Günün Tıraşı (SOTD)
(02/06/2022, Saat: 14:25)mertcanartan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum merhaba, sanırım fırçanız at kılı. bende at kılı fırça alabilmek için stok bekliyorum. memnun musunuz? galahad modeliyle(kırmızı olan) arasındaki fark nedir fırçanızın acaba? bu arada çok keyifli olmuş, sıhhatler olsun. Big Grin

Teşekkür ederim.
Ben galahad kullanmadım. Elimdeki pharos. Omurga çok zayıf, fırça çiçek gibi açılıveriyor. Kıllar gayet yumuşak. Ufak boyutlu, sapı da çok hafif. Ben gayet memnunum.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/06/2022, Saat: 14:53)mertyılmazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.
Ben galahad kullanmadım. Elimdeki pharos. Omurga çok zayıf, fırça çiçek gibi açılıveriyor. Kıllar gayet yumuşak. Ufak boyutlu, sapı da çok hafif. Ben gayet memnunum.

ben domuz fırçalarla çok mutlu olamıyorum, fazla sert geliyorlar. porsuklarla aram çok iyi. önerir misin?
(02/06/2022, Saat: 15:31)mertcanartan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben domuz fırçalarla çok mutlu olamıyorum, fazla sert geliyorlar. porsuklarla aram çok iyi. önerir misin?
Biraz düşük kaliteli, omurgasız bir porsuk fırça diyebilirim. Porsuklara kafa tutamaz ama benim kullandığım domuzlardan ( jaguar, omega) çok daha yumuşak. Keyif alacağınızı düşünüyorum tavsiye ederim.
Tabi razorusu arayıp sormanızı da öneririm. Malum onların tecrübesi benden katbekat fazla.

(02/06/2022, Saat: 16:55)mertyılmazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz düşük kaliteli, omurgasız bir porsuk fırça diyebilirim. Porsuklara kafa tutamaz ama benim kullandığım domuzlardan ( jaguar, omega) çok daha yumuşak. Keyif alacağınızı düşünüyorum tavsiye ederim.
Tabi razorusu arayıp sormanızı da öneririm. Malum onların tecrübesi benden katbekat fazla.

bilginiz için teşekkür ederim. razorusta stoğa at kılı galahad modeli girmiş, ancak fiyatıda %40 kadar zamlanmış. Koleksiyonuma eklemek istiyorum, ancak sırada başka ürünler var. Umarım bir ara sıra ona da gelir. teşekkür ederim komşum. Smile
Rica ederim komşum. Dilerim aradığınız fırçayı bulursunuz. Keyifli tıraşlar.

927c4a5c7cf9b08b6d49df3892e5fb23.jpg

Tüm dostlara sıhhatler olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tüm dostlara sihhatler olsun

8f198966b149fd1f5fef55558c5fa8ab.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(18/06/2022, Saat: 12:58)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm dostlara sihhatler olsun

8f198966b149fd1f5fef55558c5fa8ab.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullandığınız aletten memnun musunuz biraz yorumlar mısınız mesela hangi alete daha çok benziyor gibisinden

(18/06/2022, Saat: 18:54)EmreShaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığınız aletten memnun musunuz biraz yorumlar mısınız mesela hangi alete daha çok benziyor gibisinden

Merhaba Komşum,

Uzunca süredir bu makinayı almayı planlıyordum, ama sap uzunluğu konusunad aklımda soru işaretleri olunca görmeden almayayaım demiştim. Eskişehir’e Razorus ofisine gidince hayran kaldım ve siparişini verdim: iyi ki de almışım.

Öncelikle fotoğraflardakinden çok daha şık durduğunu belirteyim. Özellikle de sap kısmındaki renk büyük farklılık katıyor. Sap kısmı uzun gözükmesine karşın ele tam oturuyor ve işlevini layıkıyla yerine getiriyor.
Kafa kısmı geniş olduğundan dolayı burun altı kısmında uğraştırıyor ama bu kişinin el melekesine de kalmış birşey.

Slant olarak bende Razorock German Slant 37 var. Bu makinayla kaşılaştırmak gerekirse aralarında dağlar kadar büyük bir fark yok; fakat Parker’ın bir seviye daha konforlu olduğunu belirtebilirim. Bu da seçim sebebim olarak Parker’dan yana oy kullanmamam sebep oluyor.

Diğer makinalardan ise her zaman örneklediğim Yaqi Klasik ile karşılaştırısam bir seviye daha mild ve daha konforlu. Jileti hissettirdiğini belirtebilirim, cildi hassas olanları yorabilir.

Jiletlerde ise keskin jiletleri sevdiğini fark ettim. Özellikle de Derby Usta’da harikalar yarattığını belirtebilirim. Buna karşın jiletin herkese göre farklı olduğunu ifade etmem gerekir, iyi bir Derby Usta ile (Derby’lerin bir üretim standardı olduğunu düşünmüyorum, tamamen şans meselesi) harikalar yaratıyor, yağ gibi aktığını söyleyebilirim.

Malzeme kalitesi olarak güzel ve şık, minor göze çok batmayan kozmetik kusurları var ama yakından bakıldığından fark ediliyor. 3ONE6’nın kusursuzluğunu beklememek lazım ama makina çok şık duruyor.

Kısacası, ben iyi ki almışım dedim. Indirim varken (bugün son gün) almakta fayda görüyorum.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(19/06/2022, Saat: 14:43)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Komşum,

Uzunca süredir bu makinayı almayı planlıyordum, ama sap uzunluğu konusunad aklımda soru işaretleri olunca görmeden almayayaım demiştim. Eskişehir’e Razorus ofisine gidince hayran kaldım ve siparişini verdim: iyi ki de almışım.

Öncelikle fotoğraflardakinden çok daha şık durduğunu belirteyim. Özellikle de sap kısmındaki renk büyük farklılık katıyor. Sap kısmı uzun gözükmesine karşın ele tam oturuyor ve işlevini layıkıyla yerine getiriyor.
Kafa kısmı geniş olduğundan dolayı burun altı kısmında uğraştırıyor ama bu kişinin el melekesine de kalmış birşey.

Slant olarak bende Razorock German Slant 37 var. Bu makinayla kaşılaştırmak gerekirse aralarında dağlar kadar büyük bir fark yok; fakat Parker’ın bir seviye daha konforlu olduğunu belirtebilirim. Bu da seçim sebebim olarak Parker’dan yana oy kullanmamam sebep oluyor.

Diğer makinalardan ise her zaman örneklediğim Yaqi Klasik ile karşılaştırısam bir seviye daha mild ve daha konforlu. Jileti hissettirdiğini belirtebilirim, cildi hassas olanları yorabilir.

Jiletlerde ise keskin jiletleri sevdiğini fark ettim. Özellikle de Derby Usta’da harikalar yarattığını belirtebilirim. Buna karşın jiletin herkese göre farklı olduğunu ifade etmem gerekir, iyi bir Derby Usta ile (Derby’lerin bir üretim standardı olduğunu düşünmüyorum, tamamen şans meselesi) harikalar yaratıyor, yağ gibi aktığını söyleyebilirim.

Malzeme kalitesi olarak güzel ve şık, minor göze çok batmayan kozmetik kusurları var ama yakından bakıldığından fark ediliyor. 3ONE6’nın kusursuzluğunu beklememek lazım ama makina çok şık duruyor.

Kısacası, ben iyi ki almışım dedim. Indirim varken (bugün son gün) almakta fayda görüyorum.

Çok teşekkür ederim konşum verdiğin bilgiler için ben geç kalmadan siparişleri gireyim o zaman

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,122 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,133 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,160 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,162 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,105 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,061 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,899 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,162 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: