Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura
@Mülkİdare Geçmiş olsun komşum. Ben de hafta içi Sedef ustura aldım, ilk denememde yeni bir şeyi ultra dikkat göstermek gerekliliğinin verdiği sarhoşlukla pek beceremedim Smile Biraz erteledim ikinci deneme safhasını. Böyle kazaları okuyunca da acaba tamamen mi rafa kaldırsam diye düşünmüyor da değilim.
So far so good..
(27/04/2019, Saat: 18:17)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mülkİdare Geçmiş olsun komşum. Ben de hafta içi Sedef ustura aldım, ilk denememde yeni bir şeyi ultra dikkat göstermek gerekliliğinin verdiği sarhoşlukla pek beceremedim Smile Biraz erteledim ikinci deneme safhasını. Böyle kazaları okuyunca da acaba tamamen mi rafa kaldırsam diye düşünmüyor da değilim.

Açıkçası farklı bir haz bence denenmeli bende tekrar deneyeceğim ama biraz korkuyu atmam lazım Smile
(27/04/2019, Saat: 19:17)Mülkİdare Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası farklı bir haz bence denenmeli bende tekrar deneyeceğim ama biraz korkuyu atmam lazım Smile

Geçmiş olsun. Benim de sizinkine benzer bir durum başıma gelmişti acemi dönemlerinde. 2-3 ay elime DE bile almadım, blue3 ile devam ettim. Sonra iz geçince gene dayanamayıp başladım. Artık noktasal kanama bile yaşamıyorum.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(27/04/2019, Saat: 16:34)Mülkİdare Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık olarak 3 aydır DE aletlerle tıraş oluyorum geçen hafta sedef ustura aldım bugünde ekipmana bakarken usturaya gözüm ilişti bir günlük sakala arko sabun ve rapira ile giriştim, yanakları alırken bu hiçte zor değilmiş diye içimden geçiriyordum sonra çeneyi nasıl alsam diye düşünürken ve usturayı tutarken bir anda dik olarak jilet çeneme değdi  ve kestiğimi hissettim ama acayip kan akıyordu, hemen elimden attım usturayı ve kan taşı sürdüm umarım iz kalmaz Smile

Geçmiş olsun komşum. Başlangıç için rapida ve arko biraz sert bir kombinasyon olmuş. Rapida zaten takılır çenede , arko da gerekli kayganlığı sağlamadığından ;biraz bastırmayla çizik normal
Perma sharp, wilkonson , seven 0 clock olmadı yeşil astra ya da derby usta jilet için daha iyi olacaktır. Ön hazırlığı atlamayın. Duş yumuşatır , ardından pre shave krem ya da yağ kullanabilirsiniz. Tıraş esnasında denerken bastırmayın el alışana kadar. Jilet keskin olunca görevini yapar bastırmaya gerek kalmaz.
Sabun tavsiye si için çok cahilim Smile kayganlaştırılığı bol bütçenize uygun bir ürün tavsiye ederim. Mesela lanoninli bir ürün.
Kolda biraz alıştırma usturayla aranızı biraz daha geliştirir. Yanaklar ve alt boyunu usturayla çene altı DE le bir kaç tıraş da devam edebilirsiniz. Eliniz zamanla alışır. Derinizin üzerinde gezen çeliği hissetmeye başlayınca açı ve baskı oranı kendiliğinden oturur.
Denemekten vaz geçmeyiniz. En kötüsünü yaşadınız bundan sonra her deneme daha iyiye gidecek tir.
Söz veriyorum, bu konuyu oluşturan tüm sayfaları okuyacağım, ancak bir başkası, lütfen bana tüm renkleri nereden satın alabilirim? 3 eyerim var: beyaz, kırmızı, mavi ve hepsine sahip olmak büyük bir zevk. Ebay'da 12 parçanın tamamını sattığımı gördüm, ancak ne yazık ki iki kat alıyorum ve zor bir renk elde etmeyi nasıl bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim Biraz zamanım olur olmaz, bu konunun içeriğinin tamamını okuyacağıma söz veriyorum.
"Ali Bıyıklı" ve "Sedef" usturanın tüm renklerini uygun fiyatla Türkiye'den çok rahat temin edebilirsiniz.

@impaticaret
https://www.extrashaving.com/ali-biyikli...lastik-158
https://www.ebay.it/itm/Turkish-Cutthroa...OSw-W5Uuv8~

Gördüğünüz gibi, daha fazla renk var, artı modellerin en yenisi olması gereken krom. Tavsiye ettiğim sitede sadece 5 renk görüyorum.
Sedef Ustura ile traş oluyorum. Biraz daha iyi birşeye geçmek istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla, Tarko Solingen, Katze ve Nano absolute gibi seçenekler var. Bir de Ekrem seyyar usturaları. Hangisini tavsiye edersiniz.
(09/03/2020, Saat: 12:07)alpay göçer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedef Ustura ile traş oluyorum. Biraz daha iyi birşeye geçmek istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla, Tarko Solingen, Katze ve Nano absolute gibi seçenekler var. Bir de Ekrem seyyar usturaları. Hangisini tavsiye edersiniz.
Öncelikle hoş geldiniz. Jiletli usturalar ile ilgili forumda birçok paylaşım mevcut. Onları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ne kadar zamandır sedef kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sedef/Ali bıyıklıdan sonra bence sizi ancak çelik ustura paklar. Sedef ustura, Ali Bıyıklı'ya göre jileti biraz daha dışarıda tutar. O yüzden biraz daha agresif bana göre.

Yorumunuzda belirttiğiniz usturalar Sedef usturaya göre biraz daha ağır. O yüzden alışma süreci yaşayabilirsiniz. Bana göre çelik ustura almadıktan sonra belirttiğiniz usturaları almak tıraş yönünden size çok çok fazla Artı sağlamaz. Sadece görsel olarak ya da malzeme kalitesi olarak farklılıklar var.

"Burası vatan toprağıdır, kaderine terk edemeyiz." Mustafa Kemal ATATÜRK
The Bluebeards Revenge Jiletli Ustura düşünürseniz ilanda satıyorum çok çok az kullanıldı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,392 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,575 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,645 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,335 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,371 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,288 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: