3 farklı kokuda çıktı. Tüm partileri elinizde olmayabilir. Tütün fazla satılmasa bile, özel bir seri belki üretilebilir. Daha sonra devamlılığı sağlanabilir.

Ayrıca sertlik yorumlarınıza da değinmek istiyorum. Biz, sertliği berberlerin yönlendirmesi ile biraz yumuşak ayarladık. Fakat bazı berberler bunu beğenmedi. Daha sonra biraz daha sertleştirdik. Sertleştirdiğimiz formülü beğenenler olmakla birlikte yumuşak formülü de isteyenler oldu. O yüzden, sabun şuan iki ayrı sertlikte ve bir kaç farklı kokuda çıkarılıyor. (İstenildiğinde çok sert formülasyonlar da mevcuttur.)

Arkadaşlar, sabun, iki yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Ve tamamen berberlere danışılarak hazırlanmıştır. Artı olarak diğer sabunlara nazaran sakalı daha iyi yumuşatıyor ve ciltte de farkedilir bir etki bırakıyor. Köpük stabilite testlerini bizzat kendim,-yüzlerce defa- denedim. Eğer uygun su oranı ile kremsi köpük elde ederseniz bir gün boyunca sönmediğini görürsünüz.

Semih Gönder
0555 214 89 20
(09/02/2013, Saat: 21:57)kaptanrot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba,

Sabun'da bir kaç çeşit özel koku var arkadaşlar. Fakat buradan gördüğüm kadarı ile TÜTÜN KOKULU SABUN isteniyor. Bu zamana kadar sanıyorum 2 ya da 3 farklı kokuda çıktı. Tüm partileri elinizde olmayabilir. Tütün fazla satılmasa bile, özel bir seri belki üretilebilir. Daha sonra devamlılığı sağlanabilir.

Ayrıca sertlik yorumlarınıza da değinmek istiyorum. Biz, sertliği berberlerin yönlendirmesi ile biraz yumuşak ayarladık. Fakat bazı berberler bunu beğenmedi. Daha sonra biraz daha sertleştirdik. Sertleştirdiğimiz formülü beğenenler olmakla birlikte yumuşak formülü de isteyenler oldu. O yüzden, sabun şuan iki ayrı sertlikte ve bir kaç farklı kokuda çıkarılıyor. (İstenildiğinde çok sert formülasyonlar da mevcuttur.)

Arkadaşlar, sabun, iki yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Ve tamamen berberlere danışılarak hazırlanmıştır. Artı olarak diğer sabunlara nazaran sakalı daha iyi yumuşatıyor ve ciltte de farkedilir bir etki bırakıyor. Köpük stabilite testlerini bizzat kendim,-yüzlerce defa- denedim. Eğer uygun su oranı ile kremsi köpük elde ederseniz bir gün boyunca sönmediğini görürsünüz.

Semih Gönder
0555 214 89 20

bu tıraş sabununu henüz kullanmadığım için şimdi kendimi eksik hissetim. hazır muhatap da bulumuşken yararlı ve yapıcı bir sohbet yapabilirdik. en kısa sürede edinmeğe çalışacağım. ama şimdiden ambalaj ve sunuma düşük not veriyorum. elime geçtiğinde de gerekirse düzeltme yaparım Smile
(09/02/2013, Saat: 22:36)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/02/2013, Saat: 21:57)kaptanrot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba,

Semih Gönder
0555 214 89 20

bu tıraş sabununu henüz kullanmadığım için şimdi kendimi eksik hissetim. hazır muhatap da bulumuşken yararlı ve yapıcı bir sohbet yapabilirdik. en kısa sürede edinmeğe çalışacağım. ama şimdiden ambalaj ve sunuma düşük not veriyorum. elime geçtiğinde de gerekirse düzeltme yaparım Smile

Ambalaj ve sunumu için birşey söyleyemem. Yeni ambalajların düzeltildiğini biliyorum.

Artı olarak; yüzde köpürtme yöntemi kesinlikle yanlış bir yöntemdir.
Sabun küçük bir tas içerisinde kremsi hale gelene kadar köpürtülmelidir.
Fazla sulu olursa, yüze sürüldüğünde akma yapar.
Suyu az gelirse, kuru bir köpük oluşumuna neden olursunuz.
Eğer tasta iyice köpürtmezseniz, çabuk sönen ve kremsi olmayan kalitesiz köpük elde edersiniz. Bu da kalitesiz basınçlı tüplerde satılan traş köpüklerine benzer.
Katı traş sabunlarının -basınçlı tüplere oranla- ph'sı daha yüksektir. Bu yüzden basınçlı köpüklere oranla sakalı daha iyi yumuşatır.
Sabunda kullanılan yağlar kremsilik ve köpürme özelliği sağlar. İlla bitkisel sabunlar iyidir denilemez. Sabunda kullanılan yağların oranları ve ph ayarı, içerisindeki yardımcı maddeler sabunun asıl kalitesini belirlemektedir.
Sabunu köpürttükten sonra elinize kremsi bir his vermiyorsa kıvamlı ve kaygan değil ise köpürtme işlemini profesyonel yardım alarak tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Semih Gönder
0555 214 89 20

Semih Gönder
0555 214 89 20

sabunda koku ve sertlik elbet önemli ama tüm forumun bir sabundan beklediği daha öncelikli özellikler var. nemlendiricilik, kayganlık, yüzde yapışkan his bırakmama,tıraş sonrası yüzü kurutmama gibi. forumdaki arkadaşlarında önerileriyle bu özelliklerin ideal kıvama getirilmesi,yabancı kaliteli sabunları aratmayan bir sabun hepimizi mutlu eder. bende henüz bulup deneyemediğim için camelotun özellikleri hakkında bu iyi şu kötü geliştirilsin diyemem. şimdilik kullanan arkadaşlar fikirlerini ,geliştirilmesini istedikleri tarafları paylaşırsa sizde bunu dikkate alırsanız çok memnun oluruz. bende ilk fırsatta araştırıp bulup bu sabunu deneyip yorumlayacağım. ilginiz için çok teşekkür ederim
sertlik konusunda: yabancıların soğuk sıkım triple milled sabunları var. taş gibi sert ve uzun süre dayanıklı . taş gib sert olmalarının tıraş performansına olumsuz etkisi yok.

ülkemizde en fazla kullanılan malum yerli sabundaki eksikleri çok defa tartıştık,bazı arkadaşlar bu eksikleri ve nasıl geliştirilmesi gerektiğini defalarca şirkete mail olarak gönderdiler ama o firma dikkate almamıştı. siz bizi dikkate aldığınız için teşekkür ederiz
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(09/02/2013, Saat: 23:00)kaptanrot Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/02/2013, Saat: 22:36)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Semih Gönder
0555 214 89 20

Ambalaj ve sunumu için birşey söyleyemem. Yeni ambalajların düzeltildiğini biliyorum.

Artı olarak; yüzde köpürtme yöntemi kesinlikle yanlış bir yöntemdir.
Sabun küçük bir tas içerisinde kremsi hale gelene kadar köpürtülmelidir.
Fazla sulu olursa, yüze sürüldüğünde akma yapar.
Suyu az gelirse, kuru bir köpük oluşumuna neden olursunuz.
Eğer tasta iyice köpürtmezseniz, çabuk sönen ve kremsi olmayan kalitesiz köpük elde edersiniz. Bu da kalitesiz basınçlı tüplerde satılan traş köpüklerine benzer.
Katı traş sabunlarının -basınçlı tüplere oranla- ph'sı daha yüksektir. Bu yüzden basınçlı köpüklere oranla sakalı daha iyi yumuşatır.
Sabunda kullanılan yağlar kremsilik ve köpürme özelliği sağlar. İlla bitkisel sabunlar iyidir denilemez. Sabunda kullanılan yağların oranları ve ph ayarı, içerisindeki yardımcı maddeler sabunun asıl kalitesini belirlemektedir.
Sabunu köpürttükten sonra elinize kremsi bir his vermiyorsa kıvamlı ve kaygan değil ise köpürtme işlemini profesyonel yardım alarak tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Semih Gönder
0555 214 89 20

bu sabun ve çeşitlerini nereden temin edebilirz online ortamda satılan bi yer varmıdır ayrıca tütünlüsü nü tabac ile kıyaslabilirmisinz?
(18/06/2012, Saat: 23:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şövalyeler yuvarlak masa etrafında toplandı. Arthur gayet ciddi bir biçimde dostlarım, dedi. Mesele mühim. Hepimizde sakal diz boyu, papaza döndük. Papaz alındı biraz. Ama artık bu meseleyi kökünden çözüyoruz. Sonra cebinden camelotları çıkardı masaya fırlattı. Alın bakalım birer tane. Hepsi şaşkınlıkla baktı napçaz bunu diye. Arthur onlara geltir forumdan okuduklarını anlattı. WTG XTG ATG derken meselenin özüne indiler. Sonra Lancelot bi porsuk avladı. Gıdığını Arthura verdi, kendi de karnından aldı bir tutam. Kalanı da diğer şövalyeler paylaştı. Arthur sakallarını köpürtüp çekti Excaliburu (DE89 BARLEY). Cimri Lancelot ise yumasını kullandı. Camelot yıllarca barış ve huzur içinde sineklerin kaydığı bir yer olarak anıldı.

Big GrinBig GrinBig Grin

Semih Bey,
Forumumuza hoşgeldiniz.

O kadar hikaye yazdım reklamınızı yaptım, yollarsınız bi koli artık. Big Grin

Şaka bi yana tütün kokulu yaptırma şansınız var ise forumcak yaptırmak isteriz. En azından denemek adına toplamda 2-3 kilo kadar satın alacak potansiyele sahibiz. Uğraştığınıza değmeyebilir belki bilemiyorum ama.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 251 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,627 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,825 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 848 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,118 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,467 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,554 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,467 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,853 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: