Günün Tıraşı (SOTD)
rimei makine
Arko sabun
Lider fırça
Yeşil astra
Ali bıyıklı şap
Arko cool kolonya
2 perde tıraş şap ve kolonya surdugumde yanma yok tahriş yok pürüssüz ve keyifli bir tıraş Smile
Saygılarımla
EJ DE89
Gillette Goal
FS Finest 24mm
Musgo Real Tıraş Kremi
Şap
Proraso Losyon

2 perde tıraş oldum ve Gillette Goal jiletleri niye sevmediğimi tekrar hatırladım. Kalan iki jileti de kullandıktan sonra kesinlikle tekrar almayacağım.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
ej de89
sahark jilet
omega pura setole
nıve soft
derby tıraş sabunu

1 hafta yüzümü dinlendirdikten sonra , ej de89 makinem ile ilk tıraşımdı. Şaşırtıcı derecede farklı bir tıraştı, önce krem sürdüm ardından sıçak havlu uyguladım tek perde tıraş oldum ,tarhiş yok ,kesik yok, yüzümde yanma ve kanama yok , başka marka ve model ekipmanları kullananarak daha mükemmel tıraşı yakalayacağıma inanıyorum ,saygılar.
ERN çelik ustura
Proraso Okaliptüs-Mentol Eski Formül sabun
Omega 80005 fırça
İHA şap
L'Occitane Tıraş Sonrası Balsam

Bugün ustura ile ilk tıraşımı oldum. İşin enteresan tarafı kendimi doğramadım. Big Grin Sol elimi de kullanmaya çalıştım yüzümün sol tarafında. Sadece bıyık bölgemde ufak bir kesik ve yüzümde genel olarak bir kızarıklık oldu. Ama boyun altı ve çenemde sakal kaldı. Pürüzsüz bir tıraş olmadı yani. Sanırım açıyı tutturamadım. Yine de ilk tıraş için hiç fena değil sanırım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(16/01/2013, Saat: 01:38)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERN çelik ustura
Omega 80005 fırça
İHA şap

Bugün ustura ile ilk tıraşımı oldum. İşin enteresan tarafı kendimi doğramadım. Big Grin Sol elimi de kullanmaya çalıştım yüzümün sol tarafında. Sadece bıyık bölgemde ufak bir kesik ve yüzümde genel olarak bir kızarıklık oldu. Ama boyun altı ve çenemde sakal kaldı. Pürüzsüz bir tıraş olmadı yani. Sanırım açıyı tutturamadım. Yine de ilk tıraş için hiç fena değil sanırım.

Genede dikkat edin. 1,5 yıldır usturanın her çeşidiyle tıraş oluyorum. Geçen sular kesiliyordu kesilmeden mecburen soğuk su ve zayıf köpükle sedef usturayla tıraş oldum. Bir kaç yerden kendimi kestim bir tanesi bir cm boyunda jiletin köşesiyle deriyi kaldırmak suretiyle oldu. Kan taşı vs fayda etmedi. Ufak bir iz kalacak gibi. Ustura aceleye gelmezmişSmile
New England "Barbers' Razor" 6/8
Fitness for Man
Vie-Long 14830 Horsehair
Nivea extreme comfort balsam

Tek perde, tahrissiz ve temiz bir tiras oldu.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
coolcut
perma sharp
fs 24
nivea
şap
rebul balm

3 günlük sakala,3 perde perma sharp sağaltımı.PS tek hareket ve düzgün açıda sakal yokmuşcasına kayıp gitti.Ultra kaymak bir tıraş,ustura tıraşı bir başka.

katana4.jpg
(16/01/2013, Saat: 10:37)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 01:38)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERN çelik ustura
Omega 80005 fırça
İHA şap

Genede dikkat edin. 1,5 yıldır usturanın her çeşidiyle tıraş oluyorum. Geçen sular kesiliyordu kesilmeden mecburen soğuk su ve zayıf köpükle sedef usturayla tıraş oldum. Bir kaç yerden kendimi kestim bir tanesi bir cm boyunda jiletin köşesiyle deriyi kaldırmak suretiyle oldu. Kan taşı vs fayda etmedi. Ufak bir iz kalacak gibi. Ustura aceleye gelmezmişSmile

Çok geçmiş olsun. Bir musibet bin nasihattan iyidir deyip tavsiyenize uyacağım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
kesin iz kalır gözüyle bakıp kendimi alıştırmıştım ama bugün itibariyle iz bırakmdan iyileşti. Herhangi özel bir şey yapmadım ve hiçbir çeşit krem sürmedim.
(19/01/2013, Saat: 02:41)kardioid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginç, iki günde bırakın izi, ufak bir olumsuzluk bile bende iyileşmiyor. Cilt ile alakalı herhalde, sevindim sizin adınıza.

Teşekkür ederim esmer tenli ve yağlı ciltliyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,596 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,285 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,773 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: