Yerli domuz fırçalar
Komşularım merhaba, yerli fırçalarımızı kullanmak istiyorum. Gerek fiyatlarının uygunluğu, gerekse yerli üreticimizi desteklemek adına. Fakat aldığım her yerli domus fırça beni pişman etti. Kılları yüzde köpürtme yaparken hiç yayılma yapmıyor ve çok fazla atlama yapıyor. Yani sağa sola köpük sıçratıyor. Ekstra olarak yüzümü tahriş ediyor. Sanırım kılların gereksiz nizamı yerleştirilmesinden dolayı oluyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa diğer markalara mı yönelmeliyim? Hepinize teşekkür ederim.
Yolo
Komşum selamlar. Yerli çoğu marka araya sentetik kıl karıştırıyor diye biliyorum. Ben bu durumu omega fırça kullanarak aştım. İmpa ticarette bolca ve uygun fiyata mevcut. Razorus sitesinde ise gene omega menşeili Prorasso Pro48 isimli fırça var. Pro 48 gayet güzel bir ürün. 100 Türk Lirası ve altı sıkalasında omega çok güzel iş yapıyor. Semogue fırçamda bulunmakta. Sap boyutu ve kıl uzunluğu bakımından omega fırçalarını daha çok seviyorum ben.
(20/11/2021, Saat: 14:37)Second pass Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım merhaba, yerli fırçalarımızı kullanmak istiyorum. Gerek fiyatlarının uygunluğu, gerekse yerli üreticimizi desteklemek adına. Fakat aldığım her yerli domus fırça beni pişman etti. Kılları yüzde köpürtme yaparken hiç yayılma yapmıyor ve çok fazla atlama yapıyor. Yani sağa sola köpük sıçratıyor. Ekstra olarak yüzümü tahriş ediyor. Sanırım kılların gereksiz nizamı yerleştirilmesinden dolayı oluyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Yoksa diğer markalara mı yönelmeliyim? Hepinize teşekkür ederim.

Hangi yerli fırçaları kullandınız? Normalde domuz kılı fırçalar köpük sıçratmaz. Sentetik ya da sentetik karışımı almış olabilirsiniz.

...
Merhaba komşum,

Lider, Başak gibi markaların %100 domuz kılı fırçaları vardı eskiden, fiyat performans canavarı olarak, artık yok, denk gelmesi de büyük şans oldu maalesef. Bu markaların piyasada bulunan yenileri büyük oranda sentetik karışımı. İyi yerli fırça olarak Jaguar'ınkiler var %100 domuz kılı olarak, fiyatları da 50-60 TL civarında. İtalyan Omega'ların fiyatları da o civarlarda. Jaguar'ın Rodeo serisi var, sentetik kıl oranı piyasadaki Lider ve Başak'a göre daha az, Jaguar'a göre hesaplı bir seri.

Bir de Niva ve Gold (Sanırım Temizel üretimi) diye markanın %100 domuz kılı fırçaları var berber malzemeleri satan yerlede denk gelinebilecek, fiyatları Jaguar'lara göre daha hesaplı. Bunları önerebilirim.

Anlaşılan domuz kılı ithal, dövizin durumu da malum bu aralar, iyi fiyata iyi yerli bir domuz kılı fırça bulmak da hayal oldu artık.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Her şeyin bir şeyi vardır."
(20/11/2021, Saat: 15:28)Bakkal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi yerli fırçaları kullandınız? Normalde domuz kılı fırçalar köpük sıçratmaz. Sentetik ya da sentetik karışımı almış olabilirsiniz.

...

Evet haklısınız omega domuz fırçam da mevcut sıçratma yapmıyor. Ve kıl dağılımı üstten bakınca dağınık görünüyor ancak lider, başak ve markasız bir fırça almıştım hepsinin kıl düzeni gayet düz ve nizami yüzde yayılma yapmıyor. Sanırım komşularımın da dediği gibi sentetik kıllar mevcut dikkatli bakınca ayırt ediliyor şeffaf kıllar var.
Yolo
(20/11/2021, Saat: 14:49)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selamlar. Yerli çoğu marka araya sentetik kıl karıştırıyor diye biliyorum. Ben bu durumu omega fırça kullanarak aştım. İmpa ticarette bolca ve uygun fiyata mevcut. Razorus sitesinde ise gene omega menşeili Prorasso Pro48 isimli fırça var. Pro 48 gayet güzel bir ürün. 100 Türk Lirası ve altı sıkalasında omega çok güzel iş yapıyor. Semogue fırçamda bulunmakta. Sap boyutu ve kıl uzunluğu bakımından omega fırçalarını daha çok seviyorum ben.

Yani yerli sevdamdan vazgeçmem gerekiyor Sad
Yolo
@"Second pass" Muhtemelen sentetik-domuz kılı karışık bir fırça kullanmaktasınız. Yerli sentetik veya karışık fırçaları maalesef önermiyorum. Şu ana kadar dişe dokunur bir gelişme olmadı o kulvarda. Fırçanızın görselini paylaşırsanız, daha kolay yorum yapabilirim.

Jaguar'ın küçük ve orta boy fırçalarından 783, 338, 1056, 117/24, Rodeo 604 tavsiye edebileceğim modeller. Bulabilmeniz koşuluyla İmpa'nın yakın bir zamana kadar sattığı Semogue tadında ağartılmış oldukça kaliteli bir düğüme sahip Başak domuz kılı fırçalar çok güzel fırçalardı. Yine aynı şekilde Lider, Temizel gibi işportadan vs de temin edilebilecek ancak güzel domuz kılı düğüme sahip fırçalar vardı ancak @"V4Vamık" beyin de dediği gibi artık maliyetlerden ötürü yarı sentetik fırçalara dönülmüş ve kıl kalitesi epey düşmüş. İşçilik eskiden de kötüydü. Bunları kesinlikle almayınız. Jaguar'ın yarı sentetikleri de dahil buna.

Her zaman söylediğim gibi yerli fırça alacaksanız bulunduğunuz ildeki berber/kuaför toptancılarına gidip kendiniz elle seçmelisiniz. Aksi halde kötü yapıştırılmış, gözle görülür bariz işçilik kusurları olan fırçaların gelmesi kuvvetle muhtemel. Ve bu fiyat aralığında şu an için ülkemizde çok daha iyi işçilik düzeyinde Omega fırçalar temin edilebilmekte ancak sizin gayeniz yerli ürünler denemek ve kullanmak olduğu için bu çok da önemli olmasa gerek.

@"Oldstyle" Proraso fırça eskiden Omega 48'le aynı olmasına karşın, artık görsel benzerlik haricinde aynı fırçalar değiller. Ölçüler tamamen farklı. Omega 48 daha uzun düğüme sahip, bizdeki Jaguar 1071 gibi geleneksel bir İtalyan berber fırçası. Proraso fırçaysa 55mm düğümüyle daha çok ev kullanıcıları için üretiliyor.

@"V4Vamık" Geçenlerde de sormuştum diye hatırlıyorum. Jaguar'ın Rodeo grubu fırçaları önceden %100 domuz kılıydı. Ben de de 604 modeli var, çok sevdiğim bir fırçadır. Rodeo Naturel serisi artık yarı sentetik olarak mı üretiliyor?
Görüntü şu şekilde. Sağdaki fırçayı ucuzlukçu bi mağazadan almıştım. Ve en az 10 kez kullandım yüzde ve kasede ama bana mısın demiyor dağılma falan yok. Artık klavye temizliğinde kullanılıyor.

2s4cw0p.jpg
Yolo
@"Second pass" İsabet olmuş. Güzel bir amaca hizmet ediyor. Bu fırça içinde eser miktarda domuz kılı olabilecek kadar az domuz kılı bünyesinde barındıran sentetik bir fırça. Yeni nesil sentetikler gibi yüzde akıcılığı olmayıp, bilakis siz yüzde çevirmeye çalıştıkça karşıt tepki göstererek açılmaya direnç gösteren, gergin misina tadındalar. Siz dediğim modellere bir göz atabilirsiniz.
(21/11/2021, Saat: 02:40)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Second pass" İsabet olmuş. Güzel bir amaca hizmet ediyor. Bu fırça içinde eser miktarda domuz kılı olabilecek kadar az domuz kılı bünyesinde barındıran sentetik bir fırça. Yeni nesil sentetikler gibi yüzde akıcılığı olmayıp, bilakis siz yüzde çevirmeye çalıştıkça karşıt tepki göstererek açılmaya direnç gösteren, gergin misina tadındalar. Siz dediğim modellere bir göz atabilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum. Gerçekten misinadan yapılmış olabileceğine dair şüphelerim var. Omega fırçanın performası gayet güzel. Kullanıma dayalı uçları da çatallaştı ve gayet yumuşak bir fırca oldu. Ama yerli fırçada Türk inatçılığı var boyun eğmiyor. İyi günler.
Yolo

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,800 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 111,164 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,652 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 182,073 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,620 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 7,963 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur
  En iyi 5 domuz kılı fırça ckeskin 60 75,781 05/09/2020, Saat: 23:50
Son Yorum: marv
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,805 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Domuz kılı fırça alerjisi yaşayan oldu mu? Kecelan 26 10,696 15/06/2020, Saat: 20:20
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: