Kullanılmış tıraş sabunu veya kremi alınır mı?
(22/04/2020, Saat: 16:50)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kostik seyreltilmediği durumlarda sterilize edebilir, hatta aşındırır, doğrudur ama fazla miktarda seyreltildiğini hesaba katmak gerekir. Sabunun sadece köpürerek uzaklaştırıcı etkisi vardır. Tıraş sabununda durum biraz farklı olsa da sterilize diye yorumlamamak lazım.

https://www.evimdergisi.com.tr/sabun-mu-...ari-nedir/

Komşum selamlar
Amaç virüsü mikrobu elden , yüzden ve vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamak zaten . Doğru şekilde sabunlama ve yıkama yapmak önemli bunu yaptığımız sürece temizlendiği için dezenfekte etmiş oluyoruz . Alkol bazlı dezenfektan virüs ve mikrop öldürür doğru onuda doğru şekilde yapmak önemli yoksa doğru şekilde yapılmayanın faydadan ziyade zararı mevcut . Sabun ve dezenfektan içinde güvenilir ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz .

Sağlıcakla kalın tedbirleri elden bırakmayın komşular .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanılmış sabunlarda virüsten ziyade bakteriden korkulmalıdır komşular. Virüs canlı bir organizma olmadığı için hücre dışında uzun süreler varlığını sürdüremez. Ancak bakteriler nemli ortamlarda hücre dışında çoğalabilir bile. Hiv pozitif birinden bile sabun alsanız kargoyla elinize ulaşana kadar kullanılan sabuna bulaş olmuşsa bile size bulaşma ihtimali sıfır gibi bişey. O yüzden çok dert edilecek bişey olduğunu düşünmüyorum. 2. el sabun ya da krem kullanmakta şahsım adına beis görmüyorum.
(22/04/2020, Saat: 19:35)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanılmış sabunlarda virüsten ziyade bakteriden korkulmalıdır komşular. Virüs canlı bir organizma olmadığı için hücre dışında uzun süreler varlığını sürdüremez. Ancak bakteriler nemli ortamlarda hücre dışında çoğalabilir bile. Hiv pozitif birinden bile sabun alsanız kargoyla elinize ulaşana kadar kullanılan sabuna bulaş olmuşsa bile size bulaşma ihtimali sıfır gibi bişey. O yüzden çok dert edilecek bişey olduğunu düşünmüyorum. 2. el sabun ya da krem kullanmakta şahsım adına beis görmüyorum.
Virüslerin canlı dışı ortamlarda birkaç saat yaşayabildiğini söylenmişti ama bu Covid19'un bazı yüzeylerde 5 güne kadar canlı kalabildiği söyleniyor. Bu doğru mu Alper Bey?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/04/2020, Saat: 19:41)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Virüslerin canlı dışı ortamlarda birkaç saat yaşayabildiğini söylenmişti ama bu Covid19'un bazı yüzeylerde 5 güne kadar canlı kalabildiği söyleniyor. Bu doğru mu Alper Bey?

5 gün değil komşum. Maksimum 48 saat yaşadığı gözlemlendi bazı yüzeylerde. Orda da virülans denen bi faktör devreye giriyor. Örneğin covid pozitif bir hasta bir yere tükürdü milyarlarca virüs bulaştı yüzeye. 48 saat sonra sayısı ancak onlarla ifade edilecek sayıda az virüsün yaşadığı tespit edildi. Bu da sağlıklı bir insanın bağışıklık duvarını aşacak bir miktar değil. Yani vücudunuza 10 20 virüs almakla enfekte olunmaz zaten. Öyle olsa şu anda covid pozitif olmayan kalmazdı sanırım.
(22/04/2020, Saat: 19:48)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 gün değil komşum. Maksimum 48 saat yaşadığı gözlemlendi bazı yüzeylerde. Orda da virülans denen bi faktör devreye giriyor. Örneğin covid pozitif bir hasta bir yere tükürdü milyarlarca virüs bulaştı yüzeye. 48 saat sonra sayısı ancak onlarla ifade edilecek sayıda az virüsün yaşadığı tespit edildi. Bu da sağlıklı bir insanın bağışıklık duvarını aşacak bir miktar değil. Yani vücudunuza 10 20 virüs almakla enfekte olunmaz zaten. Öyle olsa şu anda covid pozitif olmayan kalmazdı sanırım.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Değişik yüzeylerde 5 güne kadar yaşadığı bilgisi çöplüğe gönderilmiş oldu.

En kötü şöyle yapılabilir sabun ya da kase kremlerle alakalı; Aldığınız kullanılmış sabunun üzerine 1:10 çamaşır suyu dökün bi 5 dk bekletip durulayın o zaman kesin çözüm olur. Virüsün kendisinin hareket kabiliyeti olmadığı için yüzeyde kalır zaten herhangi bir bulaş olduysa.
Komşum hiç bir sorun olmaz. Ben naçizane sadece İbrahim bey'in deneme 10 g sabunlarından aldım. Direkt kullandım. Çok titizleniyorsanız birinci köpürtme sonrası fırçanızı bir süre borax çözeltisi içinde bekletmenizi tavsiye edebilirim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(22/04/2020, Saat: 19:55)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En kötü şöyle yapılabilir sabun ya da kase kremlerle alakalı; Aldığınız kullanılmış sabunun üzerine 1:10 çamaşır suyu dökün bi 5 dk bekletip durulayın o zaman kesin çözüm olur. Virüsün kendisinin hareket kabiliyeti olmadığı için yüzeyde kalır zaten herhangi bir bulaş olduysa.
Naptın komşum aman diyim. Sabun üzerine koyduğum su bile olsa aşağıya doğru emer. Bir de sabun içindeki kimyasal ile çamaşır suyu reaksiyonu sonucu yüzünüzde aman diyim cilt problemleriniz olur. Kendi şahsi fikrim gerek yok üstünü çay kaşığı ile ince tabaka al geç

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/04/2020, Saat: 21:49)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Naptın komşum aman diyim. Sabun üzerine koyduğum su bile olsa aşağıya doğru emer. Bir de sabun içindeki kimyasal ile çamaşır suyu reaksiyonu sonucu yüzünüzde aman diyim cilt problemleriniz olur.  Kendi şahsi fikrim gerek yok üstünü çay kaşığı ile ince tabaka al geç

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet yumuşak sabunlarda emebilir doğru. Ben çok az 1mm kadar koyulursa bi problem olacağını sanmıyorum sert sabunlarda. Ama yukarıda anlattığım gibi zaten çok da gerek yok bu işleme.
http://www.erdincnayir.com/antibakteriye...eki-neden/

hocam antibacterial diye satilan sabunlarin diger sabunlardan hicbir artisi olmadigi hatta zarari oldugu icerik olarak bircok arastirma sonucu ile sabit iken faydasi hala kanitlanabilmis degil.

zamaninda protex kullandim uzunca sure sonra aktivex derken istanbulda yasadigim donemde bir kasiyer uyardi bunu almayin diye arastirinca ne kadsr hakli oldugunu farkettim.

ah bu zamanin satis pazarlama uzerine kurulu sistemi.

daha oncede soylenmis kendi cevremden biliyorum arkadas o kadar titiz ki jileti sterilize edecek vs vs ama berberde kac defa sakal tirasi oldugunu biliyorum yuzlerce insanin yuzune degmis firca yuzlerce tiras yapmis ali biyikli ustura ile...

bazen cok takilmamak lazim ama bosvermekte dogru degil kanimca her durumda oldugu gibi dengeyi tutturmak lazim sanirim...

bu arada antibacterial diye satilan sabunlar ve zararlari ile ilgili gagıl amcada ufak bi arastirma ile bir suru sonuc elde edilebiliyo...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 100 47,060 Dün, Saat: 17:54
Son Yorum: Alkali
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 276 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,068,022 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,726 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 879 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,011 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 505,075 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,483 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,755 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,503 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: