Günün Tıraşı (SOTD)
derby sevmenize sevindim. ben 4 5 tıraş oldum derby aynı jiletle... hala güzel. demek ki dayanıklı... Tahriş de etmiyor.
Saygılarımla
derby hakkında olumsuz şeyler yazamam daha önce sadece mild mi keskin mi diye kullandım
mild skalasında olduğu için kullanmadım
şimdi derby i tam tanımak için en az 10 tıraş olmam lazım
jiletler bölümünde herşeyini yazdım,üstünkörü inceleyip bu jilet kötü diyemem , demem
sakalınız yumuşaksa kullanın
mild aletlere gelmez,feather popularla kullanıyorum,tatile geldim diye yanıma kıymetlileri almadım
sakalı sert olan biline papazeriği deyimiyle strok da uğraştırır.
agresif alet yada ayarlı gillettelerin en az @ 6 @7 ayarında kulanmak lazım
eve dönünce cella ve tabac la deneyeceğim,nivea derby için gerekli yoğun ve kaygan zeminde yetersiz kaldı,jilet keskin olmayınca sakalı saran köpükde kıvamsız olduğu için konfor düşüyorIdea
derby nin keskinliği gillette m3 kartuşlu alete denk gibi
dediğim gibi derby ten'e saplanma tehlikesi çok az jilet,bu özelliğini sevdim,herhalde bilenme ağız açısı genişHuh

(31/08/2012, Saat: 15:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby sevmenize sevindim. ben 4 5 tıraş oldum derby aynı jiletle... hala güzel. demek ki dayanıklı... Tahriş de etmiyor.
Saygılarımla
Sabah Bolzano ile ilk traşımı oldum

makine R89
Sabun: Uncle Martin Kakolin (Kakaolu lanolinli gliserinli don yağlı)
Jilet. Bolzano

Derby'den sonra müthiş konforlu bir traş. Derby neredeyse sakallarımı yoldu ve sakallarım çıkarkan de her yerde eşit uzunlukta çıkmadı. Bu hiç iyi almadığının kanıtı. Bolzano 3 perdede kaymak gibi kaydı. En ufak bir tahriş kanama yok. Feather'a çok yakın bir kalitede bence. Sorunlu boyun bölgemi ilk defa tersten bile aldım. Jilet ne kadar keskin olursa bence R89 da o kadar iyi sonuç veriyor (mild alet keskin jilet kombinasyonu) Daha önce elimdeki agresif aletle derbi ile 4-5 traş oldum ama onlar da pek konforlu değildi. Ancak R89 dan daha iyiydi.
Kısaca derby bana göre değil ve ben jiletler arasında bu kadar fark olacağını cidden hiç sanmıyordum. Aslında konfor için her jileti 2 kez kullanıp atmak lazım İhtilaf üstat gibi ama ilk defa kullandığım jiletlerin ne kadar dayandığına bakmak için 3-4 gideceğim bolzano ile

selam ve sevgiler

Martin
Ben en çok dönüp dolaşıp bir sürü jilet deneyip en sonunda derby e dönmeme bayıldım Smile

Feather
astra mavi
astra yeşil
PS
Goal
Treet
Gillette Goal
Shark
Racer
Gillette 7 o clock
Gillette platinum (bilmiyorum belki sahteydi)
Rapira (3-4 çeşidi)
ve en sonunda çareyi eski jiletim derby'de buldum.
Hakikaten yabancılar boşuna sevmiyor. Sert sakallıları bilmem ama memleketin en az %50sini memnun eder bu jilet.
Çok arkadaşım var derby kullanıp da çok memnun kalan.

hocam bir de şuna dikkat çekeceğim. bence derby kullanacağım diye iyice de aggressif bir makine aramaya gerek yok. 89lar da gayet yeterli.
Ayrıca kısa stroklar perde süresini uzatmakla beraber perde sayısını da azaltıyor. 3 perdede olduğum tıraşı 1 veya max perdede olabiliyorum. 1 perde olduğum zaman sadece yarım rötuş perdesi gerekebiliyor bazı belirli bölgelere. Dolayısıyla tıraş süresi artmıyor. Artan tastaki sabun oluyor... Smile
Saygılarımla
(31/08/2012, Saat: 16:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby hakkında olumsuz şeyler yazamam daha önce sadece mild mi keskin mi diye kullandım
mild skalasında olduğu için kullanmadım
şimdi derby i tam tanımak için en az 10 tıraş olmam lazım
jiletler bölümünde herşeyini yazdım,üstünkörü inceleyip bu jilet kötü diyemem , demem
sakalınız yumuşaksa kullanın
mild aletlere gelmez,feather popularla kullanıyorum,tatile geldim diye yanıma kıymetlileri almadım
sakalı sert olan biline papazeriği deyimiyle strok da uğraştırır.
agresif alet yada ayarlı gillettelerin en az @ 6 @7 ayarında kulanmak lazım
eve dönünce cella ve tabac la deneyeceğim,nivea derby için gerekli yoğun ve kaygan zeminde yetersiz kaldı,jilet keskin olmayınca sakalı saran köpükde kıvamsız olduğu için konfor düşüyorIdea
derby nin keskinliği gillette m3 kartuşlu alete denk gibi
dediğim gibi derby ten'e saplanma tehlikesi çok az jilet,bu özelliğini sevdim,herhalde bilenme ağız açısı genişHuh
mild alet + keskin jilet her sakal ve cilde uygun
sert sakalda jilet epey testere formuna dönüyor,ikinci kullanımda diğer yüz idare ediyor üçücü kullanım şansSmile
feather ve permayı 5 defa kullanmayı denedim , en ufak çekme ve takılma sakalın düzgün kesilmemesi demek bu da sakalın içerde dönmesine sebep olabilir,bunlar merak denemeleri
iki defa kullanım garanti sonuç veriyor 3.kullanım belki
derby i hep 2 defa kullandım,şu anki kanaatime göre derby bana göre değil,bir kaç tıraş daha olup gözleme devamCool

(31/08/2012, Saat: 16:32)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabah Bolzano ile ilk traşımı oldum

makine R89
Sabun: Uncle Martin Kakolin (Kakaolu lanolinli gliserinli don yağlı)
Jilet. Bolzano

Derby'den sonra müthiş konforlu bir traş. Derby neredeyse sakallarımı yoldu ve sakallarım çıkarkan de her yerde eşit uzunlukta çıkmadı. Bu hiç iyi almadığının kanıtı. Bolzano 3 perdede kaymak gibi kaydı. En ufak bir tahriş kanama yok. Feather'a çok yakın bir kalitede bence. Sorunlu boyun bölgemi ilk defa tersten bile aldım. Jilet ne kadar keskin olursa bence R89 da o kadar iyi sonuç veriyor (mild alet keskin jilet kombinasyonu) Daha önce elimdeki agresif aletle derbi ile 4-5 traş oldum ama onlar da pek konforlu değildi. Ancak R89 dan daha iyiydi.
Kısaca derby bana göre değil ve ben jiletler arasında bu kadar fark olacağını cidden hiç sanmıyordum. Aslında konfor için her jileti 2 kez kullanıp atmak lazım İhtilaf üstat gibi ama ilk defa kullandığım jiletlerin ne kadar dayandığına bakmak için 3-4 gideceğim bolzano ile

selam ve sevgiler

Martin
derby sakalı keserken keskin jiletlerin verdiği sesi vermiyor
arada sırada sobadaki mangaldaki köz gibi cıt cıt sesler geliyor
kesilme sesi alamadığım için jiletin geçtiği yerlere bakıyorum sakalları kesmiş fakat bazılarına torpil geçmiş
ilginç jilet ara sıra sakal kesilme ses efekti var,çoğunlukla sesiz fakat yüzeyden Smileastra ve PS de olduğu gibi
catur çutur çıtır çıtır kesilme sesi yok,derby e dublaj gerekecekSmile

(31/08/2012, Saat: 17:18)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby bir yere kadar tamam ama ben akşam tıraş olan biriyim sebebi belli Smile eee sabah su zımparası gibi güne devam ben bunu sevmiyorum.
Tıraş olmadın mı sen ? gibi sorularla karşılaşmak istemiyorum..o yüzden tercih sebebim değil yolmasıda cabası tabiki .
Jilet
Onları boşver, üzülme Derby, ben senin yanındayım Smile
Big Grin
eşimin iphone ile bir kaç photo
bu iphono nun neresi akıllı fotosu kötü sesi kötü ,adamlar için ccd chip atsalar güzel resim verecek fakat elma böyle yapmış aletiDodgy
IMG_0430.jpg
IMG_0431.jpg
IMG_0434.jpg
IMG_0437.jpg
IMG_0438.jpg
IMG_0439.jpg
IMG_0440.jpg
IMG_0441.jpg
IMG_0442.jpg
IMG_0444.jpg
IMG_0445.jpg
IMG_0448.jpg

(31/08/2012, Saat: 15:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayıtbükünde ikinci günüm,fotolar google den , foto konusunda tembelimBlush
images?q=tbn:ANd9GcQOSlke6PiKQ3HhB8oh6NK...tC9uNo-2HI
images?q=tbn:ANd9GcRG3KX8pwUjQMjWz0sSF22...aJdaYxC7IS
images?q=tbn:ANd9GcSli72o4XuGcACLRtb3Yrn...K7BuZy4Zmg
images?q=tbn:ANd9GcSQEaO4ktu85I32nlwNo3h...DJfP3f4q4g
deniz suyu sıcaklığı harika,akşama doğru dalga ve rüzgar başlıyor,çöplerde sahile geliyor fazla çöp yok yüzerken bir iki naylon poşet gördümAngryAngryAngry
buranın en güzel yönü fazla talep gören bir yer değil,beyin ütüleyici disko müzikler yok,en güzeli dalga sesi fonda sürekli,insan dan uzak ses den uzak bir tatil için ideal yerlerden biri,tabi biz sezon sonuna doğru geldik,en iyisi böyleymiş,sahiller kalabalık değil ve herşey daha durağanSleepy

derby jilet yorumumdan alıntı yapıp tıraşda kullandığım ekipmanı tanıtayım
SANY1483.jpg

Tatile gelirken tıraş takımı ve bakımı için ;

nivea krem son 10 yıldır kartuş kullanırken dahi tatillerde kullandığım tıraş kremi,tatil tıraş kremim nivea,sebebi eşim ilk olarak 10 yıl önce avon ürünleri satan bir arkadaşından aldı,bende her sene bir tüp nivea bitirim,elinizle dahi yüzünüzde köpürtürsünüz,köpük koruyuculuk fena değil arkolardan iyi,koku klasik nivea deodorant kokusu,nemlendirme arko moist ten aşağı,hani avrupavari ürün kullanıyorum havalarına girmek için kullanılacak bir ürün
feather popular , slim'in 2.konumuna denk jilet açıklığı var,çok mild uzun süreli ve bol bol tıraş olmak isteyenler için,bastıra bastıra tıraş olursunuz,günün birinde elinize erkek işi bir DE alet geçer 89,slant,slim vs,aynı popular da olduğu gibi bastırırsınız , sonra anlam veremeden erkek işi DE alete kusur bulup yeni jilet ve makine arayışına girersiniz
lijun 22 mm knot finest, tatil için ideal tıraş kreminize laptop pc nizin ekranı ve klavyesi için daha iyisi olamaz,24 mm lik fs den daha gür knot u ve daha sert kıllarıyla,yarı fiyatıyla fs 24 ü evde bıraktırdı,fs taklitse bu da fs in takliti
gelelim jiletlere ,15 gün tatil için bazen gün aşırı tıraş olurum diye,5 er adet astra ve perma aldım,sonra forumda derby sevdalılarının bu jilete ne derece aşık olduğunu bir daha anlamak için akyaka dan 2 kutu derby aldım,kutusu 1 tl fahiş
SANY1488.jpg

tıraşdan önce ve sonra deniz suyu cilde ve sakallara hayat veriyor,daha ne söylenebilir
derby keskin bir jilet değil,mild aletlerle epey uğraştırıyor,derby yorumunu ileride yapacağım,şuan tek söyleyebiliceğim yeni başlayanlar,hızlı tıraş olmak isteyenler ve uzun uzun tıraş olmak isteyenler derby kullansın sebebi ; cilde saplanan bir jilet değil,bence bu artı bir özellik ,mesela shark yada merkur derby sınıfında fakat derby den daha fazla cilde saplanmak istiyor,fakat sakalınız sertse derby sizin setup nızda olmasınIdea
nivea ile 3 perde tıraş traş kremi fena olmasada derby jilete daha yoğun bir krem lazım,sakallar sert jilet mild neyse derby jileti tam tanıyana kadar bu jilet kullanacağım
SANY1485.jpg
tahriş yok ,kesik zaten olamaz deryb nin güzel özeliği ve güzelliğiSmile
1 perde yukarıdan aşağı
1 perde çeneden kulağa
1 perde yukarıdan aşağı
after shave olarak ege sularıCool
images?q=tbn:ANd9GcRj5LoArDaeCPnbAgil0r0...r54ebpGUZk
images?q=tbn:ANd9GcRCHqH85OLdaE6RmKTA6w6...xt0jkBsv2s
images?q=tbn:ANd9GcRwNVY3fJO8NQ_OPcRLE05...w3L_dtBaQ5
oooooooohhhhhh ihtilaf hocam hayat size güzel Smile
biz de burada ağaç tozu yutalım, siz de orada tatil yapın Big Grin
Bu nasıl iş Big Grin
Saygılar
(31/08/2012, Saat: 20:46)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oooooooohhhhhh ihtilaf hocam hayat size güzel Smile
biz de burada ağaç tozu yutalım, siz de orada tatil yapın Big Grin
Bu nasıl iş Big Grin
Saygılar

Papazeriği kardeşim gel seneye bekarlar grubu kurup güneyi Ege'yi gezelim bekarlik günlerini analım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,539 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,433 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,544 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,763 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,203 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: