İlk tıraş ve yaşananlar (kanlı fotoğraf içerir)
@"Adige" Komşum aynı sıkıntıyı bende yaşadım Big Grin Fakat uzun süreli kullanımları ve kokusunu da gördüklerinde o sıkıntı ortadan kalkıyor. Proraso sandal da deneye bilirsiniz 50 tl max fiyatı. razorusa da tabac yedek gelmiş 70 tl fiyatı baska bir kaba koyup kullanabilirsiniz.
(22/03/2021, Saat: 11:45)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Adige" Komşum aynı sıkıntıyı bende yaşadım Big Grin Fakat uzun süreli kullanımları ve kokusunu da gördüklerinde o sıkıntı ortadan kalkıyor. Proraso sandal da deneye bilirsiniz 50 tl max fiyatı. razorusa da tabac yedek gelmiş 70 tl fiyatı baska bir kaba koyup kullanabilirsiniz.

Şuan proraso sandal kullanıyorum.
Tabaci çaktırmadan alayım olmadı Smile sabunlarin kapağı açık olması birseyi değiştirir mi acaba?
Bu arada ortalama ne kadar gider bu ürünler, haftada 3 - 4 gün tıraş ile fikriniz olur mu?

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/03/2021, Saat: 12:15)Adige Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan proraso sandal kullanıyorum.
Tabaci çaktırmadan alayım olmadı Smile sabunlarin kapağı açık olması birseyi değiştirir mi acaba?
Bu arada ortalama ne kadar gider bu ürünler, haftada 3 - 4 gün tıraş ile fikriniz olur mu?

Kapağın sürekli açık olması Koku Hissiyatını azaltır ve bu nedenle tavsiye edilmez.
Sabun üzerindeki köpükleri, soğuk suyla durulayıp, ardından Tıraş bitene kadar Kaseyi ters çevirip bekletin.
Sonrasında kaseyi kurulayıp, rafa kaldırın. Sabunun üzeri kuruduktan sonra hemen kapağı kapatmak,
kokunun daha kalıcı olmasını sağlar.

Tabac, 3-4 günde Tıraş olan biri iseniz ortalama 6 ay gider heralde.
Tabii ki bu süre, her Tıraşta oluşturduğunuz Köpüğe ve Yoğunluğuna da bağlıdır.
Fırçanıza çok fazla yükleme yaparak, çok fazla köpük elde ederek kullanırsanız,
o zaman 3 ayda da bitebilir.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...
Ben yazın 2 - 3 güne bir tıraşta 3 ay kullandım komşum ve suslu bol bol köpük severim ki proraso pro 49 köpük canavarı olan bir fırça tabac için yorumum bu şekilde. Arkoyuda çok beğeniyorum proraso sandalı da. Arko zaten alman tankı gibi sabun. Kurudu sandığınız zaman ıslayın köpürtün gene aynı. O konuda rakipsiz. arko ve proras karışık kullanıyorum. Pazar tıraşlarım kesinlikle Tabac ile
(22/03/2021, Saat: 12:15)Adige Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan proraso sandal kullanıyorum.

https://cosmoland.com.tr/tabac-original-...ras-sabunu

Tabac ın Dist. Cosmoland Fiyatı 66,90 TL (Ücretsiz Kargo)
Ek olarak 2. ürüne %10 ek indirim var.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...
(22/03/2021, Saat: 13:11)drog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kapağın sürekli açık olması Koku Hissiyatını azaltır ve bu nedenle tavsiye edilmez.
Sabun üzerindeki köpükleri, soğuk suyla durulayıp, ardından Tıraş bitene kadar Kaseyi ters çevirip bekletin.
Sonrasında kaseyi kurulayıp, rafa kaldırın. Sabunun üzeri kuruduktan sonra hemen kapağı kapatmak,
kokunun daha kalıcı olmasını sağlar.

Tabac, 3-4 günde Tıraş olan biri iseniz ortalama 6 ay gider heralde.
Tabii ki bu süre, her Tıraşta oluşturduğunuz Köpüğe ve Yoğunluğuna da bağlıdır.
Fırçanıza çok fazla yükleme yaparak, çok fazla köpük elde ederek kullanırsanız,
o zaman 3 ayda da bitebilir.

Güzel bilgiler için teşekkür ederim.Sabunu kullandıktan sonra ne yapsam diye düşünüyordum Smile
3 ay bile uzun bir süre, bu şekilde düşünce baya ekonomik geliyor.
kremlerin kullanımı daha pratik geliyor aslında.Sabunda yükleme oldumu dur az daha yapayım vs oluyor tecrübesiz olunca.

(22/03/2021, Saat: 16:16)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yazın 2 - 3 güne bir tıraşta 3 ay kullandım komşum ve suslu bol bol köpük severim ki proraso pro 49 köpük canavarı olan bir fırça tabac için yorumum bu şekilde. Arkoyuda çok beğeniyorum proraso sandalı da. Arko zaten alman tankı gibi sabun. Kurudu sandığınız zaman ıslayın köpürtün gene aynı. O konuda rakipsiz. arko ve proras karışık kullanıyorum. Pazar tıraşlarım kesinlikle Tabac ile

Yorumunuz sonrası dün prorosa ve derby karıştırıp yaptım.Köpük 5 perdelik çıktı coştu Smile ara ara karıştırıp devam edeceği teşekkür ederim.

(23/03/2021, Saat: 06:47)drog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://cosmoland.com.tr/tabac-original-...ras-sabunu

Tabac ın Dist. Cosmoland Fiyatı 66,90 TL (Ücretsiz Kargo)
Ek olarak 2. ürüne %10 ek indirim var.

Kargo ücretsiz güzel oldu fiyatta uygun aldım hemen, teşekkür ederim.
2.ürüne +10 tl indirimmiş bu arada.2. tabac almamak için zor tuttum kendımi Smile
(23/03/2021, Saat: 13:21)Adige Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bilgiler için teşekkür ederim.Sabunu kullandıktan sonra ne yapsam diye düşünüyordum Smile
3 ay bile uzun bir süre, bu şekilde düşünce baya ekonomik geliyor.
kremlerin kullanımı daha pratik geliyor aslında.Sabunda yükleme oldumu dur az daha yapayım vs oluyor tecrübesiz olunca.

Yorumunuz sonrası dün prorosa ve derby karıştırıp yaptım.Köpük 5 perdelik çıktı coştu Smile ara ara karıştırıp devam edeceği teşekkür ederim.

Kargo ücretsiz güzel oldu fiyatta uygun aldım hemen, teşekkür ederim.
2.ürüne +10 tl indirimmiş bu arada.2. tabac almamak için zor tuttum kendımi Smile

Tabac Tıraş Sabunu olarak hafife almayın. Gerçekten kaliteli ve güzel bir sabundur.
Tabacın Yurtdışı fiyatı, TR de 150-250 TL bandında satılan sabunlardan daha pahalı.
Mesela italianbarber.com da Mitchell's Wool Fat 13.99 USD iken, Tabac ın fiyatı 19.99 USD.

https://www.italianbarber.com/collection...soap-pucks

Tabac olarak TR Dist. olması, karşısında Arko, Derby gibi ucuz rakiplerinin olması,
fiyat politikası olarak artmamasına, hatta Fiyatının ucuzlamasına yol açıyor.
Tabac TR de satılmazken, Tabac olsa da bir kullansak diye ağladığımız günler de olmuştu.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...
(23/03/2021, Saat: 23:38)drog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac Tıraş Sabunu olarak hafife almayın. Gerçekten kaliteli ve güzel bir sabundur.
Tabacın Yurtdışı fiyatı, TR de 150-250 TL bandında satılan sabunlardan daha pahalı.
Mesela italianbarber.com da Mitchell's Wool Fat 13.99 USD iken, Tabac ın fiyatı 19.99 USD.

https://www.italianbarber.com/collection...soap-pucks

Tabac olarak TR Dist. olması, karşısında Arko, Derby gibi ucuz rakiplerinin olması,
fiyat politikası olarak artmamasına, hatta Fiyatının ucuzlamasına yol açıyor.
Tabac TR de satılmazken, Tabac olsa da bir kullansak diye ağladığımız günler de olmuştu.
Merak ettim sabunu gerçekten gelsin hemen deneyeceğim Smile bu sabunu bir yere basmam gerekiyor sanırım. Bir kaba ezerek mi yükleyeceğim(yumusatip vs) yada içine oturması için bir kap mi bulmalıyım ?

(23/03/2021, Saat: 23:57)Adige Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merak ettim sabunu gerçekten gelsin hemen deneyeceğim Smile bu sabunu bir yere basmam gerekiyor sanırım. Bir kaba ezerek mi yükleyeceğim(yumusatip vs) yada içine oturması için bir kap mi bulmalıyım ?

En güzeli rendeleyip basmak.
Sıcak suyla yumuşatıp basmak, sonrasında küf vb. olaylara yol açabiliyor.

Kalın bir naylon üzerinde hepsini rendele.
Basacağın kabın içine bir miktarını doldur, başparmakla bastıra bastıra sıkıştır.
Bütün sabunu bu şekilde yaparak kabı doldur, yeterli olur.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...
(24/03/2021, Saat: 13:09)drog Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En güzeli rendeleyip basmak.
Sıcak suyla yumuşatıp basmak, sonrasında küf vb. olaylara yol açabiliyor.

Kalın bir naylon üzerinde hepsini rendele.
Basacağın kabın içine bir miktarını doldur, başparmakla bastıra bastıra sıkıştır.
Bütün sabunu bu şekilde yaparak kabı doldur, yeterli olur.

Sanki özelliğini kaybedip kolay parçalanır gibi hissettim Smile Yedek sabundan daha geniş bir kaba koysam sıkıntı olur mu?Olmadı söylediğiniz gibi yapacağım.
Bu arada yaqi sentetik fırça var elimde.Fırça hafif sulu olarak prorosa içinde yükleme yapıyorum.Bazı yorumlarda kab içine su koyma/bekletme gibi şeyler gördüm.Bu konuda fikriniz olur mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 638 353,904 07/05/2024, Saat: 12:31
Son Yorum: sfenks
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 12,157 26/04/2024, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,895 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 342,653 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,510 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 1,057 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,763 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,417 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,479 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,531 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: