Günün Tıraşı (SOTD)
Evet sarı paket olan ohtararan üstad yollamıştı bana günlük olarak kullanıyorum. İlk başlardaki kadar mutlu etmiyor beni ama genede seviyorum. 7o'clock sarı çok keskin bana göre ve sanırım benim cildim keskin jilet sevmiyor. Sakallar diken hissiyatında çıkıyor keskin jilet kullandığımda.
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
diken hissi'ne engel olmak için eskiuye3315 personna dan bahsetmişti
http://www.ebay.com/itm/Personna-Double-...v4exp=true

(07/09/2012, Saat: 12:30)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet sarı paket olan ohtararan üstad yollamıştı bana günlük olarak kullanıyorum. İlk başlardaki kadar mutlu etmiyor beni ama genede seviyorum. 7o'clock sarı çok keskin bana göre ve sanırım benim cildim keskin jilet sevmiyor. Sakallar diken hissiyatında çıkıyor keskin jilet kullandığımda.
100 lü almak pek ilgimi çekmiyor. Çünkü denemedim. Teşekkür ederim ilginiz ve alakanız için ihtilaf üstadım.
(07/09/2012, Saat: 12:30)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet sarı paket olan ohtararan üstad yollamıştı bana günlük olarak kullanıyorum. İlk başlardaki kadar mutlu etmiyor beni ama genede seviyorum. 7o'clock sarı çok keskin bana göre ve sanırım benim cildim keskin jilet sevmiyor. Sakallar diken hissiyatında çıkıyor keskin jilet kullandığımda.

o zaman size derby, rapida ve topaz çok iyi gelir, bunlar shark a göre bir kaç kademe keskin ve konforlular. Tabi bana göre Smile
Derby i sevmedim. Rapira ise hep sahtesi denk geldi. Topaz bilmiyorum. Ama elinde jilet olan varsa sabunla takasıda düşünürse memnuniyetle takasa varım Smile
Ankara' dayım Topaz elimde 4-5 paket var ben aldım memnun kaldım, arada kullanırım. Siz nerede ikamet ediyorsunuz.
Şu an Çeşme ay sonundan sonra bakalım ama bir süre İstanbul.
dilersen kargo ile göndereyim sana Topaz jiletten
* Merkür 37c (A.K.A. Slant Bar)
* Proraso Eucalyptus Sabun
* Frank Shaving Finest 24mm
* Derby (7-8+) (normalde yeni açtığım ile olacaktım, ama yanlışlıkla dolabın kenarında unuttuğum eskiyi takmışım. tıraştan sonra farkettim. yani normalde bu kadar çok kullanmıyorum Smile )

Sakallarım en az 3-4 günlüktü. sırf slant için beklettim. gelse de tıraş olsam diye. dün akşam gelmiş, bugün sabah elime geçti. İşten eve gelir gelmez hemen prorasoyu ıslattım ve üstümü değiştirip tıraşa geçtim. yani uzun bir hazırlık olmadı. yüzümü ıslattım ve 1 kez proraso ile köpükleyerek temizledim.
Tıraş 3 perde oldum. bir iki küçük yer hariç ATG yapmadım. 1 perde WTG, 2 perde de XTG idi. Tıraş esnasında makinenin ısırdığını hissettim. halbuki neredeyse 0 baskı ile tıraş oldum. belki de EJden kalan BB alışkanlığından oldu.

Sonuç olarak Merkür makinelere haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Merkür'den ve merkürcülerden de özür dilemeyi bir borç bilirim. Çok kez alman yuması dedim. abartmışım sanırım. bir 34c edinip en kısa sürede denemeyi planlıyorum.

Saygılarımla
(07/09/2012, Saat: 19:21)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: * Merkür 37c (A.K.A. Slant Bar)
* Proraso Eucalyptus Sabun
* Frank Shaving Finest 24mm
* Derby (7-8+) (normalde yeni açtığım ile olacaktım, ama yanlışlıkla dolabın kenarında unuttuğum eskiyi takmışım. tıraştan sonra farkettim. yani normalde bu kadar çok kullanmıyorum Smile )

Sakallarım en az 3-4 günlüktü. sırf slant için beklettim. gelse de tıraş olsam diye. dün akşam gelmiş, bugün sabah elime geçti. İşten eve gelir gelmez hemen prorasoyu ıslattım ve üstümü değiştirip tıraşa geçtim. yani uzun bir hazırlık olmadı. yüzümü ıslattım ve 1 kez proraso ile köpükleyerek temizledim.
Tıraş 3 perde oldum. bir iki küçük yer hariç ATG yapmadım. 1 perde WTG, 2 perde de XTG idi. Tıraş esnasında makinenin ısırdığını hissettim. halbuki neredeyse 0 baskı ile tıraş oldum. belki de EJden kalan BB alışkanlığından oldu.

Sonuç olarak Merkür makinelere haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Merkür'den ve merkürcülerden de özür dilemeyi bir borç bilirim. Çok kez alman yuması dedim. abartmışım sanırım. bir 34c edinip en kısa sürede denemeyi planlıyorum.

Saygılarımla
slant alıp makine konusunu 1,5 yıldır kapatmışken, 89 mükemmel harika fevkaladenin fevkinde diyerek içime çok büyük kurt düşürmüştünüz hocam Dodgy neyse,sizin önceki yorumunuzla başlayan şüphe yine sizin bu yorumunuzla geçti Smile
slantla slide ve BB gibi tekniklere pek ihtiyacınız olmaz.
slanttan aldığınız güzel ve farklı hissi 34 te alamayabilirsiniz 89a benzer sanıyorum, gerçi 34c kullanmadım
merkur alman yuması konusunda haklısınız,farklı ve güzel hissiyatlı slant mühle/ej kaplamasını hakediyor. ben de muadillleri olmadığından sadece slant ve ayarlı merkurleri alma taraftarıyım
http://trasklavuzu.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,641 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,436 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,322 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,790 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,237 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: