İşe Bisikletle Gidenler
Yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak bahar ve yaz aylarında iş yerine bisikletle gidip geliyorum. Evimin bulunduğu yerden iş yeri yaklaşık 3 km. Sabah tıraşını olduktan sonra bisikletin yüzde bıraktığı serinlik de çok güzel. Bu koronavirüs döneminde bir çok kişi de bisiklet tercih etmeye başladı. Tıraş severlerin arasında da bisikletle işe gidenler vardır muhakkak diye düşünüyorum. Ayrıca biraz da farkındalık oluşturmak için bu başlığı açtım. Bugün işe gelirken çektiğim bir fotoğrafı da yüklüyorum.
QvdTn6.jpg
Son 1 senedir okula gidip gelirken toplu taşımaya kadar ve okul içi bisikletle gidip gelmeye çalışıyorum bende. Sizin 5 senelik tecrübenize dayanarak bisikletin en muğlak sorusunu sormak istiyorum. Zincir temizliğini nasıl yapmalı Big Grin
(18/06/2020, Saat: 10:17)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 1 senedir okula gidip gelirken toplu taşımaya kadar ve okul içi bisikletle gidip gelmeye çalışıyorum bende. Sizin 5 senelik tecrübenize dayanarak bisikletin en muğlak sorusunu sormak istiyorum. Zincir temizliğini nasıl yapmalı Big Grin

İlk başlarda uzun şehirlerarası turalr yaparken çok özeniyordum. Şimdi ufaklık da olunca eskisi kadar tura çıkmadığım için çok da özenmiyorum açıkcası. Bisikleti bodrum dan çıkarırken würth kir ve pas sökücü sıkıyorum zincire iyice. Bütün kirini döküyor. Ama bunu yaparken bisikletin altına gazete koymak şart. Daha sonra chain-l zincir yağı sürüyorum. Çok kaliteli bir yağ. O benim bütün senemi çıkarıyor. Zincirin temizlik kadar en önemli mevzusu da doğru vites kullanımı. Eğer yanlış vites de kullanılırsa zincir çapraz pozisyona geçiyor ve gerilimden ve bazen sürtmeden dolayı ömrü azalıyor. Benim edindiğim deneyim ve benden bisiklet konusunda dinlediğim ustalardan öğrendiğim ön vites 1 deyken arka vites 1-2-3, ön vites 2 deyken arka vites 3-4-5-6, ön vites 3 deyken arka vites 6-7-8. viteslerde olması zincirin çaprazlığını azaltıyor. Zincir daha düz bir hal alıyor. Başka bir avantajı kolay kolay zincir atması da olmuyorSmile
İnce lastik ile tam şehir içine uygun komşum. Bisiklet bence kısa veya uzun mesafede hem sağlık hem bütçe için en iyi ulaşım metodu. Ben yıllardır aktif olarak her yere bisiklet ile gitmeye çalışırım. Shimano Altus setli eski bir Castello terminator, bir de 29 jantlık bir Peugeot ile dönüşümlü sürüşe devam ediyorum. Kilidinizi güvenlik seviyesi yüksek kilitler ile değiştirmenizi öneririm, keza değeri çok düşük bir bisikletim yaklaşık 7 ay önce benzer bir kilide sahipti, çekiç gibi birşeyle vurup kilidi dağıtmışlar. Bisikletin bulunduğu alanda güvenlik kamerası da vardı, görüntüleri olmasına rağmen çalanlar bulunamadı. Artık bir yere bağlarken çift kilit takıyorum Smile Tekerinize taş değmesin.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(18/06/2020, Saat: 10:37)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnce lastik ile tam şehir içine uygun komşum. Bisiklet bence kısa veya uzun mesafede hem sağlık hem bütçe için en iyi ulaşım metodu. Ben yıllardır aktif olarak her yere bisiklet ile gitmeye çalışırım. Shimano Altus setli eski bir Castello terminator, bir de 29 jantlık bir Peugeot ile dönüşümlü sürüşe devam ediyorum. Kilidinizi güvenlik seviyesi yüksek kilitler ile değiştirmenizi öneririm, keza değeri çok düşük bir bisikletim yaklaşık 7 ay önce benzer bir kilide sahipti, çekiç gibi birşeyle vurup kilidi dağıtmışlar. Bisikletin bulunduğu alanda güvenlik kamerası da vardı, görüntüleri olmasına rağmen çalanlar bulunamadı. Artık bir yere bağlarken çift kilit takıyorum Smile Tekerinize taş değmesin.

Bisiklete binmek gerçekten sağlık. Sigarayı bırakmamı bile bir yerde bisiklete borçluyum. Sigara içerken bisiklet bindiğimde ciğerlerimin ne durumda olduğunu daha net anladım ve aklımın bir ucunda olan bırakma fikri daha da kesinleşmişti. Başa gelene kadar insan malesef kilit olayına özen göstermiyor. Ama en kısa zamanda daha sağlam bir kilit edineceğim. Siz de bisikletinizin fotoğrafını yükleyin şenlensin biraz buralar.
https://www.ozceylanbisiklet.com/urun/ca...mano-steps

Ben de şu linkteki gibi elektrikli bisikletleri çok seviyorum. Normal kullanımın keyfi ile yokuşların konforu bir arada. Akşama kadar iş yerinin stresi, kaosu... Sonra bisiklete atlayıp rüzgarı hissede hissede eve gelince ne kaygı kalıyor ne tasa, ne stres.

Kışın malesef bisiklet gidiyor, yerine gürültülü bir servis ve bağıra bağıra sohbet eden insanlar geliyor. O stresle eve gelip ne yediğini de bilmiyorsun. Sonra koltuğa yapışıyorsun. Yerinden kalkamıyorsun.

Evden iş, 25 km
Bisikletle de 1 saat. Servisle de 1 saat
Elektrik bisiklet ile yorgunluk da kalmıyor

İş kıyafetlerim, iş yerinde dolapta duruyor. Ben eşofmanla gidiyorum, orada tuvalette giyiniveriyorum iki dakika

Bisikletin yaygınlaşmasını öyle çok istiyorum ki.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
25 km çok iyi bir mesafe. Spor yapmak için de günlük 50 km çok güzel bence. Hem keyifli tıraşlarınız hem keyifli sürüşleriniz olsun Smile
(18/06/2020, Saat: 11:05)Perseus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 25 km çok iyi bir mesafe. Spor yapmak için de günlük 50 km çok güzel bence. Hem keyifli tıraşlarınız hem keyifli sürüşleriniz olsun Smile
Elektrikli olmasa olmazdı ama komşum Smile
Sizin de...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de şöyle bırakayım pisletlerimin resmini . 41da06422b22a9caa68723165523074e.jpg1a22f80a3ab913304e49f5b1efd13bd4.jpg

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(18/06/2020, Saat: 10:40)Perseus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bisiklete binmek gerçekten sağlık. Sigarayı bırakmamı bile bir yerde bisiklete borçluyum. Sigara içerken bisiklet bindiğimde ciğerlerimin ne durumda olduğunu daha net anladım ve aklımın bir ucunda olan bırakma fikri daha da kesinleşmişti. Başa gelene kadar insan malesef kilit olayına özen göstermiyor. Ama en kısa zamanda daha sağlam bir kilit edineceğim. Siz de bisikletinizin fotoğrafını yükleyin şenlensin biraz buralar.

tabiki komşum, bu ara üstleri epey polen doldu, müsait olunca yakışıklı bir foto yüklerim
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: